Skocz do zawartości
Hunteerq

Najlepsza uczelnia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tegorocznym abiturientem.
Zdaję maturę rozszerzoną z matematyki, angielskiego i studia.net/informatyka. Zastanawiam się nad uczelniami technicznymi o kierunku studia.net/informatyka (Głównie bym celował w programowanie, software engineering, trochę IT, jednak głownie sam się sporo uczę i próbują pisać Gry 2D/3D ( czego się nie boję i sprawia mi wiele przyjemności). 
Zastanawiam się nad kilkoma uczelniami. 

AGH wydział studia.net/informatyka Elektroniki i teleinformatyki, kierunek informatyka. (Prawie wszyscy znajomi tam idą)
Politechnika Warszawska - wydział matematyki i studia.net/informatyka, kierunek informatyka
Politechnika Wrocławska - wydział studia z zarządzania i studia.net/informatyka, kierunek informatyka

Uniwersytet Warszawski - bodajże wydział matematyki i studia.net/informatyka, kierunek informatyka (został mi polecony przez znajomych)

Ogólnie nie wiem do końca, jaki jest program tamtejszych studiów, czy Warszawa jest znacznie droższa, od np. Krakowa, czy znajomości z liceum coś dają na studiach i która uczelnia ma najlepsze programowanie?

Matury mam zamiar zdań na 80-90%, głównie miałem iść od zawsze do Krakowa, ale coraz bardziej chciałbym się wybrać do Warszawy, jedynie myśl, że nie jestem pewien co do uczelni, droga Warszawa i brak znajomych mnie przed tym powstrzymują.  Prosiłbym o Waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza z LO jest matematyka, z reszta można sobie poradzić.

Wybór uczelni to tylko kwestia Twoich preferencji, wszystkie te uczelnie sa bardzo dobre. Warszawa jest najdroższa w Polsce i to znacznie. Krakow tez jest dość drogi, dlatego np warto wybierać studia w miastach studenckich takich jak Torun, bo UMK to jedna z najlepszych uczelni a koszty sa mniejsze. Jednak wtedy trzeba brać pod uwagę wyprowadzkę po studiach do miasta o większej możliwości zatrudnienia jak Trojmiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.