Skocz do zawartości
piokaka

Matura - Moje pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie,

 

Mam pytanie odnośnie Matury 2016. Otóż do matury pierwszy raz podchodziłem po ukończeniu Technikum Handlowego w 2011 roku. Zdałem tylko język polski pisemny reszty przedmiotów nie zaliczyłem. W 2016 roku chciałbym ponownie podejść do matury i spróbować ją zdać.

 

Moje pytanie jest takie czy mógłbym zdawać w innej szkole w moim mieście? Np. w tej szkole w której chodzę na kursy przygotowawcze do Matury? Lub na przykład w kompletnie innej szkole na terenie mojego powiatu bądź województwa? Jeżeli tak to jakie wnioski musiałbym złożyć? Bardzo zależy mi na zdawaniu w innej szkole ponieważ w młodych latach nie cieszyłem się sympatią nauczycieli w mojej szkole i bardzo dobrze mnie pamiętają a jestem osobą która łatwo się stresuje i zapomina materiał, który się nauczyła. Orientowałem się, że nauczyciele w mojej macierzystej szkole są bez zmian.

 

Druga sprawa jeżeli nie ma możliwości zdawania w innej szkole to jaką deklarację muszę złożyć chcąc zdawać ją w 2016 roku? Wiem tylko, że deklarację mam czas złożyć do 31.12.2015 r. czy muszę zrobić to osobiście czy mogę za pośrednictwem poczty?

 

Bardzo  proszę o pomoc i objaśnienie sytuacji.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Śmiało mozesz zdawać maturę w innej szkole, jednak wtedy masz czas na deklaracje tylko do 31 grudnia.

Musisz złożyć deklaracje maturalna w OKE. Nie wiem czy mozesz ja wysłać pocztą, pewnie tak ale o to spytaj sie w szkole do której chodzisz na kursy maturalne lub zadzwon do OKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Śmiało mozesz zdawać maturę w innej szkole, jednak wtedy masz czas na deklaracje tylko do 31 grudnia.

Musisz złożyć deklaracje maturalna w OKE. Nie wiem czy mozesz ja wysłać pocztą, pewnie tak ale o to spytaj sie w szkole do której chodzisz na kursy maturalne lub zadzwon do OKE

Dziękuję za odpowiedź. W tamtym tygodniu dzwoniłem do jednej ze szkół w moim mieście i oni mówili, że maturę można zdawać tylko w szkole macierzystej do której uczęszczałem. Dlatego zmyliło mnie to. Jeżeli tak to jutro zadzwonię do OKE i dowiem się jaką deklarację muszę złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

 

Tak jak pisze Łukasz możesz zdawać maturę w innej szkole i nie powinno być żadnych przeciwskazań. Deklarację musisz złożyć do końca grudnia, ale zrób to najlepiej przed przerwą świąteczną. Zadzwoń do OKE tam Cię poinstruują gdzie masz złożyć deklarację. Najlepiej jest jednak zrobić to osobiście. Może być tak, że deklarację będziesz składać w swojej macierzystej szkole ale z zaznaczeniem, że chcesz zdawać innej. Co do tego niestety nie jestem pewna i sama jestem ciekawa. Jak się dowiesz to daj prosze znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi

 

Dzwoniłem dziś do OKE w Warszawie i powiedzieli, że mogę zdawać maturę w innej szkole aniżeli macierzysta po wyrażeniu ich zgody. Na ich stronie pobrałem druk o nazwie "wniosek zdającego o przeprowadzenie egzaminu maturalnego w w innym miejscu niż szkoła (wniosek należy złożyć z deklaracją)" wniosek ten mam złożyć w macierzystej szkole i oni mają obowiązek odesłania tego do OKE i wtedy oni wydają decyzję.

 

W tym wniosku mam podać również uzasadnienie dlaczego jak myślicie jak najlepiej napisać, aby wyrazili zgodę?

 

Również we wniosku mam podać dokładny adres miejsca przeprowadzenia egzaminu. Czy przed tym dobrze by było skontaktować się ze szkołą za pośrednictwem której chciałbym zdawać maturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.