Skocz do zawartości
marekss1

Informacje o studiach niestacjonarnych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie też miałem nadzieję, że rozpatrzą to pozytywnie, ale niestety dostałem dzisiaj od nich maila z negatywną odpowiedzią. Napisali, że indywidualnym osobą nie pomagają.

 

 

Przesyłając poniższą odpowiedź, uznajemy, że Twój problem został rozwiązany, w związku z czym zamknęliśmy Twoje zgłoszenie 0216258324. Jeśli Twój problem nie został rozwiązany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami lub chcesz skontaktować się z nami w nawiązaniu do tego problemu, podaj jego numer referencyjny. Po zamknięciu zgłoszenia masz 14 dni na jego ponowne otwarcie.

From: suppnr@adobe.com
To: marekss1v2@o2.pl

Witam,

Niestety, Adobe nie oferuje darmowych donacji dla osób indywidualnych.

Jednakże, jeśli należy Pan do jakiejś organizacji charytatywnej, to ta organizacja może się ubiegac o tego typu donacje.

Taka donacja osbywa sie poprzez Techsoup.

Więcej informacji znajdzie Pan tutaj:

http://www.adobe.com/pl/corporate-responsibility/community/product-donations.html

Pozdrawiam,

Gosia

 

No trudno. Jeszcze zobaczymy co Tobie napiszą, Sebastianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie myślałem że tak szybko odpowiedzą i że tak całkowicie na NIE. Myślałem, że chociaż coś zaproponują.

No ale trudno. Cóż zrobić.

Poczekam jeszcze co odpowiedzą Sebastianowi. A jak nic z tego nie będzie to będę zmuszony wziąć abonament za te 80 zł na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to na pewno będzie mi potrzebny photoshop, illustrator, indesign i Corel. Ale nie wiem czy nie dojdzie do tego jeszcze lightroom, bo będę miał też fotografie na tych studiach.

A corela miałem sobie kupić ale uznałem że szkoda mi trochę tych paru stówek tylko na studia. Bo tego się raczej mało w praktyce używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, niby masz racje. Ale jak sprawdzałem to np abonament na rok na Photoshopa to 24,59 euro na miesiąc. A w pakiecie dla uczniów i studentów mam wszystkie programy za 20 euro.

Poza tym te programy będą mi potrzebne nie tylko wtedy kiedy będę na nich coś robił na studiach. Mam zamiar w pewnym momencie szukać też sobie jakichś możliwości zarobku np przez jakieś zlecenia.

 

Sebastian, ja należałem do pewnej fundacji, jednak nie wiem jak sprawa tam wygląda z tym czy ja jeszcze jestem ich podopiecznym czy nie. Już do nich napisałem. I wtedy zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, właśnie też tak uważam. Oczywiście, jak już faktycznie będę trochę zarabiał, to wtedy będę mógł sobie pozwolić na kupienie tych programów osobno, a kiedyś może nawet pełnych wersji dla siebie. No ale póki co bardziej opłaca mi się kupić pakiet za te 80 zeta niż samego PS za 100. A doliczyć do tego jeszcze Illustratora i indesign'a to wyszłoby 300 zł za tylko te trzy programy. No a niestety nie stać mnie tyle płacić co miesiąc jak na razie.

 

Dlatego poczekam na początek studiów i wtedy sobie wykupie ten pakiet. Wszystkie dokumenty już wysłałem, teraz tylko czekać na informacje o przyjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze właśnie chciałem poszukać trochę informacji na temat tej licencji dla uczniów i studentów i znalazłem takie coś. Czy to się zmieniło?

http://www.legalo.eu/blog/pl/soft/licencja-dla-studentow-uczniow-i-nauczycieli-na-programy-adobe/

 

Dodatkowo na innej stronie przeczytałem taki fragment artykułu:

 

AKTUALIZACJA 25-09-2013

By w pełni nie krytykować cen za studenckie wersje Adobe, spieszymy z informacją, że wersje edukacyjne można wykorzystać do zarobkowania w ramach umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło, zlecenie). Czyli nie jest tak źle :) jak powiedziało nam Adobe.

Edytowane przez marekss1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z otwarciem działalności to z pewnością warto poczekać i na początek robić coś na zlecenie. Ale tak jak pisze Łukasz na przyszłość warto pamiętać o dotacjach dla nowych firm. Można zwrócić się do specjalistów z prośbą o napisanie stosownego wniosku i pomocą w pisaniu biznes planu. Mogą polecić w tym celu biuro Sultum http://www.sultum.pl/ sama korzystałam z ich pomocy i dostałam dotację na otwarcie działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przepraszam, że długo nic nie pisałem, ale miałem trochę spraw do załatwienia m.in. w związku ze studiami. Bo chciałem Wam powiedzieć, że udało mi się dostać. W zeszły piątek wysłałem do nich wszystkie dokumenty i we wtorek na maila napisali mi że się dostałem i że wysyłają mi potrzebne mi dokumenty.

 

Macie racje, że jak otwiera się swoją firmę to warto pamiętać o różnych dofinansowaniach. I warto się nawet zgłosić do odpowiedniej firmy w sprawie załatwienia tego co potrzebne. Jednak ja jeszcze mam sporo czasu na swoją firmę. Na początku pewnie będę wykonywał jakieś prace na zlecenie a potem może znajdę jakąś pracę w innej firmie, może w jakieś agencji na przykład. Potem ewentualnie mogę myśleć o swojej własnej firmie. Najpierw muszę się sam wdrożyć w tą branżę.

 

A co do oprogramowania to podjąłem decyzję, że wykupię prawdopodobnie w październiku, abonament dla uczniów i studentów. A potem się zobaczy.

 

Póki co zbieram fundusze na zakup sprzętu. Mianowicie myślę powoli o zakupie tabletu graficznego. Myślę że przy grafice będzie mi bardzo pomocny. I na pewno będę mógł tworzyć lepsze grafiki i robić lepsze retusze zdjęć niż myszką. Co mnie osobiście bardzo denerwuje, kiedy muszę jedną akcję po kilka do kilkunastu razy powtarzać, bo zawsze coś nie wyjdzie tak jak być powinno.  I przez to zajmuje to sporo czasu.

Ostatnio tak się męczyłem ze zrobieniem grafiki z mojego szkicu na kartce. Wszystko szło fajnie do póki nie doszło do zabawy z piórem, krzywymi  i pędzlem, aby uzyskać odpowiednie kontury.

 

No ale tak to bywa, A tak w ogóle to wielkie dzięki Wam za pomoc. Na pewno jeszcze napiszę tu, jak mi będzie szła praca z grafiką.

A tak przy okazji mam jeszcze pytanie. Czy nie znacie może jakiś ciekawych kursów grafiki, co bym mógł się trochę podszkolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.