Skocz do zawartości
pina178

Wybór Kierunku Studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dylemat odnośnie wyboru:

- Leśnictwo na UR

- Podyplomówki z zarządzania Środowiskiem Przyrodniczym na UR

- Towaroznastwo też na UR

 

Dodam tylko, że na maturze zdawałem rozszerzony ang. i biologie... Dosyć poważnie myślałem o Towaroznastwie, ale boję się o matematykę i fizykę, ponieważ z tych przedmiotów zawsze miałem problemy.. Czy jest ich bardzo dużo na tym kierunku? Da się je przejść? A jeśli chodzi o chemię, to czy są to bardziej zajęcia laboratoryjne, czy czysta teoria typu liczenie masy molowej itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Moim zdaniem albo leśnictwo, które bardzo polecam albo towaroznawstwo. Leśnictwo to bardzo dobry kierunek i dość przyszłościowy. Na towaroznawstwie będzie bardzo dużo matematyki i przedmiotów około matematycznych (statystyka), więc jeśli masz z tym problemy to dobrze się zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłabym przemyśleć Tobie jednak Towaroznawstwo, owszem będziesz mieć tam do czynienia z matematyką, ale może jak wczytasz się w program studiów to się okaże, że wcale to tak źle nie wygląda... 

 

Leśnictwo jest dla typowych pasjonatów więc bierz je pod uwagę jak naprawdę Cię to interesuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie.. Jestem już na TRiL i planuję złożyć podanie o akademik. Podanie to składa się do 4.09.15 (I rekrutacja), a II rekrutacja do 15.09.15. Na którymś z tych kierunków wyżej wymienionych rekrutacja kończy się po 15 września. Wszystkie dokumenty o akademik należy złożyć do wydziału, na którym się jest. Więc jeżeli akademik dostanę będąc na TRiL i będę chciał zmienić kierunek na inny, ale w obrębie tej samej uczelni to czy muszę jeszcze raz coś składać na inny wydział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skomplikowana sytuacja i musisz się tego dowiedzieć bezpośrednio ze źródła. Na różnych akademikach jest różny przydział dla konkretnego wydziału. Dlatego najlepiej zadzwoń na wydział na który starasz się dostać (ten nowy kierunek z II rekrutacji) i dowiedz się jak sprawa wygląda. Moim zdaniem musisz złożyć nowe podanie do sekcji socjalnej nowego wydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brałeś pod uwagę leśnictwo to myślę, że ogrodnictwo też byłoby dobre dla Ciebie. Ogrodnictwo prowadzi  Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa UR

Co prawda specjalnośc wybiera się dopiero później ale mają na tym kierunku ciekawe specjalności:

  • Ogrodnictwo z Marketingiem
  • Agroekologia i ochrona roślin 
  • Bioinżynieria
  • Rośliny lecznicze i prozdrowotne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości jak na każdym kierunku wszystko zależy od Ciebie. Jak dobrze przepracujesz studia i juz podczas studiów znajdziesz dorywcza prace i zdobędziesz doświadczenie to masz duże szanse na prace. Moim zdaniem kierunek taki sobie. Zdecydowanie lepsze leśnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.