Skocz do zawartości
Kretka Kolorowa

Prezentacja na maturze

Rekomendowane odpowiedzi

O nie! Jak to nie będzie prezentacji? Chyba dlatego że wiele osób kupowało zamiast ją robić sami i czasem trafiały się w jednym dniu dwie takie same ;/ ale czasem też było tak że pytali się o inne rzeczy z książek które wybrałeś a nie przedstawiłeś,by sprawdzić czy na pewno całe przeczytałeś i na nich pracowałeś a nie na gotowcach. Więc w sumie to trochę na jedno wychodzi czy prezentacja czy losowanie pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie losowanie pytań było głupotą moim zdaniem,ale skoro już ułatwili licealistom zadanie i dali prezentacje zamiast pytań to czemu nagle chcą to zmieniać? Też mi się wydaje że przez te gotowce ale to chyba powinno się likwidować takie "zakłady produkcji prac maturalnych" a nie od razu to likwidować. Tak samo potem jest na studiach,nie raz widziałam ogłoszenia że ktoś napiszę pracę licencjacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu tkwi cały problem. Szkoda tylko że jednak chcą zrezygnować z prezentacji bo to było duże ułatwienie,bynajmniej dla mnie. Wolałem już to niż losowanie pytań. I szkoda mi tych osób co idą na łatwiznę i kupują te prace licencjackie czy też prezentacje.. I co najgorsze czasem te osoby dostają się na studia czy też wyżej a i tak na niczym się nie znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam ten artykuł i to ma tyczyć się tylko podstaw, jak i tylko pisemnej matury. Bo ogólnie ona składa się z dwóch części pytań odnośnie lektur i wypracowania napisanego do znanej nam lektury. A teraz ma być tak że to wypracowanie ma zostać napisane z lektury nieomawianej na lekcjach tak by uczniowie czytali wszystkie utwory w programie podstawy ;/ bez sensu moim zdaniem. Prezentacja zostaje ale część pisemna jest daremna teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To was nabrali ;/ dziwnie,to chyba właśnie wszystkie lektury powinny być omawiane w szkołach a nie tylko te wybrane i że wy jeszcze sami macie robić dodatkowe notatki z innych książek. Paranoja,kiedyś było łatwiej. I nie rozumiem ich zaborczości w tym,przecież to i tak potem się nikomu nie przyda jeśli zdaje podstawy bo po tym można iść wszędzie nie tylko na humanistyczne studia. Większość uczelni wymaga rozszerzenia,a tu utrudniają podstawy zamiast rozszerzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez sensu ;/ czemu wy macie jeszcze sami sobie opracowywać inne lektury. Po to chyba ta szkoła jest żeby wszystkie lektury z wami omówić,i to są podstawy po których mało kto wybiera się na uczelnie humanistyczne. I też zgadzam się że powinno być rozszerzenie utrudnione a nie podstawy. Chyba na rozszerzeniu powinno się więcej materiału wymagać niż na podstawach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te lektury co nie są omawiane na podstawach wchodzą w skład rozszerzenia więc i tak ja wyjde na tym dobrze :) bo i tak je przerabiać musze :) więc dla mnie to nawet dobrze. Potem mogę jeszcze zobaczyć którą lekture musze przyswoić. Skoro i na podstawach i na rozszerzeniu są te same. Mi to jednak się podoba i nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie są te same, różnica jest spora.Ale chyba też nie wprowadzili jakiś nowych? A mieli. Ja miałem wszystkie omawiane na lekcjach,i wy też pewnie będziecie mieli. Nie sądzę by to jednak wprowadzili ale dowiesz się dopiero jak pójdziesz do szkoły ,bo tam wiedzą na 100% a w necie to nie jest jeszcze takie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany poziomów są niesprawiedliwe, chociażby przez to, że teraz wymagania są troszkę wyższe niżeli było to przed kilku laty. ;)

od uczniów wymaga się więcej, następuję wiele zmian w programach działania, edukacji, a przecież młodsze roczniki wcale dobrze sobie nie radzą z nauką . Mówi się , że dzieciaki nie mają chęci do nauki, nie dziwię się skoro już w wieku kilkuletnim mają praktycznie wszystko (jestem oczywiście świadoma, że nie wszystkie dzieci mają "luksusy" ale większość jest w zasięgu ich ręki . ;)

jak wiadomo wolą ten czas spożytkować w zupełnie odmienny, nie rozsądny sposób, mianowicie spędzając większość czasu przed komputerem, który wcale wielce nie rozwija . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba ćwiczyć takie rzeczy - także przez robienie prezentacji na maturze. Jak ktoś tak robi że kupuje na lewo, to sorry, ale jest debilem. A potem jak pójdzie do pracy i będzie miał robić prezentację na temat oferty dla klienta, to zleci zapłąci wykonanie koledze zza biurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zamiast tego? powrót do losowania pytań?

Chyba już łatwiej przygotować prezentację, zawsze sie jakoś można wybronic

dokładnie  , pamiętam kiedy ja   zdawałam prezentację  poprosiłam o   pomoc ludzi którzy  udzielaja   korepetycji  w tym również  online  świetnie   się   sprawdzili   dbałość o każdą   prace   na wysokim poziomie 

prezentacja-maturalna-cena.pl,  jak ktoś   chce to podaje   gg  49380259   trzymajcie sie   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.