Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Patryk T

Warszawa Informatyka Programowanie

Mam pytanie co do studiów informatycznych a konkretnie programowania, jak to wygląda na SGGW, UW i WAT. Jakich języków tam się dotyka? Czy warto wgl tam startować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym kierunku i uczelniach było wiele razy więc poszukaj a nie idziesz na łatwiznę. Programy znajdziesz na stronach uczelni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Problematyk
      Witam wszystkich. Właśnie skończyłem technikum informatyczne (z którego nic się nie nauczyłem o zawodzie), napisałem maturę (prawdopodobnie zdałem, czekam na wyniki).. Chcę wyprowadzić się do Warszawy w celach zarobkowych, ale i podjąć się dalszej nauki. Chciałbym się poradzić czy zna ktoś jakąś prywatną szkołę w Warszawie gdzie zaocznie będę mógł studiować i jest łatwo, żeby ciągła nauka nie kolidowała mi z pracą.. Chciałbym żeby to nie był jakiś ścisły kierunek, taki gdzie jest mało matematyki, a w szczególności języka ANGIELSKIEGO... Wiem, że w dzisiejszych czasach jest on wszędzie, ale naprawdę wgl mi nie podchodzi, w przeciwieństwie do rosyjskiego. Nie mam wybranego kierunku, na który chcę iść, bo jak wspominałem wcześniej po tej szkole czuję się jak po zwykłym liceum. Może ktoś właśnie studiuje na jakiejś prywatnej uczelni i chciałby podzielić się doświadczeniami. Czekam na odpowiedzi i z góry wielkie dzięki
    • Przez izabelaa1323
      Cześć, mam straszny dylemat pomiędzy kierunkami wymienionymi w temacie. Nie wiem na co się zdecydować.. oba są do siebie trochę podobne, czy ktoś kto studiował któryś z tych kierunków móglby napisać kilka słów?
    • Przez francaismonamour
      Dzień dobry,
      planuję się jeszcze w tym roku rekrutować na filologię romańską na UW i potrzebuję porady co do tego, czy lepiej wybrać studia z językiem od podstaw czy od poziomu zaawansowanego. Już nakreślam swoją sytuację: uczyłam się francuskiego tylko w liceum (wcześniej mieszkałam w małej miejscowości, gdzie ten język nie był nauczany w żadnej szkole), ale odkryłam w sobie prawdziwą pasję  Przez ten rok po liceum nadal miałam kontakt z językiem, m.in. na lektoracie+ oczywiście samodzielna nauka. Z matury rozszerzonej uzyskałam 78 %.  Wiem, że nie jest to może rewelacyjny wynik, ale po pierwsze krótko uczyłam się tego języka, po drugie już w momencie zdawania matury byłam przekonana, że pójdę na inne, jak to mówią "bardziej praktyczne" studia. Romanistyka miałaby być moim drugim kierunkiem.  
      Mam obawy co do tego, czy zrozumiem wykłady po francusku i zwyczajnie, czy dam sobie radę. Z jednej strony rozumiem teksty piosenek czy np. filmy po francusku, tzn. rozumiem zdecydowaną większość, ale przyznaję szczerze, że zdarzają się zdania/frazy itd., których nie mogę wyłapać, podobnie bywa też z akcentem niektórych osób. Jeśli się dostanę, do października planuję powtórzyć sobie gramatykę i oczywiście nadal ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Zresztą i tak w zasadzie codziennie staram się robić coś związanego z językiem, chyba że już naprawdę nie mam czasu.
      Z drugiej strony, czy pójście na studia od podstaw ma sens? Wiem, że grupa podstawowa ostatecznie musi zrównać się z zaawansowaną, ale jak długo to trwa? I czy rozpoczęcie nauki od podstaw oznacza, że zaczynamy od "Bonjour" i "Je t'aime" ? Nie wiem, co ew. lepiej byłoby wybrać. 
      Uprzedzając wszystkie pytania: wiem, że filologia to nie tylko nauka o języku, ale też nauka historii, kultury, literatury danego kraju. Moja siostra także ukończyła filologię (innego języka), więc orientuję się, jak to u niej wyglądało. Oczywiście biorę pod uwagę to, że mogę się nie dostać na studia, ale w ubiegłym roku, mimo że wybrałam ostatecznie inny kierunek, składałam też na romanistykę i się udało, więc może w tym roku byłoby podobnie  Dodam, że pomimo ustawy mówiącej o 13 osobach na nauczyciela akademickiego, akurat na ten kierunek limit miejsc się nie zmniejszył. 
      Może jest tu ktoś, kto studiuje ten kierunek i mógłby coś podpowiedzieć? Wiem oczywiście, że mogą istnieć duże różnice między uczelniami, ale nawet w takim przypadku każda podpowiedź będzie na wagę złota! Jeśli studiujecie od podstaw, czy macie w swoich grupach osoby, które mają napisaną maturę na poziomie rozszerzonym z francuskiego? Czy raczej każdy faktycznie zaczyna od zera?  
    • Przez tomAndJerry
      Cześć,
      Rozważam aplikowanie na studia do ETH Zurich na magisterkę z informatyki czy robotyki. Czy ktoś miał styczność z tą uczelnią i jest w stanie wypowiedzieć się co do wymagań przy rekrutacji? 
      Wiem jakie papiery i testy językowe wymaga uczelnia, niestety nie mam pojęcia, na jakim poziomie są kandydaci oraz co jest bardziej istotne w profilu kandydata.
      Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!
    • Przez sosolnik
      Witajcie
      Czy studiuje z ktoś z was Kierunek obronność państwa na uczelni WAT w Warszawie
      http://www.wat.edu.pl/portfolio/obronnosc-panstwa/

