Skocz do zawartości
Agnieszka

To się nazywa logika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Student przychodzi na egzamin z logiki i na bezczelnego pyta profesora 

- Pan się łapie w tej logice panie Profesorze? 

- Oczywiście, co za pytanie. 

- To ja mam taką propozycję panie Profesorze, zadam panu pytanie i jeśli pan nie odpowie stawia mi pan 5, a jeśli pan odpowie wywala mnie pan na zbity pysk. 

- OK niech pan pyta 

- Co obecnie jest legalne, ale nielogiczne, logiczne ale nielegalne, a co nie jest logiczne ani legalne? 

Profesor nie znal odpowiedzi postawił studentowi 5 i wola swojego najlepszego studenta i pyta go o odpowiedź. 

Ten mu natychmiast odpowiada: 

- Ma pan 65 lat i jest pan żonaty z 25-letnią kobietą, co jest legalne, ale nielogiczne. Pana żona ma 20-letniego kochanka, co jest logiczne ale nielegalne. Pan stawia kochankowi swojej żony 5 chociaż powinien go pan wywalić na zbity pysk i to nie jest ani logiczne ani legalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia wzięte

Profesor chce oblać studenta fizyki który upiera się, że zdał celująco. Postanowili poradzić się osoby trzeciej.

Zadanie: W jaki sposób można określić wysokość wieżowca za pomocą barometru.

Odpowiedź: Opuszczamy ze dachu barometr przywiązany do liny aż dosięgnie chodnika. Mierzymy długość liny równą wysokośći budynku.

Wszystko fajnie, ale każdy przechodzień tyle powie. Mediator prosi o inną odpowiedź z elemetem fizyki.

Odpowiedź 2: Upuszczamy barometr z dachu, czas lotu mierzymy stoperem. Używamy wzoru x=0,5*a*t^2

Profesor wpisał najwyższą ocenę, ale mediator był nadal ciekaw alternatyw.

Odpowiedź 3: Proporcja cieni budynku i barometru, plus wysokości barometru.

Odpowiedż 4: Wykorzystać barometr jako linijkę i odmierzać przy wchodzeniu po schodach.

Odpowiedź 5: Różnica siły grawitacji na chodniku i na dachu. Barometr jako wahadło.

Odpowiedź 6: Barometr na linie prawie przy chodniku. Obliczenia na podstawie okresu wahadłowego.

Odpowiedź 7: Wymienimy barometr za informację z kierownikiem/administratorem budynku.

Odpowiedź 8: to była to o którą chodziło profesorowi....

 

Studentem był noblista Niels Bohr :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.