Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Stoję prze wyborem studiów, w tym roku zdaję maturę. Myślałem początkowo o studiach takich jak: elektronika, mechatronika, AiR, ale teraz bardziej skłaniam się ku informatyce. Jednak nie wiem, gdzie składać papiery. Jestem z podkarpacia, więc ze względów ekonomicznych wolałbym studiować w Rzeszowie, choć wiem, że to też nie może być główny powód wyboru miasta studenckiego.
Chciałbym prosić Was o porównanie poziomu studia.net/informatyka na Politechnice Rzeszowskiej oraz na Politechnice Krakowskiej (i ewentualnie AGH dla orientacji). 
I jeszcze jedno: Czy pracodawcy cenią te dwie politechniki na równym poziomie, czy będę spotykał się z odmowami, bo "pan z Rzeszowa, a my tu mamy ludzi z Krakowa"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka to dobry wybór. 

 

Co do miasta, to zdecydowanie lepiej studiować w mieście, w którym chcesz pracować. Więc jeśli chcesz pracować w Krakowie to idz tam na studia. Obecnie nie będziesz miał raczej problemu z tym, że skończyłeś P. rzeszowską, ponieważ to dobra uczelnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest porównywalny, tak więc tym się nie przejmuj. Pracodawcy znacznie częściej zwracają uwagę na Twoje konkretne umiejętności i posiadane certyfikaty, niż na nazwę uczelni, którą ukończyłeś. Reasumując: niezależnie jaką uczelnię wybierzesz, będzie to dobry wybór w przypadku studia.net/informatyka.

 

Sam zerknij na program studiów, specjalności, programy praktyk i staży, itp.

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5861-akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6365-politechnika-krakowska-im-t-kosciuszki

http://www.studia.net/uczelnie-studia/6290-politechnika-rzeszowska-im-i-lukasiewicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca pracy to pewnie też wolałbym Rzeszów jednak. Tylko pytanie, czy nie będzie tam trudniej o pracę podobnie płatną, co w Krakowie. Wiadomo - Rzeszów jest dużo mniejszy, a i słyszałem, że Podkarpacie traktuje się raczej jako "prowincję" w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli niezależnie od wybranej specjalizacji mogę robić mgr z studia.net/informatyka gdzie chce? Dobrze, fajnie.

Będę myślał nad tym, jak nasunie mi się jeszcze jakieś pytanie to będę pisał.. A póki co dziękuję Wam za pomoc i za szybkie odpowiedzi, bo nie każdy dziś chce być pomocny. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.