Skocz do zawartości
janga2050

Studia na WH UMCS Lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jako że, nie pisałem na forum przez dłuższy czas, postanowiłem się poprawić i napisać coś niecoś na temat życia studenckiego i samych studiów. Otóż, od mojej immatrykulacji minął już miesiąc, a już w listopadzie zaczynają się pierwsze kolokwia. No ale cóż, mus to mus. Ale ja nie o tym... Atmosfera na Wydziale Humanistycznym jest ogólnie rzecz ujmując bardzo przyjazna. Sami wykładowcy są bardzo uprzejmi (choć wymagający). Na moim kierunku ( a właściwie specjalizacji) są bardzo fajne, koleżeńskie osoby. Nasza grupa jest dosyć zgrana. Dzisiaj mam akurat przerwę bo były rektorskie, ale jutro już do roboty. Zajęcia są w prowadzone w bardzo rzetelny, przejrzysty sposób. Niektórzy wykładowcy są naprawdę szaleni ( w dobrym tego słowa znaczeniu) i wprowadzają nutkę luzu w zajęcia. Plan mam tak poukładany że jestem z tego zadowolony. To tyle w wielkim skrócie. Jeśli miałbym polecić uczelnię na której warto by było studiować, to bez wątpienia wskazał bym UMCS, a w szczególności studia na WH. Ja jestem z nich bardzo zadowolony. Jeśli chodzi oto czy są jakieś trudności, to powiem szczerze nie ma żadnych. Na podstawie własnego dotychczasowego doświadczenia powiem że, ci co nie znają języka niech się nie obawiają, bo wszystko jest od początku (nie ma podziału na grupy zaawansowania).  A już teraz przyszłorocznym maturzystom życzę połamania długopisów, zdania matury oraz dostania się do upragnionej uczelni

 

 

Jarrek 21, student romanistyki I stopnia, specjalizacja tłumaczeniowa  na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  w Lublinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wprawdzie istnieje na uczelni koło romanistów Romaniacy ale ze względu na to że ja dojeżdżam z poza Lublina (około 30 km. od Lublina mieszkam), nie mogę w nim uczestniczyć, ponieważ spotkania są zawsze w czwartek o 19:00 a ja niestety mam wtedy autobus do domu, o pracy jeszcze pomyślę, ale dziękuję za naprowadzenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.