Skocz do zawartości
challenginggirl

Prawo UW 2017- przewidywany próg

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak obstawiacie, jaki może być? O ile pkt. może wzrosnąć w odniesieniu do poprzedniego roku? 
Obawiam się, że ze względu na ten angielski (lub ew. inny język), który można wskazać w IV kolumnie (np. zamiast historii czy WOS-u) bardzo wzrośnie... 
Czy dostał się ktoś z Was rok temu na prawo (2016) lub po prostu orientuje się, jakie wówczas były wymagane przedmioty na maturze? 
 

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo progi 74,51 | 74 | 74,61  (kolejno 2014/2015/2016)

22 godziny temu, challenginggirl napisał:

Obawiam się, że ze względu na ten angielski (lub ew. inny język), który można wskazać w IV kolumnie (np. zamiast historii czy WOS-u) bardzo wzrośnie... 

Niekoniecznie ponieważ "*Języki w kolumnach 3 i 4 muszą być inne.". Tego samego języka nie można wskazać dwukrotnie, jeśli ktoś wskaże język w pierwszej kolumnie (waga 10%) to w drugiej (waga 35%) może wskazać historię/wos/geografię. Natomiast gdy ktoś wskaże język w 4 kolumnie to automatycznie odpada mu 3 kolumna i traci 10%, chyba że zdawał 2 języki obce na maturze.

 

Rekrutacja 2016 prawo UW

1. Język Polski
2. Matematyka
3. Język Obcy Nowożytny
4. His/Wos/Geo/Łać/
Filozofia
(DWA PRZEDMIOTY)

W= J.P_PR*0,15+Mat_PR*0,5+J.O*0,15+
His/Wos/Geo/Fil/Łać_PR(Tylko PR) * 0,35 +
His/Wos/Geo/Fil/Łać_PR *0,35 (inny niż
pierwszy) (POZIOM PODSTAWOWY
MNOŻYMY DODATKOWO * 0,6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 16:28, jokie98 napisał:

Niekoniecznie ponieważ "*Języki w kolumnach 3 i 4 muszą być inne.".

Odkopuję temat sprzed ponad tygodnia. Dziękuję za odpowiedź :) Wiem o tym, że te języki muszą być inne; sama zdawałam na maturze angielski i francuski. Zastanawiam się, jak bardzo mogą wzrosnąć progi, bo dużo łatwiej jest uzyskać dobry wynik z języka obcego niż, dajmy na to, z historii, np. mediana wyników z angielskiego na poziomie rozszerzonym z ubiegłego roku wynosi 54, a z historii 40 %; w skali staninowej do 9. klasy (najwyższej) zalicza się wyniki od 95 do 100 % z angielskiego, z historii- 81-100 %, a z WOS-u od 68 (!) do 100 %. 

Jedyna moja nadzieja w tym, że nie można dwa razy wskazać angielskiego. Jak myślicie, jaki procent osób mogło zdawać na maturze dwa języki? Z tego, co wiem, nie ma na ten temat żadnych oficjalnych danych, ale co powiedzielibyście, patrząc na to, jak było w Waszych szkołach? 

I-najważniejsze chyba pytanie- nie jestem tegoroczną maturzystką, już znam swoje wyniki i wiem, że mam prawie 7,5 pkt. więcej niż ubiegłoroczny próg (i 8 pkt. więcej niż ten sprzed dwóch lat). W ostatnich latach progi ani aż tak bardzo nie wzrastały ani nie spadały, ale też nie było zmian w rekrutacji przez ostatnie lata (tzn. wtedy, kiedy opublikowane były progi punktowe). Czy myślicie, że powinnam się martwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób zdawało 2 języki na maturze to nie wiem ale wiem coś innego, co Ci powinno pomóc (dane z 2016 roku, uznajmy że jest to kalka roku obecnego, bo nic się nie zmieniło w maturach):

 

Angielski | Liczba zdających - 124886średnia 55% | Liczba studentów na licencjacie* 19025

Francuski | Liczba zdających  - 830 | średnia 65% | Liczba studentów na licencjacie  1803

Hiszpański | Liczba zdających - 589 | średnia 58% | Liczba studentów na licencjacie  2652

NiemieckiLiczba zdających 7907 | średnia 54% | Liczba studentów na licencjacie 4883

Rosyjski | Liczba zdających 2060 | średnia 57% | Liczba studentów na licencjacie 2404

WłoskiLiczba zdających 352 | średnia 67% | Liczba studentów na licencjacie 1498

*Liczba studentów na licencjacie - Jest to łączna liczba studentów studiów licencjackich (tj z 3 lat) w Polsce.

 

Wszystkie te dane (liczba zdających + średnia) dotyczą poziomu ROZSZERZONEGO 

Według mnie skoro masz 7-8 pkt ponad progi sprzed lat to powinnaś się dostać bez problemu, jeśli nie to z listy rezerwowej (wystarczy cierpliwie poczekać).

Prawdopodobieństwo, że ktoś kto zdawał 2 języki i rekrutuje się na prawo na UW jest tak małe, że nie powinnaś się przejmować (ja tak przynajmniej to interpretuje). 

Pozdrawiam

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałam. Czytałam (artykuł ze stycznia tego roku), że UW będzie zmniejszał liczbę miejsc. Ale: "Jakie kierunki w pierwszej kolejności obejmą cięcia? Tego jeszcze nie wiadomo." 

Teraz przyjmują 400 osób, jestem prawie pewna, że wcześniej było tak samo... Czy ktoś może wie na 100 %?

EDIT: Dziękuję jokie98 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, challenginggirl napisał:

Teraz przyjmują 400 osób, jestem prawie pewna, że wcześniej było tak samo... Czy ktoś może wie na 100 %?

EDIT: Dziękuję jokie98 :) 

Podsumowanie rekrutacji UW z 2014/2015:

"Drugim najbardziej obleganym kierunkiem było prawo na studiach jednolitych magisterskich. O przyjęcie starało się prawie 2 tys. maturzystów. Limit wynosi tu 400 miejsc."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 22:05, jokie98 napisał:

Podsumowanie rekrutacji UW z 2014/2015:

"Drugim najbardziej obleganym kierunkiem było prawo na studiach jednolitych magisterskich. O przyjęcie starało się prawie 2 tys. maturzystów. Limit wynosi tu 400 miejsc."

W 2016/2017 było 1520 chętnych na 400 miejsc na UW (3,8 osoby na miejsce), czyli jeszcze bardziej spadło zainteresowanie. Czy ktoś z was ma jakieś przeczucia, czy w tym roku jeszcze bardziej spadnie ilość chętnych? (miejsc dalej jest 400)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dominika2810 napisał:

Wlasnie spadł, bo rok temu w pierwszej turze próg był 77 a teraz jest 76. Ja jestem 2 na rezerwowej, ale mam nadzieje ze sie uda. 

Jeśli jesteś 2. na liście rezerwowej, to myślę, że praktycznie nie musisz się martwić. To raczej niemożliwe, żeby spośród 400 osób wszyscy złożyli dokumenty. Przecież wiele osób składa np. na prawo na UW i UJ, ale do Krakowa ma bliżej etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.