Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

buba11

Wzrost progów punktowych PW

Witam!

Czy słyszał ktoś o tym, że w tym roku mają zwiększyć się progi punktowe na PW i tym samym ograniczona będzie liczba kandydatów przyjmowanych na wszystkie kierunki w tej uczelni? Prawdopodobnie jest to przyczyną otrzymania przez uczelnie jakiś dotacji. Czy ktoś wie może coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widzę, zmian w liczbie miejsc albo nie ma, albo spadłą liczba miejsc o 10, większych zmian nie widzę, skąd masz taką informację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie także zaniepokoiła taka sytuacja. Słyszałam od znajomych studiujących już na PW. Dla przykładu, jeśli próg punktowy dla kierunku papiernictwo i poligrafia w ubiegłym roku wynosił 70, może wzrosnąć do nawet 120.

Uczelnia ma stawiać nie na ilość studentów lecz na ich wiedzę i predyspozycje. Tym samym chce upodobnić się do uczelni na zachodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o liczbie miejsc w zeszłych latach, natomiast w przypadku kierunków elektrotechnika i geoinformatyka liczba miejsc się nie zmieniła, w przypadku informatyki na elektrycznym wydaje mi się, że liczba spadła z 100 do 90, nie jestem jednak pewien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku jeszcze zmiany mogą być nieodczuwalne. Faktycznie zmieniła się formą finansowania uczelni i co za tym idzie nie będą już przyjmować na potęgę. Moim zdaniem ruch w dobra stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od miejsca siedzenia. Moim zdaniem takie ruchy są w dobra stronę. Niestety ograniczy to liczbę studentów. W tym roku jeszcze zmiany nie powinny być drastyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemek751
      Swoje pytanie kieruje głównie do studentów Politechniki Warszawskiej. Mianowicie zastanawiam się nad Elektrotechnika lub Automatyką i RObotyką na wydziale elektrycznym. Elektrotechnika kusi mnie tym, że jest wiele specjalności do wyboru, natomiast automatyka,sądząc po progu, wyższym poziomem. Powierzchownie przeanalizowałem przedmioty i wydaje mi się, że za wiele się nie róznią. Sądzicie, że ktory kierunek jest lepszy, ew. bardziej przydatny. Wiele osob mowi ze elektrotechnika jest dosc przestarzała. Chętnie poznam opinie innych osób. 
    • Przez Julciax
      Hej, Chcialabym aby ktoś udzielił mi informacji. Bylabym wdzięczna za kazde info:
      1) jakie sa realne szanse dostania się na Politechnikę Warszawską oraz Poznańską - takie minimum na ile trzeba zdać ?(zdaję matematykę rozszerzoną i ang rozszerzony, poziom rysunku raczej średni, chodze na kurs, ale orłem nie jestem)
      2) Jak wygladaja egzaminy wstępne na tych uczelniach, czy tematy sa bardzo trudne, czy jest duzo z wyobraźni?

• Przez penautbutter
      Witam, rozważam wybór kierunku Automatyka i Robotyka na PW na wydziale elektroniki lub mechatroniki. Aby dostać się na w. mech. potrzebuję po około 80% z rozszerzeń, co jest dla mnie do osiągnięcia, ale dochodzi stres i nerwy i może powinąć się noga, dlatego chciałbym zapytać,czy łatwo jest na tej uczelni zmienić kierunek w obrębie jednego wydziału? Mechatronika ma niższe progi, a i tak pierwsze dwa lata ma łączone z automatyką i robotyką na tym konkretnym wydziale, więc w razie czego taka opcja byłaby dla mnie idealna. Dziękuję z góry za pomoc
    • Przez Asd
      Cześć, czy ktoś z Was miał do czynienia z następującą sytuacją. Próbuję zakończyć studia mgr, lecz do absolutorium brakuje mi zaliczenia egz z 1 sem.  i zaliczenia egz z 2 sem.  (ten sam przedmiot podzielony na dwie części).  Pozostałe przedmioty mam zaliczone. Na dniach będę skreślony z listy studentów i chciałbym wznowić od razu studia, jednak w regulaminie studiów jest napisane, że wznowienia studiów można dokonać jedynie po zaliczeniu 1 sem. (wisi mi 1 egz jak wspomniałem powyżej). Czy ktoś był w podobnej sytuacji? 
    • Przez penautbutter
      Witam. Niedlugo czeka mnie wybór studiów. Wybieram między PW a PWr na kierunek Automatyka i robotyka, z tym, że na internecie nie mogę znaleźć żadnych opinii o wydziale mechatroniki, większość o AiR na PW dotyczy wydziałów Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Jednak mają bardzo wysokie progi i jak podwinie mi się nawet lekko noga na maturze to nie mam szans się dostać. Więc czy jest tu ktoś kto studiuje, lub zna kogoś studiującego ten lub bliski kierunek na wydziale Mechatroniki? Z góry dziękuję za pomoc

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Wiadomo, że barometr jest oficjalny, więc tam nie będzie tych bardziej zaradnych, co się nigdy nie zarejestrowali w UP.  Dlatego warto też po prostu poczytać ogłoszenia o pracę, wtedy się zobaczy, co się pokrywa. Poza tym można się w ten sposób dowiedzieć o zawodach,o których nasi kochani urzędnicy nie słyszeli.  
    • Gdybyś nauczył się czegoś i pracował w zawodzie, to studia nie miałyby dla Ciebie większego znaczenia. Osoby po technikum i niezbyt wymagających studiach zaocznych, mając co najmniej 3 lata doświadczenia, na ogół są w dużo lepszej sytuacji od rówieśników po bardziej renomowanych dziennych. I to z reguły wcale nie pracując stricte umysłowo. No ale skoro twierdzisz, że nie nauczyłeś się niczego, to jednak nie warto iść na skróty, bo sam papierek nic nie daje. W takiej sytuacji najlepiej dobrze zdać maturę i pójść na sensowny kierunek. Na marginesie warto dodać, że "deficytowość" większości z obecnych na liście zawodów wynika albo z tragicznych warunków pracy i/lub bycia podkładką do sprowadzenia obcokrajowca (prawie każdy z wymienionych fizycznych) albo wysokich kosztów zdobycia uprawnień, które nie zwracają się z oczekiwaną nawiązką (kierowcy zawodowi). Co więcej, przy niektórych znakach zapytania pojawia się komunikat "duża liczba ofert dla cudzoziemców", czyli UP nie kryje się z fikcją, za co należy się gigantyczny plus. Zrozumiałe, że wykształcenie lekarza czy inżyniera zajmuje sporo czasu i może nie nadążać za popytem (chociaż który z nich szuka pracy w UP?!), ale deficyt m.in. fryzjerów, ochroniarzy i kasjerów można błyskawicznie rozwiązać podniesieniem płacy.
    • Ja również polecam akademiki! Świetni ludzie, usamodzielnienie się, mnóstwo nowych znajomych i możliwość sprawdzenia swojego angielskiego przy rozmowach ze studentami z innych krajów , chociaż wiadomo - różni ludzie się zdarzają. Dodatkowym plusem są niskie koszta.
    • wszystko masz w regulaminie uczelni. Ja w tym nie widzę żadnego problemu
  • Najpopularniejsze tematy na forum