Skocz do zawartości
Greguss

Logistyka zaocznie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji, że jest to mój pierwszy post, Witam wszystkich :)

 

  Aktualnie pracuję już prawie pół roku jako magazynier w międzynarodowym (dość dużym) przedsiębiorstwie. Jestem ambitną osobą, lecz z racji źle przemyślanych decyzji trafiłem na tą posadę. Nie narzekam, praca ta jest dość ciekawa, przyjemna.

  Wracając do tematu, dzięki tej posadzie zacząłem interesować się "logistyką", więc postanowiłem spróbować swoich sił w tym kierunki, zdobyć wyższe wykształcenie.

 

 Związku z tym mam parę pytań. 

- Wiadomo uczelnia, uczelni nie równa. Są bardziej prestiżowe i te mniej, które na przyszłych pracodawcach nie robią znaczenia. 

  Najbliższą uczelnie mam w Żywcu, jest to WSB Dąbrowa Górnicza, która ma swoją placówkę w Żywcu(ją od razu skreślam), uważam że mając wykształcenie z tej placówki nie będę zbytnio pożądany na rynku pracy - mogę się mylić, także wszelkie uwagi mile widziane. 

  Następną mam ATH w Bielsku Białej, gdzie przeważają opinie bardzo negatywne. Również w rankingu uczelni naszego kraju nie plasuje się na zbyt dobrym miejscu. 

 

 Zostaję Kraków. Z tym, że wielkie CO GDZIE I JAK? Mianowicie, słyszałem że nie wszędzie jest opcja uczenia się zaocznie, gdyż kierunki nie są otwierane ze względu na liczbę chętnych.. Ja nie jestem w stanie iść na dzienne, w grę wchodzą tylko zaoczne. Ktoś może coś polecić ?

 

Na tą chwilę to wszystko, jak coś jestem tutaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Zywiec pub ATH jest dla Ciebie bardzo dobra opcja szczegolnie w przypadku studiów niestacjonarnych. Uczelnie niepubliczne specjalizują sie w studiach niestacjonarnych.

Odnośnie Krakowa poczytaj tutaj HTTP://krakow.studia.net/logistyka

Ale z tego co widzę to tylko SAN ma logistykę i tam na pewno rusza. Odnośnie rankingów to nie polecam sie nimi sugerować ze względu na to, ze rankingami zajmuje sie prywatna firma a nie żadna poważna instytucja publiczna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, wbiłeś mi klina z Żywce/BB. Domyślnie również sugerowałem się swoimi znajomymi, którzy kończyli uczelnie w Krakowie i wszyscy znaleźli pracę w swoich zawodach. Tutaj ATH, to jedynie opinie w internecie, także trochę tego tematu się boję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zgadzam się z Łukaszem, że rankingami nie można do końca się sugerować, a jeśli już to robisz to czemu nie bierzesz WSB pod uwagę, przecież oni są wysoko w rankingach uczelni niepublicznych?

Prawdą też jest fakt, że samo ukończenie studiów nic Ci nie gwarantuje, najważniejsze jest jak wykorzystasz wiedzę i jak się wykażesz nią w pracy.

Poza tym Logistykę na Śląsku prowadzą uczelnie:

  • Politechnika Częstochowska Wydział studia z zarządzania
  • Politechnika Śląska w Gliwicach Wydział Organizacji i studia z zarządzania w Zabrzu
  • Śląska Wyższa Szkoła studia z zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Wydział Ekonomii
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Wydział studia z zarządzania
  • Wyższa Szkoła Bankowa w poznan.studia.net Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej

poza tym ATH nie prowadzi kierunku kierunek logistyka tylko transport ze specjalnością "kierunek logistyka transportu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten założyłem właśnie by jak najwięcej się dowiedzieć, dzięki za zaangażowanie.

