Skocz do zawartości
husajn

2 pytania odnośnie Politechniki Poznańskiej

Rekomendowane odpowiedzi

1.Mam do zapłacenia 17 zł (chyba) na legitymacje. Do kiedy muszę to zrobić bo jakoś nie mogę znaleźć info?

2.Nie ogarniam jak i do kiedy złożyć wniosek dotyczący zakwaterowania w akademiku. Na tej stronie: http://www.hstl.put.poznan.pl/index.php?id=60,0,0,1,0,0są same pierdoły, zero pożytecznych informacji. Mogę z niej wydrukować umowę oraz kwestionariusz ale nie wiem czy mogę go wysłać pocztą, czy mogę przez internet, czy może ktoś go za mnie dostarczyć, czy jednak muszę jechać osobiście? W kwestionariuszu mam nr albumu, a jeśli się nie mylę to dostaję ten numer dopiero po rozpoczęciu studiów. Jest informacja o wpłacie do 30.08 kiedy już przydzielą mi miejsce w akademiku ale jak mają to zrobić? Nerwy mi po prostu puszczają, bo w internecie nic nie mogę wygrzebać i wydaje mi się, że żałosny jest fakt, że wszędzie czytam o wpłacie 100 zł i nic więcej. 

Może mi ktoś napisać krok po kroku co i jak z akademikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdenerwowałem (tak, znowu), bo niestety panie do, których dzwoniłem nie były miłe. Dzwoniłem najpierw do jednego z domów studenckich to odsyłali mnie do dziekanatu mimo, że mogli udzielić mi info (bo widzieli o czym mówię). Zadzwoniłem do dziekanatu i mnie odsyłali do któregoś z domów studenckich... Nie wiem z kim rozmawiałem przez telefon ale wydaje mi się, że obie panie mają za coś płacone prawda? 

Tak czy inaczej udało mi się wycisnąć tylko to, że do 12 sierpnia muszę złożyć wniosek do dziekanatu (mogę też pocztą), a numer albumu mam póki co pominąć. Resztę informacji nie mogłem wydobyć, bo powiedziano mi, że: "Jeśli pan otrzyma miejsce w domu studenckim to wtedy pan może się dowiadywać...".

 

 

Ogólnie jest jeszcze taka sprawa, że dwóch znajomych idzie na studia drugiego stopnia. Planują wynająć 4 osobowe mieszkanie (więc poza mną jeszcze jedną osobę trzeba znaleźć) za 1200 zł (nie wliczam w to gazu i prądu). Oferty mieszkań wysłał mi na email i wszystkie są tak +/- 4-8 km od politechniki (transportem drogowym, bo na pieszo nie jestem w stanie określić) dlatego muszę też liczyć koszty transportu na uczelnie i do mieszkania. Ktoś kto studiuje może mi oszacować ile wraz z prądem, gazem i transportem może kosztować mnie mieszkanie? 

Akademik mi nie przeszkadza pod względem hałasu czy imprez, bo ja w takich warunkach często się uczyłem ale po prostu nie wiem na kogo trafie w pokoju akademickim (gdy byłem w poznan.studia.net żeby złożyć dokumenty to rozmawiałem z kilkoma osobami w kolejce i powiem tylko tyle, że 5/9 osób z nich to byli "zapaleni komputerowcy", z którymi na pewno dobrze się nie dogadam). Nadszedł dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czynsz, prad, gaz, woda, ogrzewanie + bilet miesięczny = 700 zł. Czynsz to około 450-600 zł (w Poznaniu) na 4 osoby to po 150 zł. Już masz 450 zł, prąd 50 zł od osoby, gaz, 30 zł od osoby, woda pewnie tyle samo i ogrzewanie już masz około 600 do tego bilet miesięczny około 60-80 zł. no to może faktycznie będzie lekko ponad 600. Ale na tym zaoszczędzisz to na jedzenie wydasz więcej. 

 

Tu masz artykuł na ten temat:

http://www.studia.net/jak-studiowac/5242-kosztowne-darmowe-studia-dzienne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywaliście się już dokładnie jakie są koszty wynajęcia mieszkania we Wrocławiu? Bo te 1200 zł to chyba sam koszt wynajmu, a do tego dochodzi czynsz, prąd, gaz. 

Jesli chodzi o bilety we Wrocławiu to podobno najlepiej opłaca się kupować bilety semestralne na 5 miesięcy, no tyle, że trzeba z góry zapłacić 185 zł za wszystkie linie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. No tak do tego nie podchodź. Wiele osób we wrześniu i w październiku bedzie szukac mieszkania i na pewno na jego miejsce kogoś znajdziecie. Tym bardziej ze na studiach poznacie wiele nowych osób.

W tym rzecz, że póki co trzeba zarezerwować akademik, bo czas mam do któregoś sierpnia a ludzi poznam w październiku. Dodatkowo lepiej być we 2 w akademiku i jakoś sobie radzić niż brać kogoś kogo się nie zna na mieszkanie, a potem mogą być z tego problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Przecież najczęściej mieszkanie wynajmuja się od koncówki września. Na forach miast ludzie będą szukać wynajmu można się spiknąć. Jednak co swój pokój w mieszkaniu to swój pokój. W akademiku zawsze będziesz z kimś w pokoju. No ale akademik to zawsze jakaś alternatywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.