Skocz do zawartości
Lein

Czy sobie poradzę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak pewnie część użytkowników na tym forum, ja również zmagam się z  problemem wybrania odpowiednich dla mnie studiów. Lubię matme i informatyke. Moją szkołą średnią było technikum informatyczne. Egzaminy zawodowe zdałem w większości za pierwszym razem, ale nie oszukujmy się nie należą one do najtrudniejszych. Poza szkołą rzadko robiłem coś w kierunku poszerzenia mojej wiedzy informatycznej. Niestety w mojej klasie matematyki nie rozumiała duża część klasy stąd często temat, który powinien zająć 1 lekcje, zajmował 3. Dlatego też, miałem może max 5-10 lekcji przez całe 4 lata poświęcone matematyce rozszerzonej, ale jednak postanowiłem zdawać mature z matematyki rozszerzonej co było niestey błędem :P, bo myślę, że nie przekroczyłem 20-30%. Z podstawową matematyką nie mam raczej problemów. Po maturze sprawdziłem sobie wyniki z tymi internetowymi i najprawdopodobniej będę miał około 90%. Słyszałem też, że na tych studiach przydaje się fizyka, z którą ja ostatni raz miałem styczność 4 lata temu i kompletnie nic nie pamiętam. Stąd moje pytanie, jaki kierunek powinienem wybrać i czy sobie na nim poradzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować. Możesz także zwyczajnie poprawić maturę i startować za rok, jeżeli bardzo Ci na tym zależy. W tym czasie mozesz sie przygotować a także pracować samodzielnie nad swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie .... nie jest o to trudno. O marzenia warto czasami powalczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczelnie niepubliczne niestety nie wchodzą grę. Jeśli chodzi o uczelnie to jestem można powiedzieć zmuszony do studiowania we Wrocławiu. Rozpoczęcie studiów za rok też nie wygląda najlepiej. Szczerze mówiąc, myślałem, że mam większe szanse, a szkoda, bo wiedzę praktyczną mam, tylko ta nieszczęsna matura z matematyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegąjąc już od tematów informatycznych. Jakie kierunki są chociaż w małym stopniu podobne do informatyczno-matematycznych? Jestem pewny, że chciałbym studiować coś związanego z matematyką, logicznym myśleniem. Myślałem jeszcze nad ekonomią, FiR'em i logistyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.