 

*Ewkawe, dlaczego piszę, że Żywiec, który ma uczelnie z WSB jest złą opcją ? Po prostu uważam, że jako placówka, może być po prostu gorsza. Wiem, teraz jak czytam Wasze wypowiedzi, niekoniecznie musi tak być. - Dlatego dobrze, że wyprowadzacie mnie ze złego myślenia.

 "Prawdą też jest fakt, że samo ukończenie studiów nic Ci nie gwarantuje, najważniejsze jest jak wykorzystasz wiedzę i jak się wykażesz nią w pracy." <- Owszem, ale tutaj kolejny raz są moje uprzedzenia. Czy pracodawca nie będzie kierować się wyborem uczelni przez przyszłego pracownika ? Dlatego właśnie na wstępie napisałem, że Żywiec/BB, odpadają. Mogę się mylić, co nie jest karane. Powtarzam się, ale właśnie dlatego założyłem ten temat.

 

*Łukaszu, tak jak piszesz. Oba kierunki są podobne do siebie, tak podobne, że mi trudno jest znaleźć nawet między nimi różnicę. Czytałem tutaj Wasze "poradniki" (*Agnieszka, właśnie umieściła odnośniki do nich), na temat tych kierunków i w sumie dalej nie wyznaczyły mi jasnych różnic między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyboru uczelni, pracodawcy patrzą na uczelnie to prawda, ale pracodawcę bardziej interesuje Twoje doświadczenie. Wolą pracownika po gorszej uczelni z dobrym doświadczeniem.

 

Odnośnie różnic, transport i kierunek logistyka to pokrewne kierunki i nie doszukuj się w nich dużych różnic. Bardziej, jak wspomniałem kieruj się wyborem uczelni, która prowadzi jeden z tych kierunków studiów, a jest dla Ciebie z jakiegoś powodu lepsza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w idealnym punkcie życiowym, pracujesz więc zdobywasz doświadczenie, chcesz iść na studia, kierunek logistyka jest tu bardzo dobrym pomysłem, tym bardzie że jest w TOP 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i na świecie w najbliższych latach: http://www.studia.net/zawody-przyszlosci/1269-10-najbardziej-poszukiwanych-zawodow-w-polsce-w-europie-i-na-swiecie

 

Wybór uczelni jest ważny, ale nie kieruj się rankingami a na opinie patrz przez palce, pamiętaj że czekają Cię dojazdy przez 3 lata, zatem to co masz najbliżej rozważ najpoważniej. Pracodawcy już tak bardzo nie patrzą na nazwę uczelni, którą kończysz, liczy się doświadczenie (a je masz), wiedza (tę pogłębisz):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Joanno, nie wiem czy tak w idealnym, aktualne miejsce pracy mało wnosi doświadczenia do tych tematów. Można powiedzieć, że jestem w tej drabinie jednym z ostatnich szczebli ;p

 

Dziękuje Wam wszystkim za wzięcie udziału w dyskusji. Przede mną targi edukacyjne w Bielsku Białej, trzeba się wybrać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem magazynierem. Do obowiązków należą, rozładunek/załadunek towarów. Umiejscawianie, wydawanie komponentów do zakładów, w którym pracuje jak i wydawanie do drugiego zakładu naszego(większych zamówień). Dbanie o produkcje(przepływ wyrobów gotowych). Tak to z grubsza wygląda. Jak pisałem, nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

 Nie otwieram nowego tematu, bo temat nawiązuje do rozpoczętego. 

 Mianowicie, w dalszym ciągu pracuje jako Magazynier, lecz przykuła moją uwagę ta oferta: http://www.zywiec.pl/dam-prace/praktyka-platna-w-dziale-logistyki-ciecina,4627.html 

 Minus ten, że jest to wyłącznie praktyka max 4mc. Więc wiadomo brak perspektyw na dłuższą współpracę. Jednakże mniejsza z tym. 

 Co sądzicie o takich praktykach, warto się zainteresować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.