Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

• Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez k0kess
      Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów. Planuję studiować nawigacje, jednak rozmyślam nad AMW wojskowymi i AM w Gdyni. Z tego co wyczytalem to na AM dużo latwiej się dostać, z resztą jest bodajże 120 miejsc na nawigacje, natomiast na AMW jest raptem 28miejsc , do tego potem sprawnościówka i test psychologiczny. 
      1.Czy z takimi wynikami mam duże szanse dostać się na AMW? Przewiduję, że moje wyniki z matur będą następujące : 70-80% matma podstawa, 70% ang rozszerzenie, 70-80% geografia rozszerzenie. 
      2.A jak to jest z pracą po obydwu uczelniach ,po której większe perspektywy, wyczytałem że po AMW jest się żołnierzem, a w dodatku zarobki są dużo niższe niż pracując na morzu po akademii morskiej? 
      3. Dlaczego na AM ludzie chodzą normalnie w mundurach, skoro to nie jest uczelnia wojskowa? 
      4. Na której uczelni dużo ciężej się jest utrzymać ?
      5. Inną różnicą jest, że na AMW dostaje żołd itd. , a na AM jedynie bezpłatne zakwaterowanie w akademiku tak ?
    • Przez xxluboixx
      Cześć, jestem studentką I roku Nanotechnologii na PG. Już od zeszłego semestru wiedziałam, że chcę zmienić kierunek. Nie czułam tego kierunku od początku, chociaż dopiero od drugiego semestru weszły przedmioty kierunkowe. Z każdym dniem utwierdzałam się w przekonaniu, że nie chce tego studiować przez kolejne lata. Planowałam zmianę na inżynierie środowiska, również na Politechnice Gdańskiej. Moje plany pokrzyżowało podwyższenie progów punktowych i zmniejszenie ilości miejsc. W tym momencie nie mam pewności czy dostałabym się...zwłaszcza, że matury nie zdawałam ani z fizyki ani z matematyki rozszerzonej. (W liceum miałam rozszerzenia z biologii i geografii, z czego maturę pisałam z biologii. Ale to już zupełnie inna historia...) Już ponad rok temu coś mnie tknęło, że biologia to nie jest kierunek w którym chcę się dalej rozwijać...ale na zmianę deklaracji maturalnej było już za późno. Pomimo, że w liceum nie miałam matematyki rozszerzonej ani fizyki czy też chemii, dawałam sobie radę i na prawdę większych problemów zwłaszcza z matematyką nie mam. 
      Zależy mi, żeby zostać w Trójmieście i po przejrzeniu oferty różnych uczelni (publicznych) jedyne  kierunki na które mogłabym składać to:
      Akademia morska - Towaroznawstwo - specjalność: Usługi żywieniowe i dietetyka (wydaje mi się, że to nowa specjalność na tym kierunku dopiero od tego roku)
      Uniwersytet Gdański - Fizyka medyczna (Słyszałam, że po magisterce trzeba zrobić specjalizacje 3,5 letnią jeżeli chcę pracować w pracowni radiologicznej. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy to prawda?)
      Moje zainteresowania są przeróżne stąd te pomysły...aczkolwiek szczerze do nich przekonana nie jestem.
      Istnieją jeszcze trzy uczelnie i kierunki, które wydają się lepsze dla mnie, niestety już dalej od Trójmiasta.
      A mianowicie:
      Uniwersytet Mikołaja Kopernika - Gospodarka przestrzenna inż.
      Akademia Pomorska w Słupsku - Inżynieria środowiska (jest to nowy kierunek na tej uczelni, jeszcze niezatwierdzony)
      Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - Gospodarka przestrzenna inż.
      W tym momencie najbardziej skłaniam się ku GP na UMK. Ale chciałabym przeczytać Waszą opinie na temat tych innych kierunków/uczelni. Czy warto w ogóle brać pod uwage te kierunki, czy jest ciężko z utrzymaniem się itp.
      Skorzystałam z wyszukiwarki lecz nie znalazłam wszystkiego co mnie interesuje.

• Przez andzia9827
      Cześć, mam mały dylemat
      Zastanawiam sie nad studiami w Gdynii Gdańsku, Warszawie bądź Wrocławiu. Na maturze zdaję rozszerzoną chemię i podstawowe przedmioty wiem, że nie mam co liczyc na publiczne uczelnie szczegolnie, że interesuje mnie później praca w policji, a kierunki które zwróciły moją uwagę to bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją kryminologia i kryminalistyka ew. Kryminologia z kryminalistyką. Dziś będąc na uczelni w Opolu dowiedzialam się, że studiując prawo można także pracować w policji itp. więc moje pytanie jest takie jakie uczelnie polecacie ? I czy jest szansa dostac sie na uczelnie publiczną (w planach mam prywatną) nie mając wielu rozszerzeń i zdaną maturę na minimum. 
    • Przez Łukasz
      O tym jak zdobyć tytuł prawnika (adwokata czy radcy prawnego) i jakie czekają przed Wami zadania i obowiązki opowiada dr Dominika Rydlichowska z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu E. Kwiatkowskiego w Gdyni. 

• Przez Sebastian
      Często nie wystarczy dobry pomysł na własny biznes, żeby odnieść sukces. Porażka w prowadzonej działalności gospodarczej może wynikać z niedopasowania rodzaju aktywności biznesowej do osobowości charakteru. Introwertyk jako właściciel agencji public relations? Dusza towarzystwa jako osoba prowadząca biuro rachunkowego? Słabe szanse na sukces, prawda? No dobrze, ale jak sprawdzić który biznes pasuje najlepiej do mojego charakteru? Pomoże w tym WSAiB  im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, organizująca otwarte, bezpłatne szkolenie na ten temat w siedzibie uczelni. Na zaproszenie  "Kwiatkowskiego" szkolenie poprowadzi 11 maja 2016 r. Magdalena Szostak, coach, trener, psycholog i przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem, właścicielka firmy Congressio. Zobacz jak zapisać się na szkolenie.