Skocz do zawartości
kingusiaxxd

TRYB EKSTERNISTYCZNY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jestem tu nowa i za bardzo niewiedziałam gdzie moge dodać takie pytanie. Będe bardzo wdzięczna za jakąs odpowiedz ponieważ sama już sledze regulaminy i prawo i niestety niewiem czy jest taka możliwosć a może ktoś z was juz tak robil. A mianowicie chodzi o tryb eksternistyczny. Czy da sie zrobic 2 lata w rok. Czy jest takie prawo, które świadczy o tym , że mogę. Zaznaczę, ze skończylam dopiero 1 rok studiów i chcialabym zaliczyć szybko drugi rok i chodzić od razu na trzeci bądź poprostu robić te dwa lata w rok. Czy ktoś wie czy da sie tak zrobic ? pozdrawiam i dziękuje za każdą wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekan jak i pani rektor twierdza ze nie ma takiego prawa dlatego chce zapytać kogoś kto zna sie na prawie i powie mi czy faktycznie nie da sie tak zrobic. A jak sie zapisywałam do szkoły obiecywali , ze jak skoncze wlasnie ten pierwszy rok to potem zrobimy dwa lata w rok. Ateraz odwracają kota ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywsicie ,ze jakbym robila 2 lata w rok to przez ten rok bym zaplacila jakby za dwa lata. Czesne bym miala 2x wyzsze. Jesli jest to możliwe. Rozmawialam z pania rektor i neiwiem za bardzo jakim argumentem moge ją przekonać. Serdecznie Ci dziekuje Lukaszu za pomoc bo naprawde niewiem kogo sie moge o takie cos poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgodzili sie jedynie na ,,indywidualny tok". Poniewaz dojezdzam do radomia 180km ze wzgledu na to,ze wlasnie obiecali mi te dwa lata w rok i ten jeden rok jezdzilam ciagle. Nie liczyli sie z tym, ze wstawalam o 4 rano i bylam w domu o 22 i na drugi dzien to samo. Jezdzilam rok dlatego zeby pozniej móc szybciej skonczyc tą szkole ale niestety niewiem dlaczego neichca mi pomoc. Pani rektor uwaza ,ze dlaczego miala by mnie dac na trzeci rok jak nie mam zaliczonego drugiego. Nie liczy sie z tym, ze moge robic te dwa lata jednoczesnie. Niestety mysle ,ze jej nie rpzekonam poneiwaz nie mam zadnych argumentow prawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszyłam to powiedziala, ze ona nie ma przeciwskazan zebym wybrała papiery i przeniosła sie. Dojezdzam tyle poniewaz u mnie w miejscowosci mieli otworzyc wydzial zamiejscowy ale 2 dni po zakonczeniu rekrutacji w pobliskich uczelniach powiedzieli,ze jednak nie otwieraja. Moglam sie starac na liste rezerwową ale sobie mysle ,ze jak w dwa lata zrobie licencjat to w sumie okey bo juz wtedy obiecywali ,ze rok rpzemęcze a potem zrobie tak jak mowili 2 lata w rok to teraz wypierają się , ze nie ma takiego prawa. No w ostatecznosci bede zmuszona przeniesc sie do Rzeszowa i tamzaliczyc różnice programowa i robic spokojnie planowo 2 rok a potem 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz spróbuje zadzwonic do pani rektor i jakoś ją przekonać ,ze jednak da się coś takiego zrobić poneiważ inne uczelnie niepubliczne tak robią. Jak sie nie uda zostaje przy Rzeszowie. Dzis poszukam na internecie jeszcze jakis praw dotyczących takiego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość trudna, bo nawet jak znajdziesz odpowiedni przepis, to zawsze Rektor czy Dziekan mogą się powołać na ich Statut i Regulamin, a przejrzałam go i na jego podstawie to niestety nic nie wynika, że możesz skrócić czas trwania studiów i zaliczyć 2 lata w rok. 

Poza tym nawet jak się uprzesz i powołasz się na jakieś przepisy i zakładając, że się zgodzą to ja nie miałabym pewności czy specjalnie nie zrobią Ci w pewnym momencie pod górkę tak, żebyś nie zaliczyła, któregoś przedmiotu... może za bardzo wybiegam i zakładam złe intencje ale już sam fakt, że na poczatku Ci mówili, że jest taka możliwość a teraz się z tego wycofali, o czymś świadczy. 

 

Niektóre uczelnie mają takie informacje w regulaminie np:

 

"Studiowanie według indywidualnego planu studiów i programu nauczania, a także w wyniku otrzymania zgody na indywidualną organizację studiów może zmienić przewidywany czas ukończenia studiów."

 

ale i tak nie możesz powołać się na regulamin innej uczelni.

 

Przemyśl sprawę przeniesienia do Rzeszowa, to chyba będzie dobre rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Pani Rektor nie chce Ci pomóc w tej sprawie. Z tego co widać jesteś ambitna i pracowita, kasy dostaną ile im się należy, no nie rozumiem naprawdę...

Może faktycznie przejście do Rzeszowa będzie najlepsze, ile masz tam km do dojechania?

Zaróno WSiZ jak i WSPiA to bardzo dobre uczelnie w Rzeszowie. A jaki kierunek studjujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałam skontaktować sie z pania rektor niestety nie udało mi się. Spróbuje ponownie w poniedziałek i oczywiscie dam wam znac co z tego wyszlo. Napisałam również e-maila do pani prorektor ponieważ ona mówila mi jak zapisywałam sie do tej szkoly, że jest taka możliwość prawna (podkreśle).  Studiuje pedagogike a specjalizacje mieliśmy wybierać na 2 roku a interesuje mnie wczesnoszkolna i przedszkolna. No do Radomia mialam 180km a do Rzeszowa 60km. Połączenie jest super także prawdopodobnie pozostanę przy tej opcji. Ale to okaże się w poniedziałek. Obiecywali cuda naprawde no tak jak widzicie. Jakbym wiedziala wczesniej ,ze mi nie zrobią tych 2 lat w rok to od razu poszłabym na Rzeszów. Ale za to zrobię im odpowiednią opinie. A co do pani rektor to również nie rozumiem jej nastawienia do tej sytuacji. Specjalnie uczyłam się jak najlepiej żeby pokazać im ,ze jestem osobą ambitną i uczęszczałam na rózne fora w szkole ale jak widać na marne. Zastanawiam się rónież nad Tarnobrzegiem bo mam jeszcze bliżej ale myśle, ze Rzeszów większe miasto ,a z nauką napewno sobie poradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.