Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
W tym roku bronię się na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.
Moja praca licencjacka składa się z 3 rozdziałów, z czego ostatniego jeszcze nie napisałam - pojęcia nie mam jak!
Moja promotorka kompletnie mnie olewa, nie odbiera telefonu, a czasu mam niewiele.
Bardzo liczę na jakiekolwiek sugestie, bardzo, bardzo proszę!
Temat mojej pracy to: Bezpieczeństwo demograficzne w województwie lubuskim.
Oto spis treści wcześniejszych rozdziałów:

 

Roz. I Podstawowe pojęcia związane z bezpieczeństwem demograficznym
1.1. Definicja i geneza demografii
   1.1.1. Subdyscypliny demografii

1.2. Bezpieczeństwo a demografia

   1.2.1. Współczesne zagrożenia demograficzne

1.3. Podstawowe zjawiska demograficzne

 

Roz. II Ogólna charakterystyka zasad i metod analizy oraz wskaźników demograficznych

2.1. Źródła danych demograficznych

   2.1.1. Powszechny spis ludności

   2.1.2. Bieżąca ewidencja ludności

   2.1.3.  Specjalne badania metodą reprezentacyjną oraz metodą szacunkową

2.2. Charakterystyka i rodzaje analiz demograficznych

   2.2.1. Analiza poprzeczna (przekrojowa)

   2.2.2. Analiza wzdłużna (kohortowa)

   2.2.3. Diagram Lexisa

2.3. Charakterystyka współczynników demograficznych i prognozowanie demograficzne

   2.3.1. Klasyfikacja współczynników demograficznych

   2.3.2. Charakterystyka wybranych współczynników demograficznych

 

 

Rozdział III to jedna wielka zagadka... może coś o migracjach? Musi być to w formie analizy w aspekcie woj. lubuskiego i jego bezpieczeństwa. Błagam o wskazówki!
Z góry dziękuję :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubuskie to województwo graniczne. Migracje są OK. Pisałbym też o czynnikach demograficznych - szansach i zagrożeniach w związku z polityką landów granicznych. Niemcy starają się ściągnąć do pracy fachowców - to duże zagrożenie. Poza tym wyludniają się wschodnie landy - i Polacy mogą czasem wynająć za Odrą taniej mieszkanie. To kolejne zagrożenie. Szansą byłoby ściąganie np. przez lubuskie uczelnie studentów na studia anglojęzyczne z Niemiec. Pokombinuj w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.