Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

presentprefect

Gospodarka przestrzenna - SGGW vs PW

Cześć,

Od kilku tygodni przeglądam tutejsze forum i jestem pełen podziwu jak wiele przydatnych informacji udało mi się tu znaleźć :) Nurtuje mnie jednak jedno pytanie, a w zasadzie opinie osób, które mogą powiedzieć coś z własnych doświadczeń, czyli Wasza. Stoję przed wyborem studiowania gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej lub SGGW. Wybór nie jest prosty, ponieważ widnieją duże różnice programowe. Przede wszystkim, z tego co udało mi się ustalić, na SGGW większość przedmiotów realizowana jest w formie wykład+ćwiczenia. Na PW niekoniecznie, często przedmioty prowadzone są tylko w formie wykładów (jak mniemam sama teoria). Druga sprawa - matematyka i fizyka. O ile matematykę na PW udałoby mi się przełknąć, tak z fizyką najmniejszej styczności nie mam od 6 lat. Na SGGW również jest ten przedmiot, z tym, że nauczany praktycznie od zera. Trzecia sprawa jest taka, że gospodarka przestrzenna (głównie gospodarowanie nieruchomościami) bardziej interesuje mnie od strony społeczno-ekonomicznej, a nie czysto technicznej. ALE, zderzam się każdego dnia z opinią rodziców, że "kierunek ten sam, a po Politechnice będziesz miał lepszy papierek". Co robić? Czy faktycznie po SGGW ciężej będzie znaleźć jakieś zajęcie związane ze studiami? Przedmioty nauczane są zupełnie inaczej i nie ukrywam, że bardziej pod tym względem odpowiada mi SGGW. Jak myślicie? Pracodawca mając na biurku CV moje i kogoś po PW automatycznie moje odrzuci? help, błagam, pomóżcie! Za każdą opinię będę bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem w Twoim przypadku akurat bardziej dopasowane jest do Ciebie SGGW. Papierek, jak papierek, ale to Twoje życie. Może na PW byś się szybko zniechęcił i w ogóle nie miał "papierka"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odzew ;)

Dodam jeszcze, że dwa lata studiowałem Finanse i Rachunkowość na SGH. Po roku chciałem to rzucić, zupełnie nie moje tematy, ale byłem namawiany na spróbowanie kontynuacji (mimo dwóch niezaliczonych przedmiotów), bo "taka dobra praca potem, i dobrze płatna". Skończyło się jak się skończyło, oczywiście dobrego wyjścia nie ma, bo z jednej strony "został mi rok i miałbym z głowy" z drugiej "to mogłem po roku rzucić a nie teraz". Nie chcę popełnić znowu błędu i iść gdzieś, gdzie nie będę czuł się dobrze, stąd ogólnie przystaję do SGGW, bo po dogłębnej analizie sylabusa to to co mnie interesuje. Bombardowany jestem opiniami, że znów mi się "znudzą studia", stąd mam tak wiele wątpliwości. Pojęcie papierka już mało dla mnie znaczy, bo naprawdę chciałbym się dużo nauczyć, a nie mieć świstek i znikomą wiedzę. Tylko czy ta powszechna opinia, abstrahując od tematu, że łatwiej znaleźć pracę po PW niż po SGGW jest prawdziwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno PW ma większą rangę. Obecnie jest niskie bezrobocie i pracodawcy aż tak nie patrzą czy to SGGW czy PW. Żeby walczyć z opiniami, ze straciłeś kolejne dwa lata idz po prostu do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vinter
      Witam,
      zastanawiam się nad dwoma wydziałami (kierunek automatyka i robotyka). Jeden z nich to Wydział Elektryczny na Politechnice Warszawskiej a drugi to wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (IMiR) na AGH w Krakowie. Czy mógłbym prosić o pomoc w decyzji, czym się różnią te studia, co według was jest lepsze, po czym lepsza praca.
      Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Przez vinter
      Witam,
      Chciałbym poprosić o wypowiedzenie się na temat kierunku studiów Automatyka i Robotyka na Politechnice Warszawskiej na wydziale elektrycznym oraz na AGH na wydziałach IMIR i EAIB.
      Chciałbym również wiedzieć który z tych przygotuje mnie również pod kontem programowania robotów i sterowników PLC, czytając programy studiów znalazłem to na każdym z nich ale nie wiem w jakim stopniu jest to realizowane.
    • Przez Makesh
      Witam, piszę ponieważ potrzebuję rady w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu. Jestem tegorocznym maturzystą, pisałem 4 rozszerzenia: matematyka (20%), fizyka (42%), geografia (52%) i angielski (74%). Jak widać orłem nie jestem. Zawsze interesowała mnie geografia, więc pomimo chodzenia do matfizu udało mi się praktycznie bez nauki osiągnąć najlepszy wynik w szkole z geografii. Ciekawią mnie też podróże i to co z nimi związane. Kierunek, który mnie zainteresował jako pierwszy to geoinformatyka, potem budownictwo i transport.

