Skocz do zawartości
Łukasz

Czy warto brać korepetycje?

Korepetycje  

18 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jako szeroki dostęp do wiedzy masz na myśli internet to jestem dość sceptyczna- wiedza słabo zweryfikowana.

Korepetycje to zwykle podejście zindywidualizowane, a więc mamy szansę, że korepetytor np. w ramach przygotowania nas do matury, uzupełni naszą wiedzę o dokładnie to, czego w szkole się nie nauczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moim zdaniem warto,są kierunki gdzie na ten temat nie znajdziemy żadnych informacji pomocnych nam. Tak jak ja z rachunkowością. Nie znajdę wytłumaczonych zadań przykładowych ani żadnej pomocy do egzaminu. A poza tym już nie raz słyszałam jak ktoś się naciął na błędne informacje w sieci a potem miały z tego tylko większe problemy. Internet to zazwyczaj stek kłamstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem korepetycje są ważne, sama daję korepetycję. Jednak trzeba zauważyć, że podejście jest różne. Niektórzy rodzice zapisują dzieci na korepetycje dla zasady i czy to dzieci czy młodzież nie chcą na nie chodzisz, w szkole radzą sobie dobrze, a woleli by czas poświecić na coś innego. Młodzież musi mieć czas też dla siebie! nawet na głupoty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację że dzieci muszą mieć też czas nawet na głupoty. Ale to zorganizuj jemu czas na szkołę,korepetycje,dodatkowe zainteresowania(które każde dziecko ma),naukę no i też na głupoty? To już jest ciężej. Niektóre dzieci są też zmuszane do korepetycji z tego względu że są leniwe i nie chce im się. A jedne z chorych ambicji rodziców. No więc korepetycje i tak i tak są potrzebne. A czy jest stek bzdur w internecie to zależne w jakim temacie też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej,zwłaszcza na studiach. A dzieci moim zdaniem powinny mieć obowiązkowo gdy widać że sobie z czymś nie radzi bo jeden brak informacji i potem problem z całym przedmiotem. Zgadzam się że powinny mieć czas na wygłupy też ale co ważniejsze i lepsze dla nich w przyszłości? Wygłupy czy korepetycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma z czymś problem,nawet czasem piątkowy uczeń. Dlatego korepetycje warto brać. Czasami nauczyciele nawet nie potrafią dobrze wytłumaczyć jakiegoś działu więc wtedy warto pójść na korepetycje. No i powinno wpoić się dzieciom że jednak lepiej iść na korepetycje niż zasięgać rad w internecie :) czasem na prawdę ludzie wypisują głupoty a my z nich korzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym korki bardzo pomagają i ja jestem tu dobrym przykładem:) Bardzo pomogły mi w usystematyzowaniu wiedzy do matury. Natomiast znam przypadki (mój brat rodzony), gdzie korki były po prostu wyrzuceniem kasy (i to nie małej) w błoto. Koleś nie chciał się uczyć, korki traktował jak zło konieczne, efektów żadnych zatem nie było. Tak więc jak ktoś chce się wspomóc korkami to gorąco polecam. Niestety nie dla wszystkich jest to cudowne rozwiązanie. Nikt na siłę do głowy nie wtłoczy wiedzy. Potrzebna jest współpraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś się nie chce ruszyć to korki mogą nie pomóc, tylko psycholog w szkole, albo znajomi, może jakaś rywalizacja. Bo nie chodzi o brak wiedzy, ale brak chęci do jej nabycia. Człowiek musi czuć, że po coś to robi. Ja też w podstawówce nie byłem najlepszym uczniem, ale mi pomogła rywalizacja - taka podświadoma z grupą znajomych, którzy mieli dobre oceny, dzięki temu ja też zacząłem się uczyć. Także samo podejście do nauki jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jako takie korepetycje nie uczęszczam, ale swoje zaległości z języka angielskiego nadrabiam dzięki : www.chatterbox.pl Naprawdę pomaga mi to w codziennym nadrabianiu zaległości. Ja osobiście jestem za nowocześniejszymi metodami jak właśnie kształcenie on-line. Dzięki temu to my możemy sobie dopasować lekcje do życia a nie na odwrót. Naprawdę polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.