Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Joanna

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Rehablilitacji w Warszawie

Planujesz swoją przyszłość związać z naukami medycznymi, interesuje Cię Fizjoterapia, Ratownictwo medyczne, Dietetyka, bądź chcesz zostać Psychologiem medycznym, w takim razie warto przyjść na Dni Otwarte do Wyższej szkoły Rehabilitacji w Warszawie, które odbędą się już 25 marca!

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziesz tutaj: http://warszawa.studia.net/akademicka-warszawa/7651-dni-otwarte-na-wyzszej-szkole-rehabilitacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też chcę iść w podobnym kierunku i zastanawiam się nad pielęgniarstwem w Wyższej Szkole Mazowieckiej w Warszawie. Ktoś coś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelika.K
      Cześć!
      Obecnie jestem na II roku Fizjoterapii i zaczynam przygodę z pisaniem pracy licencjackiej na temat urazów w paralotniarstwie.I tutaj moja ogromna prośba... Czy jest tu ktoś, kto opracowywał/ opracowuje taki tudzież podobny temat? Chodzi mi o bibliografię z której korzystacie (książki, artykuły, oficjalne statystyki), ponieważ ciężko mi takowe znaleźć.
      Będę wdzięczna za wszelką pomoc i ewentualne rady, co do sposobu czy kierunku pisania.
      Pozdrawiam! 
    • Przez Milka123
      Witam,
      Jestem na studiach technicznych i zamierzam je dokończyć, jednak z pewnych powodów chcę rozpocząć studia - fizjoterapia.
      Jednak tutaj mam dylemat, studia skończę przed trzydziestką, z racji, że fizjo teraz 5lat. Chcę iść na stacjonarne. Myślę, że studiować fizjo zaocznie to wyjście awaryjne ale to są jednak studia gdzie materiał na pewno będzie okrojony i nie na takim aż poziomie jak stacjonarnie.
      Cały czas myślę czy nie lepiej byłoby zrobić technika masażystę i rozpocząć pracę. Patrząc jednak w przyszłość wydaje mi się, że po skończeniu studiów ma się większe pole manewru niż po 2letnim kursie. Plus taki, że jako technik będę szybciej zdobywała doświadczenie.
      Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, czy warto robić mgr czy pójść na masażystę?
      Prosiłabym o opinię i ewentualną poradę.
      Pozdrawiam
    • Przez Paulina Sienkiewicz
      Hej. Mam pytanie. Czy mogę przenieść się ze szkoły prywatnej na publiczną po pierwszym roku studiów?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez Joanna
      Matura zbliża się wielkimi krokami (nie martwcie się będzie dobrze!) ale wielkimi krokami zbliża się też czas podjęcia decyzji gdzie? i co? studiować. Uczelnie organizują Dni Otwarte, aby pokazać się od tzw. "kuchni", szczególnie warto odwiedzić Kortowo, czyli kampus akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jestem pewne że zakochacie się w nim zaraz po zrobieniu kilku kroków w kampusie:)
      W najbliższym czasie zaprasza do siebie Wydział Nauk o Środowisku UWM, Dni Otwarte planowane są tu na 23 marca: http://olsztyn.studia.net/akademicki-olsztyn/7650-dni-otwarte-na-wydziale-nauk-o-srodowiska-uwm
      Miłego zwiedzania!