Czy ten kierunek jest warty uwagi i czy spełnia wasze oczekiwania? 
      Może macie jakieś ciekawostki do napisania na temat tego kierunku?
      Po prostu boję się, iż ten kierunek jest "dobrze opisany" a w rzeczywistości to pic na wodę i, że nic ciekawego się tam nie robi. 
      Jak porównywałem sobie ten kierunek z obronnością na ASW to niebo a ziemia. WAT o wiele lepiej się prezentuje i według mnie ma o wiele więcej do zaoferowania. 

Proszę o opinie

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Wiadomo, że barometr jest oficjalny, więc tam nie będzie tych bardziej zaradnych, co się nigdy nie zarejestrowali w UP.  Dlatego warto też po prostu poczytać ogłoszenia o pracę, wtedy się zobaczy, co się pokrywa. Poza tym można się w ten sposób dowiedzieć o zawodach,o których nasi kochani urzędnicy nie słyszeli.  
    • Gdybyś nauczył się czegoś i pracował w zawodzie, to studia nie miałyby dla Ciebie większego znaczenia. Osoby po technikum i niezbyt wymagających studiach zaocznych, mając co najmniej 3 lata doświadczenia, na ogół są w dużo lepszej sytuacji od rówieśników po bardziej renomowanych dziennych. I to z reguły wcale nie pracując stricte umysłowo. No ale skoro twierdzisz, że nie nauczyłeś się niczego, to jednak nie warto iść na skróty, bo sam papierek nic nie daje. W takiej sytuacji najlepiej dobrze zdać maturę i pójść na sensowny kierunek. Na marginesie warto dodać, że "deficytowość" większości z obecnych na liście zawodów wynika albo z tragicznych warunków pracy i/lub bycia podkładką do sprowadzenia obcokrajowca (prawie każdy z wymienionych fizycznych) albo wysokich kosztów zdobycia uprawnień, które nie zwracają się z oczekiwaną nawiązką (kierowcy zawodowi). Co więcej, przy niektórych znakach zapytania pojawia się komunikat "duża liczba ofert dla cudzoziemców", czyli UP nie kryje się z fikcją, za co należy się gigantyczny plus. Zrozumiałe, że wykształcenie lekarza czy inżyniera zajmuje sporo czasu i może nie nadążać za popytem (chociaż który z nich szuka pracy w UP?!), ale deficyt m.in. fryzjerów, ochroniarzy i kasjerów można błyskawicznie rozwiązać podniesieniem płacy.
    • Ja również polecam akademiki! Świetni ludzie, usamodzielnienie się, mnóstwo nowych znajomych i możliwość sprawdzenia swojego angielskiego przy rozmowach ze studentami z innych krajów , chociaż wiadomo - różni ludzie się zdarzają. Dodatkowym plusem są niskie koszta.
    • wszystko masz w regulaminie uczelni. Ja w tym nie widzę żadnego problemu
  • Najpopularniejsze tematy na forum