Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

jokie98

[UMK] Matematyka stosowana - inż

Cześć! Co sądzicie o kierunku matematyka stosowana na UMK? Kierunek jest nowy i w tym roku rekrutacja będzie prowadzona pierwszy raz. Do tego studia I stopnia kończą się tytułem inżyniera. Jak dla mnie jest to bardzo zachęcające ale obawiam się czy nie będzie się trudno dostać lub czy kierunek w ogóle wystartuje. 

Jak wygląda rekrutacja na UMK? Na ile kierunków na wydział mogę aplikować? Jako pierwszy wybrałbym matematykę stosowaną a drugi matmę ogólną, chyba że można tylko na jeden to już sam nie wiem. Jako alternatywę będę się rekrutował jeszcze na UAM, gdyby tu się nie dostał. 

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia należy do jednych z najlepszych w kraju. Jest notowana jako jedna z nielicznych polskich uczelni w rankingach międzynarodowych. Kierunek może być bardzo interesujący, z praktycznym nastawieniem. Z drugiej strony to bardzo trudne studia ale moim zdaniem warto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do uczelni to jestem pewien, słyszałem wiele pochlebnych opinii i kolega na informatyce bardzo zachwalał. Na matematyce najbardziej interesuje mnie analiza danych, czytałem że w dobie informatyzacji jest to przyszlosciowy (nie lubię tego określenia ale tutaj pasuje) kierunek. A na UMK na ile kierunków można się rekrutować? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma ograniczeń co do ilości. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak w Toruniu jest z praca w dziale IT? Mówię tutaj nie o samym programowaniu ale o pracy jako matematyk w IT i w podobnych miejscach (big data etc.). Już na studiach chciałbym zacząć pracować, najlepiej "w zawodzie", czy też później odbywać praktyki. Torunia nie znam, a chciałbym zasięgnąć porad. Jak dobrze jest tam przemysł rozwinięty? 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Informatycy w Toruniu pracują dla Warszawy, najczęściej zdalnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że (pomijając IT) w Toruniu dobrze jest studiować ale później do pracy łatwiej się przenieść do Warszawy/Poznania itd tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nie do końca. Firmy z Warszawy szukają zdalnych pracowników w Toruniu bo są tansi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy na UMK można studiować dwa kierunki? Z tego co czytałem teraz kolejne kierunki są darmowe. Jak wygląda rekrutacja na drugi kierunek? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jest darmowy jednak większości odradzam dwa kierunki szczególnie od początku studiów. Warto połączyć kierunek techniczny z filologia. Bez sensu łączyć dwa pokrewne kierunki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostałem się na matematykę na UAM. Dostać się nie było ciężko, bo przyjęli 190 osób, a oficjalny limit wynosił 120 osób. Nie przyjęli tylko 9 osób. Student 1 roku mówił, że rok temu też przyjęli 180 osób, a studia w październiku rozpoczęło tylko 120 osób, więc zgadzało im się. Czy jestem zadowolony? Średnio, bo na liście rezerwowej jestem na 100 pozycji (czyli według oficjalnego limitu zamykam tyłu). Wciąż nie jestem do końca pewny czy aby UAM był odpowiednim miejsce dla mnie. 

