Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

mk2

Progi punktowe - Politechnika Rzeszowska

Witam. 

Chciałbym spytać czy ktoś z Was ma może jakieś dane dotyczące progów punktowych z poprzednich lat na Politechnice Rzeszowskiej? Udało mi się znaleźć jedynie tabelę z roku 2012, ale nawet nie wiadomo, jak tam liczono punkty. Interesują mnie tu dane zwłaszcza z informatyki, automatyki i lotnictwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, nikt nie prowadzi takich statystyk. Najlepiej jestbskontaktowac sie z działem rekrutacji lub wybranym dziekanatem. Powinni pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie mogą tego po prostu udostępnić do internetu.. 

Dzięki za odpowiedź, będę próbował. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak niektóre uczelnie nie chętnie się dzielą tą informacją na forum publicznym, twierdzą że to co było w przeszłości nie ma przełożenia na obecną rekrutację bo ta zależy od tego jak pójdzie matura tym co zgłoszą się do systemu rekrutacji w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynika to głównie z tego żeby nie odstraszać tych co mają się rekrutować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dosyć ciekawy temat. Co dotyczy punktów progowych to zgodzę się   z wersją odstraszania. Miałem do czynienia z tą uczelnią i szczerze to nie zbyt miłe. Jeśli jest możliwość wybrania tego samego kierunku na innej uczelni, to nie polecam tracić takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam uwazam, ze PRz to dobra i solidna uczelnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kacper99
      Witam, jestem tegorocznym maturzystą i staję przed wyborem studiów. Zastanawiam się głównie nad dwoma uczelniami, a mianowicie politechniką rzeszowską i lubelską. Na obu interesuje mnie kierunek informatyka. Moje wyniki z matur są mniej więcej takie: j. polski podst. 65%, j. ang. podst. 82% matematyka podst. 100%, matematyka rozszerzona 50%, fizyka 33%, angielski rozszerzony słabo mi poszedł i nie sprawdzałem nawet ile bym miał procent. Zależy mi na pracy po studiach i zastanawiam się, w którym mieście będzie na to większa szansa. Mógłby mi ktoś pomóc i doradzić gdzie powinienem iść? Byłbym bardzo wdzięczny.
    • Przez HEMPGROU1999
      Witam ,mam pytanie o co dokładnie chodzi z tymi progami punktowymi ,rozumiem to że się przelicza procenty na punkty są 2 mnożniki do podstawy/rozszerz
      ale np: jak widzę minimalne progi z 2017r i tam jest że ostatnia osoba miała 56pnk ,to jest to jeden przedmiot w przeliczeniu czy parę (2 lub3)..
      Jeżeli ktoś mnie rozumie i potrafi wytłumaczyć to proszę bardzo  

Pozdrawiam  
    • Przez _wasylka_
      Cześć, zastanawiam się czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na bezpieczeństwo wewnętrzne na Politechnikę Rzeszowską na rok 2018/2019, po tym jak politechnika mocno obcięła limit miejsc na rok akademicki 2017/2018, matura nie poszła mi słabo (matura zdana w 2016) polski i angielski około 90% (polski podstawa, angielski na podstawie i na rozszerzeniu), geografia około 50% na rozszerzeniu i historia trochę słabiej bo 30% na rozszerzeniu (trochę wstyd). Jak podliczam punkty na rekrutację nie mam ich bardzo mało, a próg punktowy na tamten rok był jakieś 178,5 (podawali w informatorze z PRz). Jakieś opinie/przemyślenia na ten temat?
    • Przez Mar
      Witam serdecznie. 
      Mam pytanie odnośnie podanych kierunków w temacie, czyli ekonomii,  logistyki oraz finansów i rachunkowości, jakie są szanse, aby dostać się na studia dzienne na UMK przy wynikach mniej więcej: 
      Matematyka poziom podstawowy 86%
      Język angielski poziom podstawowy 64% 
      Biorąc pod uwagę,  że przy wymienionych studiach mamy taki sam przelicznik, który daje nam około 65 punktów na 100 możliwych. 
      Proszę o odpowiedź w podanym temacie. Jakie są polecane przez Was kierunki na UMK, na które można się dostać z takimi wynikami? 
      Z góry dziękuję.  Przepraszam, jeśli istnieje już podobny wątek.  

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum