Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

buba11

Wzrost progów punktowych PW

Witam!

Czy słyszał ktoś o tym, że w tym roku mają zwiększyć się progi punktowe na PW i tym samym ograniczona będzie liczba kandydatów przyjmowanych na wszystkie kierunki w tej uczelni? Prawdopodobnie jest to przyczyną otrzymania przez uczelnie jakiś dotacji. Czy ktoś wie może coś więcej na ten temat?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co widzę, zmian w liczbie miejsc albo nie ma, albo spadłą liczba miejsc o 10, większych zmian nie widzę, skąd masz taką informację?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie także zaniepokoiła taka sytuacja. Słyszałam od znajomych studiujących już na PW. Dla przykładu, jeśli próg punktowy dla kierunku papiernictwo i poligrafia w ubiegłym roku wynosił 70, może wzrosnąć do nawet 120.

Uczelnia ma stawiać nie na ilość studentów lecz na ich wiedzę i predyspozycje. Tym samym chce upodobnić się do uczelni na zachodzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o liczbie miejsc w zeszłych latach, natomiast w przypadku kierunków elektrotechnika i geoinformatyka liczba miejsc się nie zmieniła, w przypadku informatyki na elektrycznym wydaje mi się, że liczba spadła z 100 do 90, nie jestem jednak pewien.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym roku jeszcze zmiany mogą być nieodczuwalne. Faktycznie zmieniła się formą finansowania uczelni i co za tym idzie nie będą już przyjmować na potęgę. Moim zdaniem ruch w dobra stronę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy od miejsca siedzenia. Moim zdaniem takie ruchy są w dobra stronę. Niestety ograniczy to liczbę studentów. W tym roku jeszcze zmiany nie powinny być drastyczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez penautbutter
      Witam. Niedlugo czeka mnie wybór studiów. Wybieram między PW a PWr na kierunek Automatyka i robotyka, z tym, że na internecie nie mogę znaleźć żadnych opinii o wydziale mechatroniki, większość o AiR na PW dotyczy wydziałów Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Jednak mają bardzo wysokie progi i jak podwinie mi się nawet lekko noga na maturze to nie mam szans się dostać. Więc czy jest tu ktoś kto studiuje, lub zna kogoś studiującego ten lub bliski kierunek na wydziale Mechatroniki? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez aleksandrakk
      Hej, czy jest tu może ktoś z politechniki wrocławskiej, najlepiej studiujący architekturę? Jestem ciekawa jak mniej więcej wygląda plan zajęć. Ile jest godzin zajęć w pierwszym semestrze (tygodniowo), czy ich ilość z czasem się zmienia, do której i od której na ogol trwają zajęcia, czy prawda jest ze zazwyczaj jeden dzień w tygodniu jest dodatkowo wolny, ogolnie czy da się zorganizować czas tak by studiować, pracować i rozwijać swoja niezależna pasje? 
    • Przez Łukasz
      Matematyka, fizyka i chemia nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz zdobyć perspektywiczne wykształcenie, które pozwoli Ci zarówno na dalsze realizowanie swoich zainteresowań i pasji, jak i na podjęcie ciekawej pracy zawodowej? W takim razie, oferta kształcenia Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej na pewno sprosta Twoim wszystkim oczekiwaniom!

• Przez obik98
      Hej, która uczelnie wybralibyscie na zarządzanie? PW czy UW? UW stoi wyżej w rankingu, natomiast słyszałem, ze po Politechnice Warszawskiej lepsze są perspektywy i pracodawcy lepiej sobie cenią absolwentów tej uczelni. Moglibyście mi doradzić która uczelnie warto wybrać i w czym jest lepsza od drugiej?
    • Przez Mati98
      Witam, 
      W tegorocznej rekrutacji udało mi się dostać na telekomunikacje na PW oraz na informatykę na WAT.  Chciałbym poznać opinie o obu tych kierunkach na tych uczelniach  gdyż mam problem z wyborem. Bardziej ciągnie mnie na informatykę, jednak wydział na którym jest telekomunikacja na PW ma bardzo dobre opinie. Czy wie ktoś czy byłaby możliwość przepisania się po 1 roku na informatykę bo z tego co patrzyłem na obu kierunkach głównie na początku jest dużo matmy