Skocz do zawartości
juljul

rekrutacja na UŚ - zaoczne prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy wiecie do kiedy na UŚ trwa rekrutacja na zaoczne prawo (chodzi mi o tzw. ostatnią listę przyjętych - bo podany na stronie UŚ harmonogram rekrutacji znam - podali termin I listy) Ja chciałabym rekrutować się dopiero w okolicach końca sierpnia lub we wrześniu i tu Was pytam czy zdążę czy może przegapię tę rekrutację? Oraz czy wiecie czy limit osób na zaocznych się wypełnia do końca - tam jest 500 miejsc.

2. Tu pytanie do osób studiujących prawo bądź znających się na temacie.  Czy wiecie jaka jest główna umiejętność, talent na którym opiera się zawód prawnika? Tu też sprostuje o co mi chodzi np. jako , że od niejako podszewki znam zawód geodety i kartografa to mogę powiedzieć że aby pracować w tych zawodach trzeba:  w przypadku geodety lubić prace w terenie, być dobrym w obsłudze urządzeń mieć talent do żmudnego siedzenia nad wynikami. W przypadku kartografa trzeba być dokładnym, bardzo cierpliwym i przede wszystkim lubić i dobrze ogarniać komputer ( programy typu GIS)  Analogicznie jaki talent potrzebuje osoba chcąca być prawnikiem. Czy to przede wszystkim charyzma? Czy szybkie pisanie i czerpanie z tego przyjemności?  Wytrwałość?

 

Pytania może trochę dziwne, ale wybierając studia myślę już o przyszłym zawodzie dlatego charakter przyszłej pracy pragnę dopasować możliwie jak najlepiej do mojego charakteru, żeby po studiach nie obudzić się z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do dziekanatu aby Ci podpowiedzieli terminy, abyś nie przeoczył tej rekrutacji. Łukasz ma rację z przyjęciem na zaoczne problemów raczej nie będzie.

Odnośnie predyspozycji to przyygotuj się na dokształcanie przez całe życie, a Twoim plusem powinna być bardzo dobra pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.