Mam jeszcze 3 dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Ostatnio zauważyłem, że na UG jest nowy kierunek "Modelowanie matematyczne", czyli prawie to samo co na UMK od tego roku (matematyka stosowana). Jak myślicie czy UG to dobra uczelnia? Co do UMK to jestem tego pewien ale mało wiem o UG.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie jest dużo gorsza od UMK. UG ma świetny kampus, fajną lokalizację i spore możliwości. Co prawda sam wydział wymaga pewnego remontu ale już cała infrastruktura, zaopatrzenie czy kadra jest super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Lukas Duszak
   Witam serdecznie!
   Jestem na III semestrze studiów informatyki. Piszę temat w celu uzyskania informacji o tym czy te studia trzeba robić aby tylko uzyskać tytuł i dokument nie patrząc w ogóle na oceny byle by tylko nie było ocen 2? czy prawie niczego na studiach nie uczą konkretnego tylko wszystko ogólnie i tylko trzeba to po prostu zaliczyć? Czy po studiach zabrać się za samemu za jakiś konkretny język programowania czy jeszcze coś więcej robić aby uzyskać z tego stały dochód? proszę o jeszcze więcej informacji jeśli ktoś by posiadał, jeśli uzyskam więcej informacji na ten temat na pewno się przydadzą.. Bardzo proszę o udzielanie informacji.
  • Przez Writeit.pl
   Nasz Zespół – WRITE IT
   Nasz Zespół zajmuje się profesjonalnym wsparciem osób fizycznych, podmiotów rynku MŚP, NGO oraz jednostek organizacyjnych podległych jednostkom samorządu terytorialnego (np. OPS, PCPR). Zespół WRITE IT oferuje szeroki wachlarz usług swoim klientom.
   Prace naukowe i badania
   Od ponad 10 lat Nasz Zespół zajmuje się wsparciem studentów w zakresie redagowania i przygotowywania wzorów wszelkiego rodzaju prac naukowych. Podejmujemy się przygotowania projektu z określonych tematów i dziedzin, na dowolnym poziomie naukowym.
   Nasz Zespół podejmuje się jest także kompleksowego przygotowania oraz zrealizowania procesu badawczego. Mianowicie: przygotowanie podstawowych założeń badawczych, realizacji procesu badawczego w oparciu o ustalone narzędzia, analizy zebranych danych empirycznych oraz opracowania wniosków z dokonanej analizy. Na potrzeby Naszych klientów przygotowujemy także rekomendacje do wdrożenia o ustalone wnioski z analizy danych empirycznych.
   Dzięki profesjonalizmowi, rzetelności, silnej motywacji do działania, ogromnego doświadczenia i szerokiej wiedzy, współpraca z Zespołem WRITE IT przynosi każdemu Klientowi pełną 100% satysfakcję. Zaufało Nam już kilkuset studentów.
   Wsparcie Naszego Zespołu, to Twoje zadowolenie!
    Aktualnie zatrudniamy kilku specjalistów z różnych dziedzin naukowych, przy czym każdy z nich posiada ogromną wiedzę, bardzo dobre przygotowanie merytoryczne oraz bogate doświadczenie zawodowe w zakresie wybranej dyscypliny naukowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować w pełni profesjonalną, oryginalną i przygotowaną pod indywidualne zamówienie pracę naukową.
   Materiały naszego autorstwa powinny być wykorzystywane z przestrzeganiem prawa autorskiego oraz art. 272 KK
   Twoje wykształcenie – Twoją przyszłością
   Audyty i akredytacje
   Zespół WRTE IT z powodzeniem podejmuje się także prowadzenia audytów częściowych i całościowych, w tym również audytów ze/w realizowanych projektów współfinansowanych ze środków UE. Dodatkowo, z powodzeniem przygotowaliśmy i wdrożyliśmy kilka akredytacji, w oparciu o wskazane standardy, jak. m.in.: akredytacja SUS 2.0, AKSES, system CRM.
    
   Nasz Zespół składa się z bardzo doświadczonych specjalistów, z różnych dziedzin naukowych, których wiedza, przygotowanie i doświadczenie zawodowe potwierdzają świadczenie usług na wysokim poziomie.
   Więcej o usługach świadczonych przez Nasz Zespół znajdziesz w poszczególnych zakładkach: prace naukowe, procesy badawcze, audyty i akredytacje.
    
   Zapraszam na naszą stronę www.writeit.pl bądź do bezpośredniego kontaktu pod nr telefonu 731-247-847

  • Przez Ghorky
   Hej, chciałam spytać, czy mamy tu może na forum osoby, które studiują bądź studiowały informatykę w Lublinie. Jeśli tak, to:
   - która uczelnia? Dlaczego akurat ta? (najważniejsze pytanie, właściwie resztę możecie zignorować...)
   - jak wyglądają studia?
   - akademiki
   Dziękuję za uwagę, dobranoc, mam nadzieję, że ktoś coś napisze
  • Przez Newbie00
   Witam!
   Od przyszłego roku planuję wybrać się na studia. Mieszkam nieopodal Wrocławia/Opola.
   Chciałbym się Was zapytać, studentów, byłych studentów, być może i pracowników o uczelnię WSB. Jest warta polecenia czy to kwestia kierunku?
   Zaznaczam, że jeśli miałbym się na nią wybrać, to na kierunek informatyka zaocznie.
   Proszę o opinię czy porady dot. innych uczelni.
   Pozdrawiam
  • Przez Recovery
   Co uważacie na temat studiów międzynarodowe stosunki gospodarcze a później specjalizacji związanych z handlem czy moze lepeij specjalizacja logistyka miedzynarodowa? ewentualnie jeszcze jakieś studia podyplomowe handel zagraniczny? Czy to będzie dobry kierunek? Czy jest tam ciężko? Studiuje ktoś z was?
   Studiowałam na politechnice i nie dałam rady dlatego wolałabym uniknąć przedmiotów fizycznych i elektroniki no i nie popełnić znowu błędu przy wyborze...bo rok w plecy można być ale 2 już bym nie chciała