Skocz do zawartości
MasterChief11797

Romanistyka lub Filologia dalekowschodnia na UWr?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i chciałbym się dowiedzieć czy warto jest studiować te filologie na tej uczelni. Dodam, że to francuski jest moim ulubionym językiem i w tym kierunku chciałbym się rozwijać, ale słyszałem bardzo złe opinie na temat filologii romańskiej.

Może coś doradzicie?

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia jako dziedzina wiedzy może i fajne, ja jednak zainteresowałabym się tymi opiniami, jeśli pochodzą z wielu źródeł. Wykładowcy na uczelniach nierzadko potrafią utrudnić życie, nie warto psuć sobie tego pięknego okresu w życiu ch***wą uczelnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kawą, że warto zbadać negatywne opinie, ale trzeba też mieć kilka rzeczy na uwadze.

 

- Dowiedzieć się, czy nie są wystawiane przez tych, którym zwyczajnie się nie powiodło.

 

- Jeżeli nie, to orientacyjnie ustalić, jaki % ogółu stanowi problematyczna kadra. Na każdej uczelni znajdą się tacy, co lubią utrudniać życie i nie da się tego uniknąć, jeśli nie ma się do czynienia z tzw. fabryką dyplomów.

 

- Poziom chyba żadnej uczelni nie jest jednolity. Istnieją wydziały lepsze i gorsze, które dodatkowo różnicują się pod względem prowadzonych kierunków. Nie da się ocenić poziomu, biorąc pod uwagę uczelnię jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to jest prawda, że wszędzie trafią się rodzynki, na które trzeba uważać. Akurat co do filologii się nie wypowiadam, bo to nie moja działka zupełnie, ale jeśli istnieją i są widoczne negatywne opinie, to warto się im przyjrzeć, a nie lecieć na prestiżu uczelni. Takie teoretyczne rozważania zupełnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Akurat tak się składa,że jestem sam studentem filologii romańskiej I stopnia. UWr jest jedną z najlepszych uczelni (chociaż ja studiuję na UMCS). Nie warto zwracać uwagi na to co mówią starsze roczniki, bo mogą to mówić specjalnie,żeby trochę ludzi po wystraszać(nas na przykład ostrzegali i straszyli,że niektórzy z wykładowców są nie za bardzo.Ale to się okazało zupełną bzdurą,wszyscy moi wykładowcy są w porządku,a ci przed którymi nas ostrzegano są jak najbardziej do zniesienia,owszem są wymagający,ale tak to już jest na studiach). Jacy są wykładowcy na uczelni, na którą się wybierasz zobaczysz sam. Co do samej filologii, to jest to bardzo trafny wybór. Z pewnością będziesz miał PNJF czyli leksykę,fonetykę, komunikację pisemną i ustną. PNJF to jest nauka języka sama w sobie:słownictwo,gramatyka,wymowa. Będziesz miał też gramatykę opisową (coś na wskroś fonetyki budowa zdania),która nie jest wcale taka trudna.Oprócz samego francuskiego poznasz też inne języki w ramach tzw.lektoratów np.włoski,hiszpański,portugalski. Jeśli cię to interesuje, chcesz się rozwijać w tym kierunku, język francuski jest twoją pasją (tak jak dla mnie) to myślę że warto się wybrać. Na każdej uczelni są różne organizacje zrzeszające studentów różnych kierunków.Na 100% są jakieś koła zainteresowań dla studentów filologi romańskiej (na mojej uczelni działa Koło Romaniacy).Oprócz tego będziesz mógł wyjechać na studia za granicę w ramach wymiany studenckiej,czyli tzw.Erasmusa.Mi się zdaje że i UWr należy do niego.

 

Życzę powodzenia w bitwie o indeks.

Edytowane przez Jarek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Mam kilku znajomych którzy również wybierają się na UWr, tylko na inne kierunki. Jednakże nikt z nas nie wie czy na rozpoczęcie roku trzeba się jakoś specjalnie ubrać czy wystarczą czarne spodnie i koszula. Doradzcie nam :D

Sorry za to że Was tak męczę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2016 o 12:26, janga2050 napisał:

Witaj

 

Akurat tak się składa,że jestem sam studentem filologii romańskiej I stopnia. UWr jest jedną z najlepszych uczelni (chociaż ja studiuję na UMCS). Nie warto zwracać uwagi na to co mówią starsze roczniki, bo mogą to mówić specjalnie,żeby trochę ludzi po wystraszać(nas na przykład ostrzegali i straszyli,że niektórzy z wykładowców są nie za bardzo.Ale to się okazało zupełną bzdurą,wszyscy moi wykładowcy są w porządku,a ci przed którymi nas ostrzegano są jak najbardziej do zniesienia,owszem są wymagający,ale tak to już jest na studiach). Jacy są wykładowcy na uczelni, na którą się wybierasz zobaczysz sam. Co do samej filologii, to jest to bardzo trafny wybór. Z pewnością będziesz miał PNJF czyli leksykę,fonetykę, komunikację pisemną i ustną. PNJF to jest nauka języka sama w sobie:słownictwo,gramatyka,wymowa. Będziesz miał też gramatykę opisową (coś na wskroś fonetyki budowa zdania),która nie jest wcale taka trudna.Oprócz samego francuskiego poznasz też inne języki w ramach tzw.lektoratów np.włoski,hiszpański,portugalski. Jeśli cię to interesuje, chcesz się rozwijać w tym kierunku, język francuski jest twoją pasją (tak jak dla mnie) to myślę że warto się wybrać. Na każdej uczelni są różne organizacje zrzeszające studentów różnych kierunków.Na 100% są jakieś koła zainteresowań dla studentów filologi romańskiej (na mojej uczelni działa Koło Romaniacy).Oprócz tego będziesz mógł wyjechać na studia za granicę w ramach wymiany studenckiej,czyli tzw.Erasmusa.Mi się zdaje że i UWr należy do niego.

 

Życzę powodzenia w bitwie o indeks.

Hej jestem tu nowa, również zastanawiam się nad tym kierunkiem. Francuski to moja pasja i idzie mi całkiem spoko ale boję się mówienia a wiem że jest tego dużo skoro to studia. I jak potem z pracą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.