Skocz do zawartości
Martiq

Studia magisterskie - wielki mętlik.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś się na politdchnike umarła. Myślałam o PŁ, ale w sumie sama nie wiem. Możecie polecić uczelnie po którejs jest jakaś perspektywa?(współpracuje z firmami itp).

No właśnie te rozmowy mnie przerażają, mam wrażenie ze naprawdę moja wiedza jest znikoma. A wiecie gdzie bez egzaminów można się dostać?

Cały czas mam też ta chemię i inżynierie materiałów specjalnego przeznaczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione, idę na tę chemię. Chociaż nie wiem czy zwykła czy technologia chemiczna lepiej ?

Myślałam by z uniwersytetu przejść na politechnikę. Wiecie na czym polegają te rozmowy kwalifikacyjne?

Jaką szczególnie uczelnię polecacie jeśli o chemię chodzi? Myślałam też by skorzystać z programu MOST lub  Erasmus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje centrum- Łódź, Warszawa.

Myślałam tez by zrobić tak:

Albo pójść dalej na uniwersytet (kontynuować tu studia) i wyjechać np w drugim semestrze magisterki na Erasmusa (tak dla urozmaicenia)

Lub

Pójść dalej na kontynuację moich studiów, i od zimowego przenieść się na zaoczne, by jednocześnie jakoś drugi kierunek studiować: chemię i inżynierie materiałów specjalnego przeznaczenia dziennie. I te dwa połączyć.

Dziś miałam obronę licencjatu i promotorka proponowała mi już trochę na wyrost, studia doktoranckie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zwykła Studia na kierunku chemia.

Zastanawiam się czy zostać u siebie na uniwersytecie, czy spróbować na politechnike? Jedna z rzeczy która trzyma mnie przy mojej dotychczasowej uczelni jest stypendium naukowe, fajna atmosfera itp. Z jednej strony przeszlabym na politechnike, ale nie wiem czy w moim mieście przyjmują licencjatow na drugi stopień na polibude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytając Twoja wypowiedz od razu o tym pomyślałem. Myśle, ze nie przyjmują ale jest naprawdę duży niż a Studia na kierunku chemia jest trudna i jest mało chętnych. Mogą wiec kombinować i przyjąć- zapytaj.

Stypendium mogą Ci przenieść to tez sprawa która mozna uzgodnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na dwóch rozmowach na staż, co dało mi wiarę ze praca jest i to za zadowalajacą pensję. Ludzie mimo wszystko jednak krzywo patrzą na chemików po uniwersytecie, mają uprzedzenia, przez co jest zdecydowanie trudniej.

Oferty pracy, jeśli są to wymagane jest min 2 letnie doświadczenie. Staże? Owszem, ale firmy współpracują głównie z uniwersytetami.

Może do biura karier się zgłosić, niech kombinują jakieś kontakty dla chemików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się w wiekszości przypadków studiować dwóch kierunków poza wyjątkami. Np studia techniczne + filologie. 

 

Czy Podyplomówki z zarządzania się opłaca? jeśli myślisz, że po tych studiach będziesz pracował w zarządzaniu firmą to nie ma. Jest długa ścieżka kariery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.