Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Sebastian

Studia na Dolnym Śląsku

“Zmień klimat, zakochasz się” - namawiają do studiowania we Wrocławiu władze miasta. Bo podobno główny czynnik klimatotwórczy w stolicy Dolnego Śląska to miłość. Sprawdź - podobno główny dolnośląski ośrodek akademicki to 293 km2 pozytywnej energii i najlepszego klimatu do nauki, pracy i zabawy. Zobacz więcej o studiowaniu na Dolnym Śląsku.Podyskutuj w tym wątku jak Ci się podoba Wrocław inne ośrodki akademickie regionu jako miejsca do studiowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miłość głównym powodem wybierania Dolnego Śląska czy konkretnie Wrocławia na studia?

Pierwsze słyszę:)

Za to na pewno nowe możliwości, większe szanse na dobrą szkołę, dobre praktyki pracę - to są wg mnie takie główne motory sprawiające, że wybiera się Wrocław.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez turbyo
      Witam
      Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.
      Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 
      Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?
      ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 
      Jak uważacie? 
      Dzięki wielkie
    • Przez Kinga.p
      Mam taki problem. Kończę studia na kierunku Biotechnologia z tytułem licencjata. Chcialabym wybrać studia drugiego stopnia, magisterskie ale w dziedzinie kryminalistyki. Czy jest to możliwe ? Czy uzyskamy wtedy tytuł magistra? Interesuje mnie przede wszystkim Wrocław i studia zaoczne. Oraz czym różnią się studia podyplomowe od magisterskich? 
    • Przez sandara17
      Hej zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów i myslalam właśnie nad transportem i logistyką według was to ciekawy kierunek, warto wybrać go, czy jest ciężki i jak z pracą potem czy jest atrakcyjna i dobrze płatna? Jeśli są osoby które studiują bądź studiowały niech  sie wypowiedzą na temat jak wyglądają studia czy praca potem jeśli wam sie nie spodobal ten kierunek to jaki inny byscie teraz wybrali ? z góry dziękuję i wiem że pewnie były podobne tematy ale wiadomo z roku na rok moze sie cos zmienic wiec wolę być na bieżąco:)
    • Przez dosmiko
      Dzień dobry wszystkim,
      Rok temu skończyłem technikum informatyczne (2017) i też tego samego roku zacząłem studia na kierunku "Matematyka w finansach" na UMCS w Lublinie. Po 3 miesiącach postanowiłem je jednak porzucić. Doszedłem do wniosku, że ekonomia, liczenie odsetek i innych typu rzeczy kompletnie nie jest dla mnie. Nie chciałem iść na czystą "Matematykę" gdyż kojarzy mi się ona przeważnie z pracą nauczyciela i brakiem umiejętności wykorzystania jej w praktyce. Wyborem kierowałem się przez pryzmat "dobrze mi szło z matmy". Samą matematyką interesuję się w pewnym stopniu ale nie takim żebym za nią "szalał". Nie chcę popełnić znowu tego błędu i wybrać nieodpowiedni dla mnie kierunek dlatego też piszę na tym forum. Mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie z wyborem.
      Zastanawiam się nad kontynuowaniem drogi, którą objąłem w technikum czyli złożenie papierów na Informatykę na PL w Lublinie. Wydaję mi się, że nie dostanę się w pierwszej turze gdyż matura nie poszła po mojej myśli. Samo programowanie mnie interesuje w pewnym stopniu ale nigdy jakoś nie byłem geniuszem w tym na lekcjach w szkole średniej. No i nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do tego, żeby pisać coś np. w Javie w czasie wolnym. Bazy danych już całkowicie zdążyły mnie od siebie odrzucić. Podoba mi się jednak grafika komputerowa. Wydaję się ciekawa.  Sam rynek IT ciągle zapewnia wiele miejsc pracy za wcale nie małe pieniądze. Nie liczę na nie wiadomo co, bo wiadomo, że studia mi tego nie zagwarantują. Liczę się z tym, że więcej zależy od mojej praktyki i umiejętności. Pytanie więc brzmi: czy warto spróbować i liczyć na to, że w trakcie studiów informatyka zacznie mnie interesować w większym stopniu zamiast jeszcze bardziej zniechęcać do siebie?
      Brałem tez pod uwagę moją pasję czyli sporty siłowe, zagadnienia dietetyczne i możliwości tkwiące w ludzkim ciele. Myślałem nad kierunkiem "Dietetyka" na UM w Lublinie. Niestety nie zdawałem biologii ani chemii na maturze. Nawet gdybym się dostał to nie wiem czy dałbym radę bez tych przedmiotów. Wierzę w swoje zaparcie i zamiłowanie do tej dziedziny ale nie wiem czy to wystarczy. Do głowy przyszedł mi również kierunek "Trener personalny" na AWF w Białej Podlasce. Tutaj mam jednak wątpliwości związane z różnicą między kursem na trenera personalnego, a samymi studiami. Wiadomo, że studia zapewnią mi większą wiedzę teoretyczną ale czy warto poświęcić 3 lata na to? Wydaję mi się, że nie. Równie dobrze mógłbym zrobić kurs trenera będąc na innych, wyżej wymienionych przeze mnie kierunkach i w zanadrzu mieć jakąś alternatywę, a nie "stawiać na jedną kartę". 
      Cała sprawa nie daję mi spokoju i ciągle chodzi mi po głowie. Będę wdzięczny za wszelaką pomoc w wyborze.   
    • Przez xann
      Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat studiów pt. Geoinformatyka. Wie ktoś może na czym się one opierają, co się po nich robi.  Może ktoś studiuje geoinformatykę lub wie coś o tym kierunku. Będę wdzięczna za każdą opinię I informacje.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Kupiłem męską bluzę jakiś czas temu na AliExpress akurat w promocyjnej cenie to za droga nie była, a co za tym idzie ryzyko niepowodzenia również nie za wysokie. Znalazłem ją przez polski portal z produktami z Aliexpres więcej na tej stronie dostawa trwała dwa i pół tygodnia, także jak się komuś nie śpieszy to polecam zakupy w tym chińskim sklepie
    • Dobrze jest już trochę znać się na programowaniu. Materiał leci od początku, ale bardzo szybko, więc dobrze znać podstawy.
    • Popatrz na grupach facebookowych danych kierunków, dane będą "rzetelniejsze". Na dniach otwartych uczelni wiadomo, że studenci będą przedstawiać wszystko w samych superlatywach
    • tanie okulary można zamówić z chin, zamówiłem teraz same oprawki śmieszna cena, a takie same jak u optyka, przynajmniej podobne http://alitopbrand.pl/kategorie/zakupy-na-aliexpress-odziez-meska/zakupy-na-aliexpress-akcesoria-meskie/okulary-zakupy-na-aliexpress-akcesoria-meskie/oprawki-okulary-zakupy-na-aliexpress-akcesoria-meskie/  co do jakości to jeszcze ich nie dostałem, ale w opiniach tych co kupiłem to pozytywne komentarze miały także liczę, że się nie zawiodę.
  • Najpopularniejsze tematy na forum