Skocz do zawartości
kostner

Zły wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W 2012 roku zacząłem studia inżynierskie - "mechanika i budowa maszyn" na Politechnice Rzeszowskiej. Wybrałem go bo po prostu tak wyszło… nie dostałem się tam gdzie chciałem. Zbliża się pierwsza sesja a ja nie widzę swojej przyszłości związanej z tym kierunkiem. Skończyłem liceum z przeciętnym wynikiem matury, nie jest źle ale jakoś bardzo dobrze też nie. Mam dość duże braki z fizyki której kompletnie nie rozumiem. Z matmą jest trochę lepiej a zajęcia mam głównie z tych dwóch przedmiotów. Teraz już wiem, że to nie dla mnie. Studia inżynierskie wybrałem raczej za namową ojca i dzisiaj nie wiem już co robić. Przerwać je jeszcze teraz i poszukać sobie jakiejś pracy a od października próbować tam gdzie coś mnie zainteresuje, czy jakoś skończyć ten rok - ale raczej wątpię, że to się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nadmierną pesymistką, ale wiej stamtąd póki jeszcze nie straciłeś zbyt wiele czasu. Być może na tej samej uczelni jest kierunek bardziej Ci pasujący, ale nie zastanawiaj się zbyt długo, bo szkoda Twoich nerwów i strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad fizjoterapią. Moi rodzice pracują w tym zawodzie jednak cały czas mi go doradzali. Maturę rozsz. mam z Studia na kierunku biologia i geografii, nie pamiętam dokładnie ale obie w granicach 50-60%. Matematyka 70%, angielski 97%, polski 50-60%.

Właśnie za chwile idę na ćwiczenia po przerwie świątecznej i zrzerają mnie nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pod żadnym pozorem nie odpuszczaj sesji nawet jeśli chcesz zmienić kierunek. Może akurat przedmioty które zdarz przydają się na innym kierunku albo jeszcze lepiej. Zdasz sesję i okaże się że kierunek nagle Ci się spodoba :-) tego Ci życzę

I stracisz trochę z serii darmowych ECTS -> przyjdzie Ci częściowo płacić za kolejny kierunek ;) "Może się przydadzą" - lepiej porównać programy studiów i się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stracisz trochę z serii darmowych ECTS -> przyjdzie Ci częściowo płacić za kolejny kierunek ;) "Może się przydadzą" - lepiej porównać programy studiów i się upewnić.

No właśnie, tym bardziej, że to pierwszy rok, a wtedy jest wiele dość ogólnych przedmiotów, które mogą się powtórzyć na innych, pokrewnych kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest sens sprawdzać, skoro celuję w fizjoterapię, wątpię, żebym miał tam przedmioty związane np. z historią techniki. Z moją sesją jest taki problem, że raczej nie zostanę do niej dopuszczony, nie mam wymaganych punktów za zaliczenia z fizyki. Z matmy zresztą też. Skończyło się moje studiowanie na tym kierunku i wcale nie jestem zmartwiony, wręcz przeciwnie. W piątek jadę do liceum zgłosić chęć poprawy matury.

Co do fizjoterapii, rozmawiałem z ojcem i raczej mi to odradzał, bardzo upierał się na studia techniczne - mimo, że sam jest fizjoterapeutą i ma prywatny gabinet. Uczy też w szkole policealnej tego kierunku lub z tym związanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka myśląc, że jest typowym umysłem humanistycznym poszła na filologię polską, która okazała się kompletnym niewypałem. W między czasie zainteresowała się tematem obligacji korporacyjnych, rzuciła studia i poszła na ekonomię. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę - w końcu jest zadowolona ze swoich studiów i czuję, że dają jej one satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po liceum zawodowym,które ojciec mi wybrał ale studium wybrałam sobie sama gdzie pani dyrektor zapewniała że będę miała pracę w przedszkolu ale wtedy jak skończyłam szkołę a to pierwszy wypust pani minister edukacji wprowadziła studia więc muszę skończyć pedagogikę a u mnie to kosztuje. Często widzę że ci po studiach nie radzą sobie z dziećmi w domu. Ja jestem tylko opiekunką dziecięcą i staram się by moje dzieci sobie poradziły później nie przemocą ale inteligencją. Dziękuje rządowi i naszemu szpitalowi za fałszywe zapewnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.