Skocz do zawartości
jannowak13579

Studium policealne - czy coś daje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wybrałem  już kierunek studiów, jakie podejmę od października, więc pytanie zadaję ot tak, bardziej z ciekawości.

Czy dwuletnie studium policealne jest cokolwiek warte? Mam tu na myśli zarówno takie kierunki, jak: technik masażysta, technik farmacji czy coś związanego z fotowoltaiką, ale także takie możliwości, jak: technik studia.net/informatyka lub technik rachunkowości.

Moje pytanie brzmi: czy te "szkółki" to zwykłe marnotrawienie czasu i pieniędzy, czy może dobre wzbogacenie wykształcenia? Czy może jeszcze lepiej: czy są one w stanie zastąpić normalne studia (w co raczej wątpię).

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła policealna z pewnością nie zastąpi Ci studiów, to zupełnie inny poziomm nauczania. Bardziej porównałabym do poziomu technikum, gdzie uczysz się konkretnego zawodu. 

Czy warto iśc do szkoły policealnej? To zależy co chcesz robić w życiu. Można szkołę policealną portaktować jako część wykształcenia i zdobycia dodatkowej wiedzy. Mam koleżankę, która była na kierunku Podyplomówki z reklamy a potem zaczęła studia z studia z zarządzania i z pewnością przydało jej się to w późniejszej pracy. 

Ale to 2 lata i ja osobiście wolałabym iść najpierw na studia a potem na jakieś studia podyplomowe

Chociaż trzeba pamiętać, że nie każdy musi studiować i dla takich osób, które ze studiów rezygnują z różnych przyczyn to uważam, że jest to świetne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli wybierasz się na studia to zdecydowanie bardziej polecam zrobienie studiów podyplomowych. Koszt będzie zbliżony a papier dużo więcej wart i mniej czasu to zajmuje. Bo studium to najczęściej 2 lata, a Podyplomowe.Studia.net trwa 1 rok, ale musisz napisać pracę.

 

Jeśli robisz studia to studium jest mało warte, chyba, że potrzebujesz do konkretnego zawodu. Np. robisz sobie studia humanistyczne ale do prowadzenia działalności przyda Ci się wiedza z ekonomii lub rachunkowości. Wtedy też bym polecił Ci podyplomówkę ale studium też miało by jakiś sens. Tym bardziej, że z rachunkowości można dostać uprawnienia do prowadzenia małej księgowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z czytaniem ze zrozumieniem :) no tak... to matura musi być :) rzeczywiście studia I stopnia a potem II stopień albo Podyplomowe.Studia.net :) pytanie jakie studia, po te policealne to takie od sasa do lasa :) edu powinno mieć cel, albo zdobywanie praktycznych umiejętności, albo rozwój osobisty, albo ewentualnie fun :) zatem najpierw zastanów się jak się widzisz w przyszłości, a potem dobieraj pod to ścieżki edukacji :) niezależnie od tego czy studia czy studium czy podyplomowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem swoją sytuację w temacie, w którym Łukasz wytłumaczył mi, że policealne z rachunkowości nie pasują do normalnych z ekonomii. Maturę napisałem - jasne, że nie zamierzam polegać na samej policealnej (w tym przypadku z informatyki). No i praktyki i jakaś dorywcza praca, np. w wakacje. Studia to filia PW, na wydziale KNEiS (Ekonomia). Po prostu spotkałem się ostatnio z dwoma opiniami o policealnych szkołach: pierwsza to taka, że są one lepsze niż studia (cw co nie wierzę), druga, że zamiast tego lepiej popracować w MacDonaldzie, to przynajmniej da pieniądze (ale kto młody chce zostać na kasie przez całe życie?). Jeśli chodzi o mnie, to traktuję to raczej jako niewielkie urozmaicenie CV.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba też wybrałabym studia podyplomowe z studia.net/informatyka, a teraz szukanie dobrych kursów czy szkoleń, bo to spokojnie możesz robić podczas studiów. Do tego czasami są takie szkolenia prowadzone na uczelniach, ale szukałabym również poza nią. 

