Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Sebastian

Jaki biznes pasuje do Twojego charakteru? Szkolenie w Gdyni

Często nie wystarczy dobry pomysł na własny biznes, żeby odnieść sukces. Porażka w prowadzonej działalności gospodarczej może wynikać z niedopasowania rodzaju aktywności biznesowej do osobowości charakteru. Introwertyk jako właściciel agencji public relations? Dusza towarzystwa jako osoba prowadząca biuro rachunkowego? Słabe szanse na sukces, prawda? No dobrze, ale jak sprawdzić który biznes pasuje najlepiej do mojego charakteru? Pomoże w tym WSAiB  im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, organizująca otwarte, bezpłatne szkolenie na ten temat w siedzibie uczelni. Na zaproszenie  "Kwiatkowskiego" szkolenie poprowadzi 11 maja 2016 r. Magdalena Szostak, coach, trener, psycholog i przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem, właścicielka firmy Congressio. Zobacz jak zapisać się na szkolenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chętnie bym się wybrała, bo cieawie jaki biznes pasuje do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Writeit.pl
      Nasz Zespół – WRITE IT
      Nasz Zespół zajmuje się profesjonalnym wsparciem osób fizycznych, podmiotów rynku MŚP, NGO oraz jednostek organizacyjnych podległych jednostkom samorządu terytorialnego (np. OPS, PCPR). Zespół WRITE IT oferuje szeroki wachlarz usług swoim klientom.
      Prace naukowe i badania
      Od ponad 10 lat Nasz Zespół zajmuje się wsparciem studentów w zakresie redagowania i przygotowywania wzorów wszelkiego rodzaju prac naukowych. Podejmujemy się przygotowania projektu z określonych tematów i dziedzin, na dowolnym poziomie naukowym.
      Nasz Zespół podejmuje się jest także kompleksowego przygotowania oraz zrealizowania procesu badawczego. Mianowicie: przygotowanie podstawowych założeń badawczych, realizacji procesu badawczego w oparciu o ustalone narzędzia, analizy zebranych danych empirycznych oraz opracowania wniosków z dokonanej analizy. Na potrzeby Naszych klientów przygotowujemy także rekomendacje do wdrożenia o ustalone wnioski z analizy danych empirycznych.
      Dzięki profesjonalizmowi, rzetelności, silnej motywacji do działania, ogromnego doświadczenia i szerokiej wiedzy, współpraca z Zespołem WRITE IT przynosi każdemu Klientowi pełną 100% satysfakcję. Zaufało Nam już kilkuset studentów.
      Wsparcie Naszego Zespołu, to Twoje zadowolenie!
       Aktualnie zatrudniamy kilku specjalistów z różnych dziedzin naukowych, przy czym każdy z nich posiada ogromną wiedzę, bardzo dobre przygotowanie merytoryczne oraz bogate doświadczenie zawodowe w zakresie wybranej dyscypliny naukowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować w pełni profesjonalną, oryginalną i przygotowaną pod indywidualne zamówienie pracę naukową.
      Materiały naszego autorstwa powinny być wykorzystywane z przestrzeganiem prawa autorskiego oraz art. 272 KK
      Twoje wykształcenie – Twoją przyszłością
      Audyty i akredytacje
      Zespół WRTE IT z powodzeniem podejmuje się także prowadzenia audytów częściowych i całościowych, w tym również audytów ze/w realizowanych projektów współfinansowanych ze środków UE. Dodatkowo, z powodzeniem przygotowaliśmy i wdrożyliśmy kilka akredytacji, w oparciu o wskazane standardy, jak. m.in.: akredytacja SUS 2.0, AKSES, system CRM.

Nasz Zespół składa się z bardzo doświadczonych specjalistów, z różnych dziedzin naukowych, których wiedza, przygotowanie i doświadczenie zawodowe potwierdzają świadczenie usług na wysokim poziomie.
      Więcej o usługach świadczonych przez Nasz Zespół znajdziesz w poszczególnych zakładkach: prace naukowe, procesy badawcze, audyty i akredytacje.

