Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Joanna

Technologia żywności i żywienia człowieka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Tifek
      Witam
      Jestem absolwentką liceum ogólnokształcącego i w tym roku idę na studia. Wybrałam kierunek geologia i górnictwo, bardzo mnie to interesuje i chciałbym zdobyć wykształcenie w tym kierunku. Przeglądając przedmioty które będę miała na studiach trochę się przestraszyłam. Byłam w klasie mat-geo, a na studiach czeka mnie chemia i fizyka. Matematykę ogarniam. Jakie muszę mieć podstawy z tych przedmiotów? Znacie jakieś dobre podręczniki z których mogłabym korzystać aby nauczyć się podstaw? 
    • Przez Karolinax97
      Witam, w moim mieście PWSZ otwiera nowy kierunek studiów o nazwie "międzynarodowa komunikacja językowa " ze specjalizacjami: w biznesie, w turystyce oraz miedialna. Zastanawiam sie wlasnie nad wyborem tego kierunku studiow lub nad turystyka i rekreacja. Chciałam zapytać czy ktos studiuje jeden z tych kierunków i czy mógłby mi cos o nim opowiedzieć, szczególnie interesuje mnie pierwszy z wyżej wymienionych, ponieważ w internecie jest bardzo mało opini na jego temat, duzo wiecej jest o TIR. Chciałabym tez wiedzieć jaka jest perspektywa pracy po tych kierunkach. Dodam, że skończyłam technikum profilowane na technika obsługi turystycznej.
    • Przez Chybazdesperowany
      Matura nie poszła mi raczej wybitnie
      Polski 80%
      Matma 80% / 40%
      Geografia 60%
      Angielski 100% / 96% 

Interesuja mnie kierunki AiR, Informatyka.
      Od początku celowałem w AGH w Krakowie ale wyniki mnie na pewno nie puszczą, druga opcja to była Politechnika Ślaska w Gliwicach, z tego co doczytałem nie mam szans się dostać z moimi 64 punktami na żaden kierunek na AEI. Jak ma się sprawa z wydziałem elektrycznym? 
      Odpuścić sobie Gliwice i złożyć na jakieś inne uczelnie? Jakie? Politechnika Krakowska? Już nie mam pojęcia jak to ogarnąc... 
      Opcją jest zawsze rok wolny i zdanie matury w przyszłym roku, ale wątpię że pójdzie mi dużo lepiej bo uczyłem się bardzo dużo do tej. 
      Jakieś rady i ciepłe słowa? 
    • Przez Kkarolina
      Cześć. Jestem w drugiej klasie liceum na profilu mat-geo-ang. Na maturze mam zamiar zdawać rozszerzony angielski i matematykę.  Z angielskiego liczę na 90+% a z matematyki 70+%. Interesuję się informatyka. Lubię czytać jakieś artykuły o tym i z chęcią pogłębiam własną wiedzę na ten temat. Mam jednak parę pytań:
      1. Czy fizyka jest mi potrzebna na tym kierunku? 
      2. Czy politechnika łódzka to dobry wybór?
      3. Czy to prawda, że na kierunku są same chłopaki i rzadko kiedy trafia się jakaś dziewczyna?
      4. Wiedzę z programowania mam bliską zeru. Mogłabym się sama zacząć uczyć, ale nie wiem, co powinnam nauczyć się pierwsze. Czy ta wiedza jest wymagana, czy mogę iść na ten kierunek nie umieją nic?
      5. Czy kierunek jest naprawdę tak ciężki jakim co opisują?
      6. Czy to prawda że będę musiała się sama uczyć w trakcie studiów?
      Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez jokie98
      Cześć! Co sądzicie o kierunku matematyka stosowana na UMK? Kierunek jest nowy i w tym roku rekrutacja będzie prowadzona pierwszy raz. Do tego studia I stopnia kończą się tytułem inżyniera. Jak dla mnie jest to bardzo zachęcające ale obawiam się czy nie będzie się trudno dostać lub czy kierunek w ogóle wystartuje. 
      Jak wygląda rekrutacja na UMK? Na ile kierunków na wydział mogę aplikować? Jako pierwszy wybrałbym matematykę stosowaną a drugi matmę ogólną, chyba że można tylko na jeden to już sam nie wiem. Jako alternatywę będę się rekrutował jeszcze na UAM, gdyby tu się nie dostał. 
      Pozdrawiam!