Skocz do zawartości
PanKot

Kierunek studiów/moje zainteresowania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam was wszystkim. Przychodzę do was z moim problemem dotyczącym wyboru kierunku studiów. W październiku ubiegłego roku rozpocząłem naukę na Politechnice Łódzkiej, na wydziale WEEiA. Wybór padł na informatykę. Dlaczego? Ponieważ cały czas siedzę przed kompem. Niestety po semestrze zrezygnowałem. Nie dlatego, że bym sobie nie poradził. Ale dlatego, że nie interesowało mnie to. Aktualnie jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy i szukam zatrudnienia. Pragnę jednak podjąć dalszą naukę od października. Abyście mogli mi pomóc w wyborze kierunku dla mnie, opowiem trochę o mnie. Zawsze byłem bardzo dobrym uczniem. Czerwone paski, średnie powyżej 5.0 nie opuszczały mnie przez cały czas. Konkursy z matematyki szły mi nieźle, mimo, że nigdy nie zająłem miejsca na podium. studiuj matmę nie jest dla mnie problem, fizykę w miarę ogarniam też. Chemii nie lubię. Potrafię ją zrozumieć, nauczyć się i zdać, ale nie chcę, bo to jest dla mnie męczące w przeciwieństwie do matematyki, która przychodzi dużo łatwiej. Język angielski znam dosyć dobrze. Potrafię płynnie rozmawiać z obcokrajowcami, znam czasy, ale często brakuję mi słówek. Nigdy nie miałem do nich głowy. Mój wolny czas, w roku szkolnym spędzałem raczej przed komputerem, grając w RPGi, fpsy, MOBA. Chodziłem do dodatkowej pracy, tylko po to, żeby zarobić na wymarzony komputer i w 2012 roku kupiłem jednostkę marzeń za 4 tysiące. Wakacje spędzałem na orlikach i basenie. Niestety to wszystko co robiłem, nie podsunęło mi żadnej wskazówki podczas wyboru kierunku. Pomyślałem, skoro tyle czasu spędzam przed komputerem, to pójdę na informatykę, nic się nie zmieni. Otóż nie, zabawa zmieniła się w przekleństwo. Proszę, jeżeli wpadniecie na pomysł, wskazówkę, kierunek w sam raz dla mnie. To będę wam wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Nie jesteś pierwszy, który to piszę. Szczególnie odnośnie studia.net/informatyka, bo przecież to taki popularny kierunek. Tydzień czy dwa tygodnie temu pojawiło się to samo. Też osoba z studia.net/informatyka

Moim zdaniem, skoro jesteś umysłem ścisłym, masz smykałkę do studia.net/informatyka ale trochę Cię to nudzi to powinieneś rozważyć studia związane z kierunkami technicznymi, który również wykorzystują wiedzę matematyczną i informatyczną, może automatyka i mechanika? może robotyka? może mechatronika

Co o tym myślisz? Zerknij sobie na zawody przyszłości, może również do czegoś Cię to skłoni:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.