Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mój pierwszy wpis tutaj więc jeśli macie uwagi/sugestie co do formy lub treści, wszystko biorę na przysłowiową klatę ;)

Od 2015 pobieram rentę rodzinną z ZUS z powodu śmierci rodzica, współdzielę ją z moim bratem. Co roku pobierałam ze szkoły zaświadczenie o kontynuacji nauki, żeby nie wstrzymywali mi wypłaty świadczenia (status rencisty jest ważny zawsze do 30 września i trzeba być uczniem/studentem, żeby ją dostawać), rok temu poszłam na studia na UAMie (chemia) i zaliczyłam pierwszy semestr, jednak ostatnio zdecydowałam o diametralnej dość zmianie (towaroznawstwo na UEPie), spowodowanej nie tyle nie radzeniem sobie z kierunkiem, co po prostu brakiem zainteresowania tą dziedziną nauki i chęcią studiowania czegoś bliższego marketingowi.

Moja tutorka poleciła mi, żebym zaliczyła do czerwca wszystkie obowiązkowe ćwiki, nie podchodziła do egzaminów  wykładów i wtedy mogłabym zrezygnować w październiku (albo by mnie wyrzucili po prostu, z powodu niezaliczenia egzaminów). Ja natomiast myślałam o przerwaniu studiów już teraz, bo szczerze ciężko mi będzie zmotywować się do nauki na kolokwia z tych ćwiczeń, mam tego dużo, a wiem że nigdy mi się nie przyda, poza tym pracuję i nie chcę poświęcać czasu na taką naukę. Rozważałam nierezygnowanie ze studiów (w czerwcu z powodu niezaliczonych ćwiczeń i tak mnie chyba wyrzucą-tak wywnioskowałam z tego, co tutorka mi przekazała),a dalsze chodzienie na wf i angielski (a nóż widelec da się to przepisać na kolejnej uczelni), nie wiem tylko czy wiąże się to ze wstrzymaniem wypłacania renty w okresie czerwiec-październik? Trochę by mi to życie komplikowało... :P a na logikę biorąc, do 30 wrzesnia powinni mi wypłacać z racji tego, że w październiku 2016 przyniosłam im świstek z UAMu o pobieraniu nauki, i dopiero rok później w razie niedostarczenia kolejnego powinni to wstrzymać, tak myślę. A przecież od października będę już studentką nowego kierunku i przyniosę im nowe zaświadczenie

Macie może jakieś rady, sugestie? Zdaję sobie sprawę, że mój przypadek jest dość złożony, ale liczę na Was i Wasze doświadczenia :)

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.