Skocz do zawartości
Lare

Przyszłość z fizyką ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Matura tuż tuż, a ja nadal nie wiem który kierunek studiów wybrać.
Jestem na rozszerzeniu mat-fiz na bardzo dobrym poziomie. Bardzo interesuję się fizyką i chciałabym wiązać z nią chociaż w najmniejszym stopniu swoja karierę zawodową.
Zastanawiam się między :
+ Politechnika Gliwicka wydział Budownictwa kierunek Budownictwo - jednak bardzo się zniechęciłam, ponieważ kierunek ten jest od kilku lat bardzo popularny i w czasie moich 5-letnich studiów masa ludzi ukończy ten kierunek, i będzie aplikować na stanowiska w tej branży stawiając przede mną bardzo dużo konkurencji.
+Politechnika Gliwicka wydział Elektryczny kierunek Energetyka lub Elektrotechnika
+Politechnika Gliwicka wydział Mechaniczny Technologiczny kierunek związany z nanotechnologią jednakże wydaje mi się, że kraje na zachodzie lepiej rozwijają się w tym kierunku.
+Uniwersytet Śląski wydział Matematyki, Fizyki i Chemii kierunek Fizyka techniczna lub Fizyka medyczna( specjalność dozymetria lub techniki obrazowania). Na temat tych dwóch kierunków słyszałam bardzo zróżnicowane opinie. Od bardzo dobrych, po skrajnie nieprzyjemne określane jako "kierunki o wdzięcznej nazwie" jednakże nic nie wnoszące i nieprzyszłościowe.
(UŚ pojawił się w moich myślach przez to że Politechnika w tym roku zamknęła cały wydział Fizyki)

Serdecznie proszę o opinię wyżej wymienionych kierunków oraz może małą radę, który z nich jest najbardziej pożądany na rynku itp. Bardzo chętnie poznam inne ( według państwa) dobre kierunki, jednak proszę o odpowiednie argumenty ;>
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Masz racje co do tego, ze te popularne kierunki kończy bardzo wiele osób i jest duża konkurencja na rynku, jednak nikt nie może przewidzieć jak będzie wyglądał rynek pracy za 20 czy 40 lat kiedy będziesz musiał być aktywny zawodowo.

Wszystkie kierunki o których piszesz sa ciekawe, jednak najmniejsza konkurencja na rynku będzie po prostu po fizyce. To trudny kierunek idzie na niego mało osób mało go kończy a można po nim robić wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Masz racje co do tego, ze te popularne kierunki kończy bardzo wiele osób i jest duża konkurencja na rynku, jednak nikt nie może przewidzieć jak będzie wyglądał rynek pracy za 20 czy 40 lat kiedy będziesz musiał być aktywny zawodowo.

Wszystkie kierunki o których piszesz sa ciekawe, jednak najmniejsza konkurencja na rynku będzie po prostu po fizyce. To trudny kierunek idzie na niego mało osób mało go kończy a można po nim robić wiele

hej,

Czy mógłby Pan napisać, co Pan sądzi konkretnie o energetyce / elektrotechnice oraz kierunku z nanotechnologią / fizyce technicznej i medycznej? Czy warto takie kierunki studiować? / który najbardziej ? I zastanawiałam się również, czy UŚ ( z kierunkiem fizyka techniczna / fizyka medyczna ) jest odpowiednią uczelnią, ponieważ mówi się, że jest to uczelnia bardziej humanistyczna.

Z góry dziękuję ;>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się odpowiedzieć jak mogłem. 

 

Co mogę napisać o przyszłości tych kierunków to to, że są porównywalne. Kieruj się własnymi zainteresowaniami i tym co CIę pociąga. Bo trzeba robić coś z pasją, inaczej po roku studiów obudzisz się z ręką w nocniku. 

 

UŚ to dobra uczelnia i warto tam studiować nauki ścisłe. Co ma do tego, że to Uniwersytet? Przecież UŚ może mieć takie samo zaplecze naukowe, jak i technologiczne na konkretnym kierunku jak i Politechnika. A fizyka techniczna to kierunek najczęśćiej inżynierski.

 

Moim zdaniem warto iść na fizykę techniczną, jak już napisałem, ponieważ to kierunek ktory daje dużo możliwości a nie jest tak oblegany ze względu na trudność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się odpowiedzieć jak mogłem. 

 

Co mogę napisać o przyszłości tych kierunków to to, że są porównywalne. Kieruj się własnymi zainteresowaniami i tym co CIę pociąga. Bo trzeba robić coś z pasją, inaczej po roku studiów obudzisz się z ręką w nocniku. 

 

UŚ to dobra uczelnia i warto tam studiować nauki ścisłe. Co ma do tego, że to Uniwersytet? Przecież UŚ może mieć takie samo zaplecze naukowe, jak i technologiczne na konkretnym kierunku jak i Politechnika. A fizyka techniczna to kierunek najczęśćiej inżynierski.

 

Moim zdaniem warto iść na fizykę techniczną, jak już napisałem, ponieważ to kierunek ktory daje dużo możliwości a nie jest tak oblegany ze względu na trudność.

dziękuję bardzo za odpowiedź ;>

Zastanowię się nad fizyka techniczną  lub energetyką / elektrotechniką.

I w sumie bardzo dobrze Pan mówi, UŚ na ( jako jeden z niewielu lub nawet jedyny ) mikroskop sił atomowych ( do którego przyjeżdżają studenci nawet

z zagranicy ) i dobrze wyposażone laboratoria.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.