Skocz do zawartości
marekss1

Początek studiów grafiki i moje pierwsze prace.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W tym roku zaczynam studia na kierunku grafika w AHE w Łodzi. Będę studiował w trybie niestacjonarnym przez internet.

Jeśli chodzi o samą grafikę. Przygodę z grafiką tak na poważnie zacząłem jakieś 1-2 miesiące temu. Wcześniej w technikum miałem z tym styczność, ale nie było to nic konkretnego.

 

W związku z tym właśnie zakładam ten temat. Chciałbym Was prosić o opinie na temat moich prac. Będę je tutaj zamieszczał jak tylko uda mi się stworzyć coś fajnego.

Moje prace mają jeszcze wiele wad, tym bardziej, że od tego tygodnia zacząłem pracować na tablecie graficznym. I dopiero powoli uczę się rysowania na nim.

 

Dodam, że na razie swoje prace wykonuję na podstawie własnych odręcznych szkiców. A tworzę je głównie w Adobe Illustrator.

 

Czasami pracuję również w Photoshopie, w którym najczęściej wykonuję retusz zdjęć albo jakieś obrazy 3D.

 

A więc czas na pierwsze ilustracje:

 

 

post-7004-0-59076600-1440790573_thumb.pn

post-7004-0-42301000-1440791345_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, starałem się wyciągnąć jak najwięcej z tego zdjęcia. Najpierw zretuszowałem te rozdarcia a potem wyciągiem rodziców i dodałem inne tło. No i trochę poprawiłem kolory. I wydaje mi się że o wiele lepiej wygląda.

Teraz próbuje swoich sił z rysunkami odręcznymi w Photoshopie. Jak mi wyjdzie coś z tego to na pewno tu udostępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje prace to najbardziej jestem zadowolony z tej róży i z retuszu zdjęcia.

Myślę że wiecie jak trudno jest odnowić stare zdjęcia.

Ja przekonałem się na własnej skórze. Z tym jeszcze miałem o tyle łatwiej że mogłem zrobić jego skan. Ale kiedyś musiałem zrobić taki retusz ze zdjęcia starego zdjęcia. Zdjęcie robiłem chyba z 20 razy i ani jedno nie wyszło dobre. Ale jakoś udało się.

A jeśli chodzi o kierunek to wybrałem taki, ponieważ już kiedyś miałem trochę styczności z malowaniem. Mianowicie dużo malowaniem na szkle. A poza tym lubię pracować ze zdjęciami i rysunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Przepraszam, że się nie odzywałam kilka dni, ale miałem trochę spraw.

We wtorek miałem skończyć rysunek o ktorym wspominałem, to przyjechał brat z żoną i synkiem w sprawie komputera, żebym im go sprawdził. Wzięli nowy w Play i od nowości chodzi strasznie wolno. Dla przykłady zwykłe kliknięcie prawym na pulpit żeby otworzyło się menu zajmuje 2-3 sekundy. A to przecież jest czysty system, Niestety jest to Windows 8 Bing. Pomyślałem, żeby go przeinstalować na Win7, ale godziny prób i wiele wersji systemu nic nie dały. Jest w nim jakaś blokada albo coś. Sam nie wiem.

 

A wczoraj byłem na komisji o orzeczenie o niepełnosprawności. Do której trzeba było  przygotować całą papierologię.

 

Dzisiaj na szczęście mam już wolne i  kończę ten rysunek. Mam nadzieję że się spodoba, chociaż nie bedzie idealny.

 

Studenciak33, może to i jest kicz i nie przeczę. Ale mam do ciebie prośbę. PRZECZYTAJ UWAŻNIE PIERWSZY POST!!! Wtedy może się dowiesz dlaczego to tak wygląda. I wydaj jakąś konkretniejszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest szybki, ale jak bratowa zadzwoniła do działu technicznego to powiedzieli jej że Teb system tak chodzi wolno.

A win10 też nie wiem czy by ruszył skoro win7 nie dało rady zainstalować. Jak tylko próbowałem go uruchomić to pokazywał błąd pamięci (taki na niebieskim tle).

A tak poza tym to tam w ogóle BIOS jest całkiem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jej powiedzieć żeby odesłała tego laptopa na gwarancję?

No bo on naprawdę wolno chodzi. A jak zainstalowałem jedną grę bratankowi, taka wyścigową(Paradise City) to za każdym razem jak ją próbowałem włączyć to zanim zaczynała się gra, pojawiał się błąd. Podobny zresztą do tego jaki był przy próbie instalacji innego systemu, tyle że w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie widziałem opcji recovery. Niby z parametrów nie wynika żeby był tak słaby. 2GB Ramu, procesor intel Pentium etc. Parametry takie powiedzmy przeciętne. Chyba że to jakaś wada fabryczna że tak wolno działa.

 

W sumie myślałem o opcji całkowitego usunięcia systemu najpierw. Ale na własną rękę boje sie to zrobić, bo w sumie to mój pierwszy kontakt z Win8.

W opcjach znalazłem takie coś jak "Usunięcie systemu w celu instalacji nowego" ale nie wiem, czy pomimo tego wtedy odczyta inny system. I tak jak mówiłem, sam raczej bym się tego nie podjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.