Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

• Podobna zawartość

• Przez oliq
      Nie udało mi się dostać w pierwszym naborze na studia w Toruniu na komunikacje i psychologie w biznesie miałam 57 punktów ,a ostatnia osoba na liscie miała 60 więc próbuje teraz w drugim naborze i tu pojawia się pytanie czy tym razem mam jakies szanse oczywiscie na dwóch innych kierunkach. Na archiwistyce i www.studia.net/zarzadzanie dokumentacją mam 40 punktów ,a na turystyke i rekreacje 39,8 czy mozecie mi poradzić gdzie moge znalezc progi punktowe dla tych kierunków bo nigdzie ich nie ma oczywiscie jak są to z zeszłych lat. W 2013 roku bodajzae na turystyke byli przyjeci wszyscy kandydaci czy to często się zdarza? Powinnam się martwic z moją ilościa punktów czy raczej nie ? A jesli nie dostane się w drugim naborze to czy moge w jakis sposób się odwołac? Z góry dziękuje za wszelką pomoc
    • Przez Izabela finanse 18
      Cześć idę na finanse, rachunkowość i ubezpieczenia na uw ZAOCZNIE. Cżyczę jest trudno? Proszę odpisać.

• Przez weronikazmalegomiasta
      Hej, proszę o pomoc:) Myślę o studiowaniu od października w ww. szkole kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Czy jest tutaj ktoś kto mógłby wyrazić jakąkolwiek opinie o tej szkole albo najlepiej samym kierunku? Dużo czytałam nieprzychylnych komentarzy, ale sprzed lat, więc nie wiem czy mogę im ufać. Niestety nie jestem z Uczelnie we Wrocławiu i totalnie nie orientuje się w tutejszych uczelniach. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam i może do zobaczenia we Wrocławiu!
    • Przez angelyek
      Witam. W tym roku pisałam maturkę i dostałam się m.in. na www.studia.net/budownictwo na Politechnice Warszawskiej. Dostałam się oprócz tego na inne techniczne, a raczej informatyczne kierunki(AiR), ale nie jestem dobra z infy i bym się tylko męczyła. Naczytałam się strasznych opinii na temat tego kierunku. Glownie zwiazanych z pozniejsza praca, ze nie jest tak kolorowo. Ja zdaje sobie sprawe, ze od razu po studiach nikt mi nie da pracy, ktora bedzie mnie satysfakcjonowac i mam swiadomosc, ze bede musiala zrobic jakies dodatkowe uprawnienia. Jednak to co przeczytalam doslownie mnie przerazilo. Chcialabym, zeby wypowiedzieli sie absolwenci tego kierunku, badz osoby w branzy, czy naprawde tak ciezko jest znalezc dobrze platna prace w tym zawodzie?
Joanna

Technologia żywności i żywienia człowieka

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• A jeżeli praca za granicą, to polecam pośredników, zwłaszcza, jak się tam za granicą nie ma nikogo. Ja tak wyjeżdżałam z jednej agencji, fajne oferty mają, niekoniecznie takie na pracę sezonową, jeżeli ktoś myśli o pracy stałej poza granicami Polski to też coś ciekawego znajdzie. Wyjeżdżałam akurat z pomocą link2usedom. Specjalozują się tylko w rynku niemieckim, oferty naprawdę ciekawe, polecam
    • Musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - dlaczego akurat służby mundurowe? Bo wyjątkowo hojny socjal, niezła kasa i pewne zatrudnienie (rzadkość na uśmieciowionym rynku pracy), czy może jednak pociąga Cię praca na konkretnym stanowisku? Niezależnie od tego, co Tobą kieruje, bezpośredni nabór na stanowiska oficerskie - czyli wymagające tytułu zawodowego mgr lub równorzędnego - dotyczy tylko żołnierzy. W tym przypadku trzeba się starać o przyjęcie na studia albo - posiadając odpowiednie i pożądane aktualnie wykształcenie - do studium oficerskiego. Tam jednak nie ma miejsca dla humanistów... W przypadku policji i całej reszty zaczyna się od najniższych stanowisk, które w ogóle nie wymagają wyższego wykształcenia - rzuć okiem na punktację obowiązującą w rekrutacji. Dlatego ukończony kierunek lub jego brak nie gra roli. W razie potrzeby funkcjonariusze w służbie zostają wysyłani na studia - np. do Szczytna albo w trybie zaocznym na uniwersytet/politechnikę.
    • Witam Zgłaszam się z prośbą o rady, ponieważ została mi ostatnia klasa maturalna a potem muszę wybrać studia. Niestety nie wiem jakie, aby móc związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Przedmioty, które będę zdawać na maturze to j. angielski, wos, j. polski i może geografia. Ponoć po cywilnych na bezpieczeństwie narodowym czy wewnętrznym  można łatwo zostać bezrobotnym magistrem. Słyszałam, że potrzebni są tam ludzie po psychologii, ale nie wiem dokąd mam się udać bo po resocjalizacji nie chcę wylądować w jakimś domu poprawczym :x . Nie widzę siebie w przyszłości w innym miejscu niż służby mundurowe, dlatego bardzo mi zależy na doradztwie osoby, która się zna. Nie wykluczam także pracy w policji. Na studia wojskowe raczej nie mam co liczyć choćby ze względu na przedmioty przeze mnie zdawane oraz to, że jestem niską dziewczyną ^^.  Liczę na wyrozumiałość oraz czekam na odpowiedzi  
    • Tylko www.studia.net/farmacja. O prace w takim dziale w Polsce trudno, ponieważ główne laboratoria znajdują sie na zachodzie 
  • Najpopularniejsze tematy na forum