Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Joanna

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Rehablilitacji w Warszawie

Planujesz swoją przyszłość związać z naukami medycznymi, interesuje Cię Fizjoterapia, Ratownictwo medyczne, Dietetyka, bądź chcesz zostać Psychologiem medycznym, w takim razie warto przyjść na Dni Otwarte do Wyższej szkoły Rehabilitacji w Warszawie, które odbędą się już 25 marca!

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziesz tutaj: http://warszawa.studia.net/akademicka-warszawa/7651-dni-otwarte-na-wyzszej-szkole-rehabilitacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też chcę iść w podobnym kierunku i zastanawiam się nad pielęgniarstwem w Wyższej Szkole Mazowieckiej w Warszawie. Ktoś coś może pomóc?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Paulina Sienkiewicz
      Hej. Mam pytanie. Czy mogę przenieść się ze szkoły prywatnej na publiczną po pierwszym roku studiów?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez Joanna
      Matura zbliża się wielkimi krokami (nie martwcie się będzie dobrze!) ale wielkimi krokami zbliża się też czas podjęcia decyzji gdzie? i co? studiować. Uczelnie organizują Dni Otwarte, aby pokazać się od tzw. "kuchni", szczególnie warto odwiedzić Kortowo, czyli kampus akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jestem pewne że zakochacie się w nim zaraz po zrobieniu kilku kroków w kampusie:)
      W najbliższym czasie zaprasza do siebie Wydział Nauk o Środowisku UWM, Dni Otwarte planowane są tu na 23 marca: http://olsztyn.studia.net/akademicki-olsztyn/7650-dni-otwarte-na-wydziale-nauk-o-srodowiska-uwm
      Miłego zwiedzania!
    • Przez OlgaD
      Witajcie
      Jestem uczennicą 2 klasy LO i mam kilka pytań odnośnie fizjoterapii. Planuję wybrać się na ten kierunek i poszukuję różnych opinii i informacji o nim. Na maturze zamierzam zdawać rozszerzone: biologię, polski i angielski. Nie zdaję chemii i, prawdę mówiąc, średnio ją lubię, dlatego moje pierwsze pytanie brzmi: Czy na fizjoterapii jest dużo chemii? 

Drugie pytanie kieruję do osób, które są lub skończyły ten kierunek: Jak wygląda program nauczania- czy jest dużo nauki?

I jeszcze: Którą uczelnię wybrać? Nie chodzi mi o miejscowość. Wiem, że fizjoterapię można studiować na AWFie, Uniwersytecie Medycznym, Wyższej Szkole Fizjoterapii.. sporo tego i nie wiem, czy w ogóle jest jakaś różnica? Kiedyś obiło mi się o uszy, że przechodząc z UM na AWF trzeba pisać jakiś egzamin? Nie pamiętam dokładnie...

Byłabym baardzo wdzięczna za każdą informację, także spoza pytań  Czekam na różne opinie i doświadczenia, pozdrawiam! 
    • Przez xkxkx
      Witam. W tym roku rozpoczęłam naukę zaoczną (weekendową) na studiach pierwszego stopnia z fizjoterapii. Niestety po tym roku będę musiała zmienić uczelnię. Pytanie skierowane najlepiej do osób doświadczonych i  do tych którzy studiują bądź studiowali w Poznaniu, Bydgoszczy lub Toruniu: czy na drugi rok z tym samym kierunkiem bez problemu dostanę się do innej uczelni jeśli wszystko będę mieć zaliczone? i kiedy najlepiej zgłosić się do nowej uczelni? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Hej,   Na wstępie powiem, że jestem matrzystką i niedługo matura, a ja jestem w czarnej du*ie ;/   Kompletnie nie wiem gdzie isc dalej. Jestem na biochemie , ale z tym dawno sie minęłam i nie chce isc na typowe studia medyczne i przyrodnicze. Powiem, że nie ciekawi mnie to bardzo... Planowałam isc na architekture na politechnike. To moje marzenie, ale teraz nie wiem co mam począc, wiadomo,że trzeba uczęszczać na kurs rysunku, za który trzeba płacic, a u mnie z kasą zle, a od rodziców nie mam co liczyc..  Chodziłam na niego ,ale teraz nie wiem czy mam szanse sie dostac tam..   Na prawde jest mi ciężko nie wiem  co mam począć. Od zawsze lubiłam języki i myślałam o lingwistyce, ale zeby sie dostac musze na maturze zdac dwa obce języki. Mam w szkole rosyjski, ale nie wiem czy ogarne w 3 miesiące. A jak napisze w deklaracji to pozniej nie odpisze tego.. Tutaj tez pojawia sie lampka co po tym będzie, bo tlumaczem bym nnie chciała byc..   Jak już pisałam jestem na biochemie i chemia idzie mi masakrycznie, nie wiem czy jest sens zdawac ją. Czemu takie wybory są zbyt trudne?     Prosze o jakies wsparcie, pomoc co do matury i kierunku studiów. Kompletnie nie wiem co robić i z czego sie uczyc.
    • Dobrze jest już trochę znać się na programowaniu. Materiał leci od początku, ale bardzo szybko, więc dobrze znać podstawy.
    • Popatrz na grupach facebookowych danych kierunków, dane będą "rzetelniejsze". Na dniach otwartych uczelni wiadomo, że studenci będą przedstawiać wszystko w samych superlatywach
    • Ale po tym kierunku nic nie masz. Idziesz do policji jak każdy inny cywil. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum