Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

kralson

Gdzie studiować fizjoterapie mgr w Katowicach?

Witam. Gdzie lepiej studiować fizjoterapie mgr zaocznie: AWF czy ŚUM. Proszę o opinie na temat tych dwóch uczelni. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem uniwersytet medyczny akurat pod fizjoterapie bedzie lepszy ze względu na medyczne podejscie. Ale jeśli bardziej preferujesz podejscie sportowe to AWF i tylko od tego to zalezy co bedzie można polecić. Sam musisz zdecydować jakie podejscie jest dla Ciebie ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelika.K
      Cześć!
      Obecnie jestem na II roku Fizjoterapii i zaczynam przygodę z pisaniem pracy licencjackiej na temat urazów w paralotniarstwie.I tutaj moja ogromna prośba... Czy jest tu ktoś, kto opracowywał/ opracowuje taki tudzież podobny temat? Chodzi mi o bibliografię z której korzystacie (książki, artykuły, oficjalne statystyki), ponieważ ciężko mi takowe znaleźć.
      Będę wdzięczna za wszelką pomoc i ewentualne rady, co do sposobu czy kierunku pisania.
      Pozdrawiam! 
    • Przez Milka123
      Witam,
      Jestem na studiach technicznych i zamierzam je dokończyć, jednak z pewnych powodów chcę rozpocząć studia - fizjoterapia.
      Jednak tutaj mam dylemat, studia skończę przed trzydziestką, z racji, że fizjo teraz 5lat. Chcę iść na stacjonarne. Myślę, że studiować fizjo zaocznie to wyjście awaryjne ale to są jednak studia gdzie materiał na pewno będzie okrojony i nie na takim aż poziomie jak stacjonarnie.
      Cały czas myślę czy nie lepiej byłoby zrobić technika masażystę i rozpocząć pracę. Patrząc jednak w przyszłość wydaje mi się, że po skończeniu studiów ma się większe pole manewru niż po 2letnim kursie. Plus taki, że jako technik będę szybciej zdobywała doświadczenie.
      Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, czy warto robić mgr czy pójść na masażystę?
      Prosiłabym o opinię i ewentualną poradę.
      Pozdrawiam
    • Przez dawid98103
      Witam wszystkich  . Jestem tegorocznym maturzystą w technikum Informatycznym, i zastanawiam się nad dalszym rozwojem w tym kierunku. Rozglądałem się już wstępnie za uczelniami i w oko wpadły mi 2 uniwersytety (Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet śląski). Wiem że na Śląsku funkcjonuję też Politechnika, jednak w moim technikum przez 4 lata Fizykę miałem tylko w 1 klasie, a słyszałem że na Politechnice jest ona wymagana na jakimś tam poziomie. Ale wracając do uczelni, chciałbym poznać wasze opinie na temat owych uniwersytetów. Na chwilę obecną nieco bliżej jest mi do UE ponieważ z tego co widziałem, wydział Informatyki mieści się w Katowicach, więc nie musiałbym nigdzie dojeżdżać. Proszę o opinię, i z góry dziękuję .
    • Przez MartsWorld
      Cześć! Od kilku miesięcy przeglądam rożne fora i nie natrafiłem na sytuację podobną do mojej, więc postanowiłem utworzyć ten post. Maturę pisałem w 2017, zdawałem rozszerzoną biologię i chemię, na medycynę zabrakło mi 2% z chemii, wynikało to bardziej z głupoty i pośpiechu niż z braku wiedzy, więc postanowiłem zostać rok w domu i podejść do matury z chemii jeszcze raz. Ale z biegiem czasu zacząłem dochodzić do wniosku, że medycyna chyba nie jest dla mnie. Interesuje mnie bardziej czysta praca, praca biurowa. Ta medycyna wynikała gównie z tego że naoglądałem się chirurgów czy innych seriali. Zacząłem zastanawiać się nad informatyką, ostatnio zacząłem uczyć się podstaw programowania na kahn academy, ale jest problem, w liceum miałem podstawową matematykę, którą zdałem na 78%, więc nie wiem czy jest sens w to iść, myślałem czy nie powtarzać do czerwca podstawa matmy (siedzę rok w domu więc troch z głowy uleciało) a później do października przerabiać rozszerzenie. Co do uczelni to myślałem nad pjatk w Warszawie zaocznie żeby w tygodniu pracować, bo utrzymać będę musiał się sam. 6 letnie studia medyczne na których będę biedował i moi rodzice na drugim koncu Polski też mnie odrzucają coraz bardziej. Myślałem przez jakiś czas nad faracją i po maturze dostałem się na farmacje na uj w Krakowie ale nie zawiozłem papierów bo chciałem jeszcze wtedy poprawiać maturę z chemii. Jdenak po farmacji zarobki są słabe w Polsce a na dodatek to studia podczas których będę musiał biedować. Także szukam czegoś co mogę studiować zaocznie, da mi pewny i dobry zawód. Teraz ktoś napisze mi że zobacz co lubisz robić i w tym kierunku się rozwijaj, ale ja przez całe liceum siedziałem nad biologią i chemią, nie mam zainteresowań, nie miałem na to czasu, w wakacje pracowałem i powtarzałem materiał z biologii.  Jeśli chodzi o informatyczne rzeczy to dość szybko łapie takie rzeczy, przez jakiś czas zajmowałem się tworzeniem grafik i montowaniem filmów i szło mi to całkiem dobrze, ale brak sprzętu mi to uniemożliwił. Zacząłem myśleć nad finansami/ekonomią ale sam nie wiem, ta matematyka mnie ogranicza. Powiem tak, widzę się jako pracownik biurowy, związany z rozwojem firmy? social media? nie wiem sam. 
      Nie boje się ciężkiej pracy (jeśli chodzi o aspekt umysłowy), w klasie maturalnej brałem udział w olimpiadzie biologicznej, uczyłem się do matury i robiłem badania w laboratorium uniwersyteckim do swojej pracy badawczej oznaczania zanieczyszczeń wody mianem colii (może ktoś kojarzy), niestety odpadłem przed finałem i sama olimpiada mi mało dała, może większą widzę do matury z biologii.  
    • Przez la_mella
      Hej,
      Jestem studentką II roku studiów stacjonarnych i pojawiła się w tym semestrze perspektywa odbycia zajęć (na szczęście jednorazowo ) w niedzielę. Mało tego, termin ten przypada dzień przed rozpoczęciem sesji. 
      Czy ktoś z Was miał może taki przypadek? Czy jest to zgodne z prawem odbywania się studiów w trybie stacjonarnym? Szczerze mówiąc, sprawdziłam już regulamin studiów i Ustawę o szkolnictwie wyższym i nie ma tam żadnego konkretnego zapisu