Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności od tego czy do matury podchodzi się bezpośrednio kończąc szkołę, czy może po latach i to w innej szkole, to obowiązują różne terminy składania deklaracji przystąpienia do matury. 

Warto zapoznać się z terminami, żeby nie przegapić swojej szansy na podejście do matury

http://edukacja.net/art/index.html/_/matura/matura-2016-do-kiedy-nale%C5%BCy-z%C5%82o%C5%BCy%C4%87-deklaracje-r2045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uczący się obecnie mają czas do końca września, a potem możliwość dokonania zmian do 7 lutego 2016r. - ale uwaga na ferie, bo jak jakieś województwo ma przerwę na ferie w teminie 1-14.02. (np.  mazowieckie) to szkoła radzi złożyć te deklaracje wcześniej tj. do końca stycznia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymuszą albo i nie. Jesli ktoś złożył wstepną deklarację a w lutym jej nie zmieni to po prostu zostaną na maturze te przedmioty, które wstępnie zadeklarował. I w lutym już nikt nie będzie na nim wymuszał deklaracji. To oczywiście dotyczy tylko tych osób, które zdecydują się na zmianę przedmiotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jestem w ostatniej klasie technikum. Mój rocznik wiosną 2016 roku będzie pisać maturę. Ja przegapiłem wstępną deklarację maturalną (do 30 września). Czy po skończeniu szkoły, już jako absolwent, będę mógł po raz pierwszy przystąpić do matury w 2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem osoby, które po raz pierwszy przystępują do matury muszą złożyć deklarację wstępne (do 30 września). Jeśli tego nie zrobią stracą szansę na maturę w tym roku (nie dotyczy to osób poprawiających maturę). Mnie prawdę mówiąc bardziej odpowiadałby termin pisania matury w 2017 roku niż w 2016. Więc stąd moje pytanie czy jako absolwent technikum będę mógł przystąpić po raz pierwszy do matury w kolejnym 2017 roku, jeśli przegapiłem/w ogóle nie pisałem jej za pierwszym razem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki :) 

 

Wygląda to następująco: obowiązek składania deklaracji wstępnej dotyczy Uczniów, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego bezpośrednio po ukończeniu szkoły w 2016 r.
 
Nie ma obowiązku składania deklaracji wstępnej:
  • Absolwent, który ukończył LO w roku szkolnym 2014/2015 - (tutaj można ale nie trzeba)
 
w poniższych przypadkach w ogóle nie trzeba składać deklaracji wstępnej tylko deklarację ostateczną do 31 grudnia. 
 
  • Absolwent, który ukończył LO w roku szkolnym 2014/2015 i zamierza ubiegać się o możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego w innej szkole niż szkoła, którą ukończył, wskazanej przez dyrektora OKE
  • Absolwent, który ukończył liceum ogólnokształcące w roku szkolnym 2014/2015, ale jego szkoła została zlikwidowana lub przekształcona
  • Osoba posiadająca świadectwo ukończenia szkoły uzyskane za granicą
  • Absolwent ponadpodstawowej szkoły średniej, który nie posiada świadectwa dojrzałości
  • Absolwent ponadpodstawowej szkoły średniej, który posiada świadectwo dojrzałości (matura sprzed 2005 r.)
 
Po terminie złożenia deklaracji ostatecznej nie ma już możliwości dokonywania w deklaracji zmian dotyczących wyboru przedmiotów i poziomu egzaminów (z wyjątkiem laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych).
W przypadku niezłożenia deklaracji ostatecznej w odpowiednim terminie deklaracja wstępna staje się deklaracją ostateczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Czyli jeśli ktoś kończy liceum ogólnokształcące dla dorosłych w 2016 roku i nie zdążył złożyć deklaracji wstępnej do 30 Września to nie ma już na prawdę żadnej możliwości na napisanie tej matury w 2016 roku ? Nie da się z tym nic zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.