Zapraszam na naszą stronę www.writeit.pl bądź do bezpośredniego kontaktu pod nr telefonu 731-247-847

• Przez ccreedence
      Witam,
      Proszę życzliwych użytkowników którzy mają doświadczenia z uczelniami (najlepiej na terenie Warszawy i Mazowsza - SGGW, SGH, UW i inne) o krótkie sugestie, w jaki sposób powinienem pokierować swoją edukacją w momencie, w którym się znajduję.
      Przed dwoma laty obroniłem pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku geografia (specjalność społeczno-ekonomiczna). Na tym w zasadzie skończyła się moja edukacja akademicka. Opanowałem w miarę nieźle rosyjski i angielski (przez pewien czas mieszkając w Anglii, a później w Holandii). W tym roku podjąłem próbę dokończenia studiów na tym samym kierunku - chciałem zaliczyć jeszcze dwa lata i zdobyć tytuł magistra z geografii. Po miesiącu doszedłem do wniosku, że to raczej nieopłacalne, a sam cel nie jest na tyle atrakcyjny żeby angażować się w to przez dwa kolejne lata, zwłaszcza że mowa o studiach dziennych. Kosztowałoby to mnie dużo czasu i wysiłku, a niewiele wniosło do CV.
      Przez dwa lata próbowałem różnych rzeczy, jak wspomniałem pracowałem na emigracji, próbowałem handlu przedmiotami importowanymi z Chin, stawiania pierwszych kroków na giełdzie kryptowalut. Wynajmuję też jedno mieszkanie - wszystko to sprawiło, że zacząłem dostrzegać sens w podjęciu edukacji ekonomicznej, choćby dla własnego komfortu, ale też po to żeby coś z tego w przyszłości mieć.
      Zacząłem rozważać znalezienie sobie kierunku studiów, który dotykałby właśnie zagadnień związanych z finansami, ekonomią czy zarządzaniem. Wygląda na to, że drzwi wielu uczelni stoją przed kimś takim jak ja otworem, a przynajmniej są uchylone - najczęściej wymagają po prostu zaliczenia z jak najlepszym wynikiem egzaminów, odbycia rozmowy kwalifikacyjnej itd., mój licencjat nie wyklucza możliwości, że pójdę na jakiś z tych kierunków. Jeśli są ograniczenia - to po mojej stronie, nie jestem pewien czy dałbym sobie radę z matematyką. Ale zakładając, że tak,
      Czy mógłby mi ktoś z Was doradzić,
      co jako osoba początkująca w zagadnieniach finansów czy ekonomii, poza czytaniem książek i samouczeniem, powinienem zrobić, jaki kierunek i jaką uczelnię wybrać? Czy lepiej poszukać interesującej podyplomówki, czy postarać się o tytuł magistra? Ostatnio natknąłem się na listę literatury obowiązkowej, aby podejść do egzaminów z gospodarki na SGH, jakie trzeba napisać żeby przystąpić do studiów II stopnia (http://oferta.sgh.waw.pl/pl/kpwg/Documents/Literatura.pdf), czytam właśnie Historię gospodarczą XIX i XX wieku i bardzo mnie zainteresowała. Jeśli inne książki też okażą się tak ciekawe dla mnie, to przeczytam chyba wszystkie dla własnej satysfakcji, tylko co potem?
      Wiem, jak ważna jest specjalizacja. Pytanie, czy poradzę sobie na którymkolwiek z tych kierunków (biorąc pod uwagę UW, SGH, SGGW lub jakąkolwiek inną uczelnię i zakładając, że pieniądze nie grają roli, mogą to być studia dzienne czy zaoczne, podyplomowe czy magisterskie) będąc po geografii i zakładając, że w ciągu roku będę starał się nadrobić najlepiej jak się da.
      Jeśli ktoś by mnie teraz spytał, co chciałbym właściwie w życiu robić to nie umiem dokładnie odpowiedzieć. Myślałem aby następna praca jaką znajdę w ciągu roku była pracą opartą na prowizjach (agent ubezpieczeniowy lub zajmujący się nieruchomościami), ale wiem że do tego nawet nie potrzeba studiów.
      Proszę doradźcie mi, czy w ogóle mam szanse dostać się na któryś z kierunków oferowanych przez SGH (wymienione tutaj http://oferta.sgh.waw.pl/pl/Strony/kierunki-studiow.aspx) lub podobnie kierunki na UW lub innych uczelniach? Czy nie jest za dużo do nadrobienia i jakie macie doświadczenia? Gdzie Wam było dobrze i nie męczyliście się na zajęciach? Nie chciałbym cofać się do poprawiania matur i studiów licencjackich, mam już 24 lata i pilnie potrzebuję pomysłu na przyszłość i tak mam wrażenie że za dużo czasu już zmarnowałem
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

• Przez Zuzia
      Cześć Wszystkim!
      Z uwagi na to, że chciałabym zmienić studia (i kierunek i miasto w którym studiuje) szukam uczelni na których mogłabym rozpocząć naukę od semestru letniego(pierwszy rok, studia 1-wszego stopnia).
      Poszukuje uczelni w Warszawie i  w Trójmieście, kierunki typu psychologia zarządzania/biznesu, językowe, zarządzanio-podobne.
      Czy ktoś zna jakieś w miarę dobre uczelnie, które pasowałby do mich kryteriów?