Skocz do zawartości
Emil

Bezpieczeństwo wewnętrzne, narodowe, czy Wyższa Szkoła Policyjna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar wybrać się na studia związane z bezpieczeństwem. W planach mam pracę w policji, organizacji pozarządowej lub wydziale bezpieczeństwa, tak na prawdę cokolwiek z tym związane z uczciwym wynagrodzeniem. Pytanie, jaki kierunek lepiej wybrać, bezpieczeństwo narodowe, wewnętrzne, czy może szkołę policyjną w Szczytnie? Jeśli jeden z kierunków bezpieczeństwa to na jakiej uczelni? Myślałem nad WSB w poznan.studia.net lub AON w Warszawie. Kolejne pytanie czy warto spróbować studiować takie kierunki zaocznie? Jak uważacie? Jestem z poznania lecz dojazdy na studia zaoczne nie powinny mi sprawić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

W tej chwili nie ma rekrutacji oficerskiej w Szczytnie. Żeby się dostać do Szczytna musisz być już policjantem i Wydzial wysyla Cie na studia.

To jest jedyna droga żeby zrobić karierę w policji.

ZADEN KIERUNEK studiów Ci w tym nie bardzo moze pomoc bo po studiach jako cywil musisz zostać sie do policji. Zdobyta wiedza na studiach moze Ci pomoc w egzaminie teoretycznym na studia.

WSB w poznan.studia.net to dobre rozwiązanie, jednak musisz sie liczyć, ze to tylko moze Ci pomoc ale nie bedzie decydujące.

Policja a później Szczytno to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam w głowie najgorszy plan, gdyby mnie nie wysłali do Szczytna, to nie dość że zmarnowałbym czas na pracę w której daleko bym nie zaszedł to jeszcze na studia które także nie dały by mi pewności w tym zawodzie.

Masz w tym wpisie moim zdaniem dwa błędne założenia:

1. Na początku życia zawodowego prawie żadna praca (no chyba że roznoszenie ulotek) nie jest bezwartościowa. Szczególnie, jeśli myślisz o karierze w policji, to przecież od czegoś trzeba zacząć.

2. Żadne studia nie dają pewności, że znajdziesz dobrą pracę w swoim zawodzie. Wszystko zależy od Ciebie, studia mogą tylko pomóc, jeśli je dobrze wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy student na pierwszym roku powinien dostać taką informację, że bez doświadczenia ciężko będzie znaleźć pracę.

Lata temu tak było, że można było tylko studiować i po studiach dostawało się od razu pracę, ale czasy się zmieniły i teraz kiedy studia są bardzo popularne, bo większość wybiera się na studia po maturze, to trzeba się wyróżnić "wśród tłumu" i zdobywać dodatkowe doświadczenia, szkolenia, kursy, staże, praktyki, działać w organizacjach.... i to właśnie doceniają dzisiaj pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dużo jest takich osób, które skończyły studia, a do tego podczas studiów nic nie robiły poza nauką (często imprezując), a potem mają pretensje do wszystkich, że nie maja pracy. Uczelnia jest winna, kierunek do niczego, profesorzy nie tacy itd...  nie patrząc na to, że inni wykorzystują świadomie swój czas i starają się rozwijać, a sami zostają w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.