Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, a czy taką deklarację trzeba złożyć osobiście? Chcę poprawić maturę, mam czas do 07.02, a średnio mi po drodze teraz, żeby podjechać do szkoły, i zastanawiam się, czy mogę np. wypełnić tę deklarację i poprosić kogoś, żeby ją dostarczył do sekretariatu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego to upoważnienie miałoby dotyczyć? Przecież deklarację się tylko zostawia w sekretariacie, prawda? Nie mówię, że nie masz racji, zresztą, przecież też po to pytam, ale tak na logikę, to do czego miałabym upoważnić tę osobę? Ona nie zaciąga za mnie żadnych zobowiązań, nie decyduje o niczym, tylko przekazuje dokument wypełniony przeze mnie. Serio uważasz, że to będzie aż taki problem? Nieciekawie. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w urzędzie często to jest związane z odbiorem czegoś albo, właśnie, z zaciągnięciem jakichś zobowiązań etc., więc nie wydaje mi się, żeby to był dobry przykład. Urząd to nie szkoła, a dokumenty na studia na przykład może złożyć ktoś inny, a przecież też to robi w czyimś imieniu. Ale dobra, jeśli serio osobiście - to myślisz, że przyjmą to we wtorek, jeśli podjadę rano? Jutro będzie mi bardzo ciężko zdążyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem absolwentem technikum i złożyłem deklarację do matury 2017 w sekretariacie szkolnym we wrześniu, ale nie zdążyłem donieść świadectwa ukończenia szkoły średniej, ponieważ zagapiłem się i musiałem szybko wyjechać z kraju w celach zarobkowych. Dzisiaj w nocy wróciłem i moje pytanie jest takie: Czy już jest za późno na doniesienie świadectwa? Mogę się już pożegnać z maturą w tym roku?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 września złożyłem deklarację na Maturę 2017. Do matury nie zostałem dopuszczony, ponieważ miałem niedostateczny z polskiego. Właśnie dzisiaj zdałem poprawkę z tego polskiego i uzyskałem wykształcenie średnie. Jestem więc absolwentem 2016/2017.
Tutaj dwa moje pytanka:

1) Czytając ten temat rozumiem, że deklarację mogę złożyć do 7.02.2018. Jak wygląda kwestia z dysleksją? Muszę iść tak samo jak rok temu do pedagog szkolnej, żeby wypisała mi wniosek o dostosowanie oceniania?
2) Na deklaracji jest taki tekst:

"(...) egzamin jest odpłatny dla: (...) absolwentów, którzy deklarują przystąpienie do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. (...)".

Jak to się ma do mojej sytuacji, jeśli nie przystąpiłem do tego egzaminu z powodu oceny niedostatecznej, a więc nie uzyskania wykształcenia średniego wymaganego do matury? Muszę płacić, czy mogę za darmo pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

chciałem się dowiedzieć co mam zrobić w mojej sytuacji , która wygląda następująco:

W 2016 roku ukończyłem szkołę średnią i zdawałem maturę. Niestety nie zdałem egzaminów z języka polskiego (ustnego) i języka angielskiego ( pisemnego ) . W 2017 roku poprawiłem egzamin z języka angielskiego, natomiast w przypadku ustnego polskiego otrzymałem od zespołu egzaminacyjnego tylko 20% , w związku z czym nie zaliczyłem tego egzaminu, a co za tym idzie nie otrzymałem świadectwa dojrzałości. W sierpniu br. nie przystąpiłem do egzaminu poprawkowego z ustnego polskiego. Zamierzam do niego przystąpić w 2018 roku. W międzyczasie postanowiłem , że w przyszłości będę aplikował na finanse i rachunkowość na uniwersytecie ekonomicznym , lecz do tego potrzeba mi będzie poprawić wynik rozszerzonej matury z matematyki ( na tej z 2016 roku miałem 72%). Rodzi się zatem pytanie: Czy w przypadku jeżeli nie mam zdanej matury , to mogę poprawiać wynik z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonej? Czy muszę najpierw w 2018 roku poprawić ustny polski, a dopiero w 2019 roku poprawić rozszerzoną matmę , czy mogę w 2018 poprawić to i to ??? Nie chcę mieć dodatkowego roku w plecy, biorąc pod uwagę , że w 2018 roku kończę policealną szkołę na kierunku finanse i rachunkowość

 

Proszę o odpowiedź. Pilne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie zdawania matury w przyszłym roku, czyli w 2018. Jestem maturzystką, uczę się internetowo (zaocznie). Nie wiedziałam, że jest termin składania wniosków do 30 września, byłam w przekonaniu, że jest tylko jeden termin - ten w lutym. A jako, że czas minął to mam problem. Czy jest jeszcze szansa, żebym pisała tą maturę w przyszłym roku? Pozwolą mi wysłać deklaracje do lutego? Bo gdzieś wyczytałam, że obowiązkowo trzeba było składać do 30 września deklaracje, a drugi termin to tylko do potwierdzenia zdawanych przedmiotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.