Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Agnieszka

Dzień Otwarty na Politechnice Śląskiej

Dzisiaj 8 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Zainteresowani poznają zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na najbliższy rok akademicki. Oprócz tego będą mieli możliwość odwiedzenia wybranych wydziałów Politechniki Śląskiej, porozmawiania ze studentami i pracownikami uczelni.

Podczas Dnia Otwartego przystępujący w tym roku do egzaminu dojrzałości uczniowie szkół średnich oraz młodsi będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017. Dowiedzą się m.in. jakie kierunki studiów – technicznych oraz nietechnicznych – proponuje 18 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza, Rybnika i Sosnowca. Uczestnicy spotkania poznają ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się, jakie przedmioty zdawać na maturze, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Politechnikę Śląską. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na ternie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się także z efektami prac studenckich kół naukowych działających na uczelni oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uczelnianej fotobudce.

Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:

 10:00 – oficjalne powitanie i rozpoczęcie Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)

 10:10 – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)

 10:40 – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)

 11:00 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów (parter) oraz studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (I piętro)

 12:00 – zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)

 13:00 – zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)

 14:00 – zakończenie.

Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. 

post-2833-0-11611600-1460093092_thumb.jp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wasp
      Cześć,
      Z góry przepraszam jeżeli za bardzo się rozpisze
      Moja sytuacja wygląda następująco:
      Jestem na pierwszym roku biotechnologii (wydział Chemii) na Politechnice Warszawskiej. Jednak ja i chemia nie za bardzo z sobą przepadamy, także ostatanio pojawiły się wątpliwości czy pozostanie tutaj to dobry pomysł. Na ten kierunek przyszlam z myślą o zostaniu w przyszłości genetykiem. Także moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy zawód genetyka opiera sie głównie na wiedzy chemicznej. Jezeli tak to uważam, że powinnam robić coś innego w życiu. Ewentualnie chcialabym zmienić kierunek na inżynierie biomedyczną lub mechatronike. Interesuje mnie nanotechnologia i wiem że mozna robic taka specjalizacje na mechatronice (przynajmniej na PW), ale zastanawia mnie czy po inżynierii biomedycznej również moglabym specjalizować się w tej dziedzinie. Ogólnie przeglądałam wiele tematów dotyczących wyżej wymienionych kierunków studiów i wiem tyle że będzie mi ciężko po nich znaleźć pracę oraz że wiedza tam zdobywana jest "o wszystkim i o niczym" i nic konkretnego nie uzyskam na takich studiach. Ze względu na to miło byłoby usłyszeć cos od osoby która faktycznie studiuje bądź studiowała któryś z tych kierunków
      Na koniec chciałam tylko dodać, że wybór tego jest dla mnie niezwykle istotny, ponieważ moim celem jest połączenie swojej przyszłej pracy z medycyna tak, aby pomagać ciezko chorym ludziom (stąd genetyka - choroby genetyczne i nanotechnologia - nanoboty pomagajace np. w walce z nowotworami).
    • Przez Verty
      Witam jestem teraz klasie maturalnej i zastanawiam się nad wyborem studiów na politechnice ,wybór mój padł między Automatykę i robotykę ,mechatronikę a budowę i budowę maszyn.
      Proszę aby ktoś kto miał styczność choćby z którymś z tych kierunków wypowiedział jakie są za i przeciw związane z nim oraz jak jest z pracą po tych studiach
      Z góry dziękuje 
    • Przez Antoni Trup
      Hej. To mój ostatni rok w gimnazjum. Moim wyborem jako szkoła średnia będzie LO (dla Wrocławian  IX LO) na kierunku biol-chem. Tak się złożyło że jestem bardzo zafascynowany chemią. Biologią mniej. Po, miejmy nadzieję, super napisanej maturze chce wybrać się na studia. I tu pojawia się problem... Nie wiem co mam wybrać. Politechnika czy Uniwersytet? Raczej te we Wrocławiu. W przyszłości widzę siebie jako naukowca, chciałbym bardzo wyjechać za granicę  i tam nauczać innych o tym wspaniałym przedmiocie. Więc jak? A i przy okazji... Trochę boję się czy sobie poradzę. Czy takie studia są trudne? Na ten moment nie mogę wiele powiedzieć o swoich umiejętnościach, no bo nawet egzaminu gimnazjalnego nie napisałem, tylk próbny gdzie uzyskałem 98% i 100 % poprawnych z chemii właśnie. Jeśli chodzi o matmę to uważam, że jestem najlepszym uczniem w szkole w tej dziedzinie. Możecie mi pomóc? 
    • Przez MlodyKurczak
      Czy jest tu ktoś, kto uczęszczał na matematykę na tej uczelni. Najbardziej zraza mnie fakt, że jest jedna specjalizacja - matematyka w ekonomii. Ale chętnie poczytam Waszych opinii
    • Przez randann
      Hej. Ktoś orientuje się jakie warunki panują w DS Akademik i DS Tulipan? Lepszy pokój 1-os czy 2-os?