Skocz do zawartości
Doge666

Informatyka analityczna czy "zwykła"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku zdaję maturę (na rozszerzeniu matematyka i angielski). Chciałbym iść na studia informatyczne, moją uwagę przykuł kierunek informatyka analityczna, jednak czytałem, że może być ciężko jeśli nie miałem styczności z informatyką w liceum (nie powstał profil z informatyką). Czy powinienem ryzykować idąc na ten kierunek, czy może lepiej wybrać "zwykłą" informatykę? Planuję studia na AGH lub UJ, z tym że na AGH są dość wysokie progi punktowe, więc wątpie że się tam dostanę. 

 

Streszczając moją wypowiedź: jestem dobry z matmy i angielskiego, chciałbym studiować kierunek informatyczny (w przyszłości praca związana z grami, prawdopodobnie programowanie), studia koniecznie w Krakowie.

 

Jaką uczelnię powinienem wybrać? (ewentualnie, jaki kierunek związany z matematyką, angielskim i komputerami doradzacie?)

Na czym polega rekrutacja w drugiej turze? Wtedy progi punktowe są obniżone?

Czy możecie mi wyjaśnić najważniejsze różnice między rodzajami studia.net/informatyka na UJ i AGH?

 

Byłbym wdzięczny gdyby swoją opinię wygłosił też ktoś, kto studiuje lub studiował na UJ.

 

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/3253/1/s   <--\

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/studia_id/3254/tryb_ubiegania/s/nr_naboru/1   <---\ wydział matematyka i informatyka bo liczy się tylko jeden przedmiot 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej isc na kierunek szerszy obszarowo czyli informatykę. Po co od razu zawężać do konkretniej dziedziny. Mozesz pózniej isc na węższy kierunek na studia II stopnia.

Wybór uczelni to kwestia gustu i preferencji i UJ i AGH to dobre uczelnie. Może tez być różnica, ze informatyka na AGH to studia inżynierskie a na UJ to licencjackie. Ale i na UJ może być informatyka inżynierska.

Na informatykę stacjonarna raczej nie ma drugiego naboru. Progów sie raczej nie obniża, po prostu przesuwa sie termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.