Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Miłosz Szkudlarski

Informatyka najpopularniejszym kierunkiem studiów - podsumowanie rekrutacji 2015/2016

446 tys. osób rozpoczęło studia w roku akademickim 2015/2016. Listę najpopularniejszych kierunków studiów otwiera informatyka, a najbardziej obleganą przez kandydatów uczelnią okazała się Politechnika Warszawska – jak wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegółowe podsumowanie tegorocznej rekrutacji znajdziecie tutaj: www.kierunki.net/o-kierunkach/4378-informatyka-najpopularniejszym-kierunkiem-studiow-podsumowanie-rekrutacji-2015-2016

post-4431-0-15426800-1449756756_thumb.jp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem zaskoczony

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaskoczeniem dla mnie jest chyba to, że nadal na tej liście jest Zarządzanie i Pedagogika. Myślałam, że te kierunki już nie są aż tak popularne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektóre pozycje mogą zaskakiwać ale ogólny wydźwięk jest taki jak sie spodziewałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, Informatyka, prawo, automatyka i robotyka czy budownictwo wcale mnie nie dziwią :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale np. to, że najbardziej obleganą uczelnią jest Uniwersytet w Kielcach juz tak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i znów rynek będzie pełen absolwentów Zarządzania... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zarządzanie to ciekawy kierunek, który daje dobre podstawy wiedzy. Po nim można robić naprawdę wiele rzeczy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż nie mogę się nie zgodzić, w końcu sama kończyłam ten kierunek:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daje bardzo dobre fundamenty;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I daje dobry start do obrania swojej drogi w przyszłości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daje to prawda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Większość z tych ludzi po informatyce, zapewne ucieknie z Polski zagranicę. Bo kto chciałby pracować jako informatyk za 2k brutto? :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no nie wiem. Mam kolegę, który prowadzi agencję pracy i widzę ogłoszenia na programistę, informatyka i wszędzie zarobki idą w 6-15 000 zł brutto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 26.01.2016 o 15:34, studentos napisał:

Większość z tych ludzi po informatyce, zapewne ucieknie z Polski zagranicę. Bo kto chciałby pracować jako informatyk za 2k brutto? :(

W Polsce teraz brakuje Informatyków, uczelnie nie dają rady "wypuszczać" tylu specjalistów w tej dziedzinie, aby zapełnić zapotrzebowanie rynku, a zarobki przekraczają zdecydowanie to co Studentos pisze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta