Skocz do zawartości
buba11

Wzrost progów punktowych PW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy słyszał ktoś o tym, że w tym roku mają zwiększyć się progi punktowe na PW i tym samym ograniczona będzie liczba kandydatów przyjmowanych na wszystkie kierunki w tej uczelni? Prawdopodobnie jest to przyczyną otrzymania przez uczelnie jakiś dotacji. Czy ktoś wie może coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widzę, zmian w liczbie miejsc albo nie ma, albo spadłą liczba miejsc o 10, większych zmian nie widzę, skąd masz taką informację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie także zaniepokoiła taka sytuacja. Słyszałam od znajomych studiujących już na PW. Dla przykładu, jeśli próg punktowy dla kierunku papiernictwo i poligrafia w ubiegłym roku wynosił 70, może wzrosnąć do nawet 120.

Uczelnia ma stawiać nie na ilość studentów lecz na ich wiedzę i predyspozycje. Tym samym chce upodobnić się do uczelni na zachodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o liczbie miejsc w zeszłych latach, natomiast w przypadku kierunków elektrotechnika i geoinformatyka liczba miejsc się nie zmieniła, w przypadku informatyki na elektrycznym wydaje mi się, że liczba spadła z 100 do 90, nie jestem jednak pewien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku jeszcze zmiany mogą być nieodczuwalne. Faktycznie zmieniła się formą finansowania uczelni i co za tym idzie nie będą już przyjmować na potęgę. Moim zdaniem ruch w dobra stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od miejsca siedzenia. Moim zdaniem takie ruchy są w dobra stronę. Niestety ograniczy to liczbę studentów. W tym roku jeszcze zmiany nie powinny być drastyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Przez vinter
      Witam,
      zastanawiam się nad dwoma wydziałami (kierunek automatyka i robotyka). Jeden z nich to Wydział Elektryczny na Politechnice Warszawskiej a drugi to wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (IMiR) na AGH w Krakowie. Czy mógłbym prosić o pomoc w decyzji, czym się różnią te studia, co według was jest lepsze, po czym lepsza praca.
      Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Przez vinter
      Witam,
      Chciałbym poprosić o wypowiedzenie się na temat kierunku studiów Automatyka i Robotyka na Politechnice Warszawskiej na wydziale elektrycznym oraz na AGH na wydziałach IMIR i EAIB.
      Chciałbym również wiedzieć który z tych przygotuje mnie również pod kontem programowania robotów i sterowników PLC, czytając programy studiów znalazłem to na każdym z nich ale nie wiem w jakim stopniu jest to realizowane.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• ? Pierwsze słyszę. Nie jest obowiązkowa.
    • Odwołaj się. Nic nie tracisz.
    • Nie mogę być na inauguracji roku akademickiego, a dopiero zaczynam studia, stąd moje pytanie czy Uniwersytecie Śląskim immatrykulacja jest obowiązkowa? Słyszałem że na jakiejś uczelni skreślili gościa z listy studentów przez to że nie przyszedł.
    • Witajcie. Proszę o doradzenie w sprawie rekrutacji online, tj. konkretnie o kierunku informatyka (rekrutacja dodatkowa) - można było wpisać wyniki z matematyki, j. angielskiego i informatyki. Wpisałem ze wszystkich, lecz z dwóch policzyli mi ten mniej korzystny - z matematyki. I nie dostałem się, choć gdyby policzyli z informatyki dostałbym się ze sporym zapasem. Pierwsza myśl: odwołać się. Sęk w tym, że nie pamiętam jak to było - czy zaznaczało się, który wynik ma być brany pod uwagę (w takim razie po co możliwość wpisania wszystkich przedmiotów?)? Niestety nie można nic już tam edytować, żeby sprawdzić czy coś się zaznaczało, a przy nazwie przedmiotu "matematyka" widnieje "x", jakbym ją zaznaczył. Ciężko mi jednak uwierzyć, żebym zrobił coś tak niemądrego i wybrał ten mniej korzystny wynik, więc proszę o pomoc tych, którzy zapisywali się do tej uczelni: czy faktycznie zaznaczało się wynik brany pod uwagę, czy powinna korzystniejszy wynik wybrać komisja? Będę się odwoływał, a nie chciałbym, żeby mi wmówili, że sam wybrałem, jeśli tak nie było, więc bardzo proszę o pomoc.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.