Zarejestrowałem się na Politechnikę Warszawską gdzie w pierwszej kolejności wybrałem geoinformatykę, potem budownictwo a na 3 miejscu transport. Dostałem się tylko na transport a na budownictwie jestem 75 na liście rezerwowej. Na UMCSie w Lublinie złożyłem na geoinformatykę i tam dostałem się bez problemu, jestem w połowie listy. Teraz mam poważny dylemat między tymi 3 wyborami... do Lublina mam około 50 kilometrów, ale trochę już mnie to miasto odpycha. Wolałbym Warszawę, gdzie niedaleko mieszka moja siostra, lecz do domu mam już 130 km. Na UMCS mam kierunek który mnie nieco bardziej interesuje, ale różnica jest niewielka, budownictwo czy transport też bym chętnie studiował. Dodatkowo PW to prestiżowa uczelnia i oferuje inżyniera, a nie tak jak UMCS magistra. Słyszałem wiele opinii że aktualnie lepiej jest być inżynierem.

Wszyscy mówią, by studiować to co się lubi, w moim przypadku to geoinformatyka (oczywiście zaraz po tym transport i budownictwo), jednak nie sam program studiów się liczy. Fajnie się studiuje, jeśli otoczenie, ludzie jest sprzyjające i przyjazne. Idąc na wydział transportu natknąłem się na bardzo miłych ludzi, którzy od razu zachęcili do integracji i wyjazdu pierwszaków, podczas gdy na UMCS natrafiłem na niemiłą panią. Wiem, że to jeszcze o niczym nie świadczy i może okazać się odwrotnie, ale odnoszę wrażenie, że geoinformatyka może okazać się odrobinę ciekawsza, lecz wszystko inne wydaje się lepsze na budownictwie czy transporcie.

Co do budownictwa... nie wiem czy dam radę JEŚLI się w ogóle dostanę. Byłbym tam jednym z najsłabszych studentów. Nie czuję się na siłach, jednak z tego co słyszałem, po tym kierunku najłatwiej o pracę, przez co ostatecznie sam nie wiem co wybrać. Jak się na te kierunki zapatrujecie? Może studiowaliście jeden z nich i moglibyście coś o nim napisać? Z góry dzięki i pozdrawiam.

• Przez Anna_teres
      Dzień dobry. Czy podczas rekrutacji na studia II stopnia w PW  ( na kierunek Matematyka,specjalność Matematyka w Ubezpieczeniach i Finansach ) jest rozmowa kwalifikacyjną lub egzamin ? 
    • Przez przemek751
      Swoje pytanie kieruje głównie do studentów Politechniki Warszawskiej. Mianowicie zastanawiam się nad Elektrotechnika lub Automatyką i RObotyką na wydziale elektrycznym. Elektrotechnika kusi mnie tym, że jest wiele specjalności do wyboru, natomiast automatyka,sądząc po progu, wyższym poziomem. Powierzchownie przeanalizowałem przedmioty i wydaje mi się, że za wiele się nie róznią. Sądzicie, że ktory kierunek jest lepszy, ew. bardziej przydatny. Wiele osob mowi ze elektrotechnika jest dosc przestarzała. Chętnie poznam opinie innych osób.