 

A co kiedyś chciałbyś robić? W jakim zawodzie pracować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem swoją sytuację w temacie, w którym Łukasz wytłumaczył mi, że policealne z rachunkowości nie pasują do normalnych z ekonomii. Maturę napisałem - jasne, że nie zamierzam polegać na samej policealnej (w tym przypadku z informatyki). No i praktyki i jakaś dorywcza praca, np. w wakacje. Studia to filia PW, na wydziale KNEiS (Ekonomia). Po prostu spotkałem się ostatnio z dwoma opiniami o policealnych szkołach: pierwsza to taka, że są one lepsze niż studia (cw co nie wierzę), druga, że zamiast tego lepiej popracować w MacDonaldzie, to przynajmniej da pieniądze (ale kto młody chce zostać na kasie przez całe życie?). Jeśli chodzi o mnie, to traktuję to raczej jako niewielkie urozmaicenie CV.

Pozdrawiam :)

Praca w Mc Donaldzie raczej nie zrobi wrażenia na pracodawcy... a dodatkowa wiedza jak najbardziej, pomysł ze studium z studia.net/informatyka jako uzupełnienie studiów właściwych i swoich kwalifikacji uważam za słuszny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to przyszła mi jeszcze jedna rzecz, wcześniej się nad tym nie zastanawiałem. :) Czy po licencjacie z ekonomii i policealnej z studia.net/informatyka jest sens/możliwość na studia II stopnia z studia.net/informatyka (czy te policealne studium +trochę własnej pracy pomoże mi zdobyć mgr z studia.net/informatyka??

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, ze wybranie szkoły policealnej to nie jest marnotrawienie czasu ;) Znam osoby, które podczas studiów dodatkowo chodzą do szkoły policealnej by nabyć więcej praktyki. :) Sama realizuje naukę w szkole policealnej Cosinus i zauważyłam zdecydowanie progres. :) Szkoła pokazała mi drogę i utwierdziła mnie tylko, że w dobrym kierunku idę. A to myślę, że dzięki kadrze nauczycieli, która podchodzi do nas "chcemy Was nauczyć i Wam pokazać". Zdecydowanie lepiej człowiek czuje się w takiej szkole, gdy jest wybijany do przodu. Ja naprawdę niemogę powiedzieć, że nic się nie uczyłam lub nie uczę. Myślę, że jak ktoś chłonąć wiedzę to czy to studia czy szkoła policealna to będzie się uczył. Moja szkoła kładzie nacisk by nas nauczyć, a pracownie też mamy wyposażone w sprzęty czy produkty do pracy. 

 

A więc nie oznacza to, że jak szkoła policealna to nic się nie nauczę. Wprost przeciwnie! Ja jestem zadowolona! :) G.Angelika, 19/02/2020r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równie twierdzę że szkoła policealna nie jest stratą czasu a jeśli uzupełnieniem kierunku studiów to już całkiem. Jeśli ktoś kończył budownictwo/architekturę to uzupełnienie w postaci szkoły policealnej z architektury wnętrz to całkiem dobra opcja, jeśli ktoś kończył logistykę/ekonomię to uzupełnienie w postaci szkoły policealnej  z informatyki/finansow to również dobra opcja pomimo tego że absolwenci szkół wyższych w większości przypadków traktują ludzi po technikum bądź szkole policealnej jako dużo gorszych od tych co ukończyli studia podyplomowe w dodatku kończąc liceum i studia nie mieli nawet do czynienia z programem tych szkół. Bo czego logistyk bądź ekonomista nauczy się na podyplomowce czego nie miał by w szkole policealnej np. Z studia.net/informatyka, a przydało by mu się to w pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się może z tej strony, ukończyłam kierunek Opiekuna Medycznego. Myślałam że niczego się nie nauczę ale chyba potrzebowałam przekonać się na własnej skórze. Zdałam Technika i podjęłam pracę w szpitalu gdzie realizowałam praktyki zawodowe. Wybrałam ciężki kierunek ale zrobiłam to też dla mojego taty który jest chory. 
Nauczyciele naprawdę nas uczyli, nie tolerowali wręcz obiboków którzy zjawiali się na zajęciach od czasu do czasu.
Jeżeli komuś zależy zda egzamin zawodowy, trzeba się tylko przyłożyć. Pozdrawiam serdecznie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.