Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

d0miniqa

GWSH fizjoterapia BASEN

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Paulina Sienkiewicz
      Hej. Mam pytanie. Czy mogę przenieść się ze szkoły prywatnej na publiczną po pierwszym roku studiów?
    • Przez dvrique
      Hej kochani, 
      orientuje się ktoś jak wyglądają progi punktowe na administrację w Katowicach na USiu?
      Znalazłam w głębokich internetach tylko informacje o prawie, w zeszłym roku próg podobno wyniósł ok.190p/300. 
      Ktoś ma informacje jak to wygląda na administracji? 
      w rekrutacji wychodzi mi 204 p/300, myślicie że mam szansę? (2 wysoko napisane rozszerzenia i slabiutko matma)
      Złożyłam jeszcze papiery na adm. na Politechnice Śląskiej, ale zależy mi bardzo na UŚ w środę będą wyniki, ale bardzo się stresuje
    • Przez reporter88
      Witam. Czy ktoś z was studiuje na WSTI w katowicach, albo czy ktoś ma znajomego który tam studiu, czy po prostu coś tam o niej wiecie- co możecie powiedzieć o tej uczelni, głównie o kierunku informatyk? Na necie jest dużo przeróżnych opinii, lecz wiele jest przestarzałych a teraz wszystko szybko się zmienia. Patrze się za tą uczelnią, gdyż chyba z moimi wynikami przewidywanymi z matury (ok. 80% matematyka podstawowa, ok. 25-30% inf. rozszerzona, >90% j. angielski podst, ok. 70% z j.ang. rozszerzony)nie mam szans dostać się na jakąś politechnikę z typową informatyką, bądź automatyką i robotyką. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi
    • Przez zdanielczyk
      Cześć, chciałabym studiować kierunek Informatyka i Ekonometria. Moim pierwszym wyborem jest AGH, jednak chciałabym aplikować jeszcze na inną uczelnię. Zastanawiam się nad Uniwersytetem Łódzkim i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
      Co lepsze?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• samo dziennikarstwo to za mało - tak, od tego są studia 2 stopniowe i studia podyplomowe - całe studia, nawet stacjonarne, należy pracować żeby mieć duże doświadczenie - nie pracuje bezpośrednio jako dziennikarz, chociaż kiedyś tak pracowałem  
    • Najlepiej jest wybrać to w czym czujemy się mocni i z czym chcemy wiązać przyszłość
    • Dziękuję za odpowiedz. Wierze że Pan dobrze sobie radzi  w tym zawodzie ale  Proszę zwrócić uwagę że, nie wszyscy absolwenci Dziennikarstwa i  Komunikacji Społecznej  znajda prace w branży Dziennikarskiej bo nie ma tyle wolnych wakatów do obsadzenia. Poza tym samo dziennikarstwo to za mało jak na dzisiejszy brutalny rynek pracy w Polsce. Uważam, że młodzi Ludzie powinni  mieć pewny stabilny zawód gwarantujący pracę albo przynajmniej dużą szanse na zatrudnienie. Jak na przykład: Lekarz, Pielęgniarka, Notariusz, Informatyk czy nawet Kierowca zawodowy.         Niestety często młodzi Magistrowie są zmuszeni do pracy np w call Center, a praca tego typu jest bardzo wyniszczającą psychicznie. Nie mówiąc już o kasie w hipermarkecie. Ta smutna sytuacja dotyczy nie tylko Dziennikarstwa ale także innych kierunków humanistycznych jak: Socjologia, Politologia, Kulturoznawstwo, Polonistyka  czy nawet jakże prestiżowego Prawo. Kolejna  moja uwaga jest taka, że zarobki nie są zadowalające w branży dziennikarskiej, i uważam że nawet w korporacjach można zarobić lepsze pieniądze.  No i kolejna  kwestia w temacie czy można np zdecydować się na kredyt hipoteczny ? jeśli nie ma się w pracy umowy o prace na czas nieokreślony. A chyba umowy o prace na stałe w branży dziennikarstwa nie funkcjonują, - a jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Młodzi Ludzie w szkołach średnich są zbyt idealistyczni, wskutek czego dokonują złych wyborów życiowych. Skocze takim stwierdzeniem: " Życie to nie bajka, Życie to jest walka."  P.S. Chociaż. Dziennikarstwo jest  bez wątpienia fascynujące i umożliwia nawiązanie ciekawe  kontakty na poziomie administracji czy biznesu.  Pozdrawiam.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum