Skocz do zawartości
Maciiekg

POLAK Z ZAGRANICY KTORY TU CHCE STUDIOWAC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo proszę o radę czy wyjaśnienie. Mam narodowość polską, posiadam obywatelstwo polskie razem z czeskim i mieszkam w Czechach. Chciałbym spróbować, jakie to jest żyć w Polsce, i właśnie studia mi się wydają jako najlepszy sposób, tylko jest tu jeden problem. Czytałem regulaminy UW, gdzie jest wymienionych kilka warunków żeby zostać studentem uczelni, będąc Polakiem w zagranicy. Między innymi znalazłem te dwie: 1. muszę mieć Kartę Polaka i 2. muszę uczęszczać do szkoły z językiem polskim jako językiem nauczania albo uczęstniczyć w innych kursach w języku polskim. I tu jest właśnie problem. Wcześniej nawet nie wiedziałem, że Karta Polaka w ogóle istnieje i oczywiście jej nie posiadam. To ale nie jest to najważniejsze, mam polski dowód osobisty, więc gitara, ale sęk z tym językiem polskim. Chodzę do liceum ogólnokształcącego w Czechach, gdzie językiem nauczania jest czeski (więc też świadectwo maturalne będę miał po czesku i z języka czeskiego) a nigdy nie brałem udziału w jakichś kursach polskich. Język, w tym pisanie, mowa, czytanie się nauczyłem sam, tak samo jak brat czy mama (która jest Czeszką). Co mam robić? Wystarczy napisać jakieś testy na miejscu, albo muszę jeszcze tu, w Czechach, jakieś pismo do nich napisać? Czy mnie bez tego nie wpuszczą do egzaminów wstępnych na uniwersytet? Dziękuję za każdą radę i pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma egzaminow wstępnych na uczelnie. Wszystko odbywa się na podstawie wyników matur. Studia dla osób zagranicznych są płatne więc lepiej żebyś studiował jako Polak. 

To jest tak szczegółowa kwestia że najlepiej jakbyś napisał do działu rekrutacji UW a oni udziela Ci jednoznacznej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.