Skocz do zawartości
rockybalboa

informatyka poznań gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad pójściem na studia informatyczne w poznan.studia.net. Mam 23 lata, zawsze lubiłem programować, marzy mi się praca programisty, choć teraz już prawie wszystko z głowy wyleciało. Ukończyłem technikum informatyczne, na maturze nie miałem jakichś super wyników, nie byłem z matmy orłem, matmę podstawową zdałem ledwie na 40% niczego się praktycznie nie ucząc w domu, chodząc na wagary itp., czego trochę żałuję no ale co poradzić. Teraz pracuje w trochę innej branży bo jako operator maszyn CNC już od 3 lat. Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do tej studia.net/informatyka, już od jakiegoś czasu nad tym myślę.

 

Chciałbym, żebyście polecili mi uczelnie, gdzie jest najniższy poziom matematyki. Podejrzewam, że przynajmniej na początku to własnie ona będzie mi sprawiać najwięcej problemów.

Pewnie brzmi to trochę dziwnie.

 

Zaraz będzie tutaj wysyp wiadomości, że studia do programowania nie są potrzebne, że lepiej poświęcić ten czas na naukę danego języka niż na studia itp. W takim układzie powiedzmy że jestem głupi i wole te studia mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Studia informatyczne to na początku głównie matematyka

Tu masz wszystkie uczelnie z Poznania i okolic, które prowadzą informatykę. Teoretycznie łatwiej powinno być na uczelni niepublicznej

http://poznan.studia.net/informatyka

 

Może warto pochylić się np. nad ofertą WSB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatykę na bardzo dobrym poziomie masz na Wydziale Matematyki i studia.net/informatyka UAM. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.studia.net/uczelnie-studia/5966-uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu-wydzial-matematyki-i-informatyki

 

Uprzedzam jednak, że liczba potencjalnych kandydatów rokrocznie jest dość wysoka, więc dobre wyniki maturalne to podstawa. Nieco łatwiej jest w trybie zaocznym, ale tam już musisz za studia płacić. Jeśli więc chcesz łączyć pracę zawodową ze studiami, to będzie to chyba najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie WSB to chyba najlepsza opcja dla mnie. Fakt faktem to muszą być studia zaoczne, na dzienne nie mam czasu, muszę sam się utrzymać no i pewnie w ogóle bym się nie dostał ;D Kurde akurat im się kończy ten okres gdzie się wpisowego nie płaci, trochę za późno w tym roku się obudziłem, no ale cóż, jak się zdecyduje to najwyżej stracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.