Skocz do zawartości
bockscar

Czy mogę już złożyć papiery na studia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja wygląda następująco: rok temu pisałem maturę, dostałem się na studia z historii, ale uznałem że ten kierunek nie jest dla mnie i rzuciłem te studia. W tym roku pisałem maturę z geografii. Pragnę złożyć papiery na kilka kierunków. Do niektórych matura z geografii nie jest potrzebna. I tu moje pytanie czy mogę już złożyć papiery na kierunki które nie uwzględniają matury z geografii i czy muszę czekać na ogłoszenie wyników z gery ? dostanę wtedy jakieś nowe świadectwo maturalne ? Bo jeżeli to możliwe to wolałbym złożyć papiery już teraz na kierunki, które nie biorą pod uwagę matury z geografii, i nie czekać, jeżeli to nie jest konieczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym, składanie papierów jest po ogłoszeniu wyników maturalnych czyli po 1 lipca. 

a ja dostanę całkowicie nowe świadectwo maturalne (nowy numer itp itd) czy to samo z dopisaną geografią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja już na wielu uczelniach ruszyła i korzytają z niej wszyscy również i Ci co wyników jeszcze nie znają, tak więc droga wolna. Czy złożysz papiery teraz czy po ogłoszeniu wyników to niewiele zmieni, bo uczelnia i tak dopiero po ogłoszeniu wyników ustali dostatecznie progi od jakich będzie przyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi się nie podobało. Większość osób tam to z przypadku bo nie dostało się nigdzie indziej (a tam było najłatwiej) ale nie ważne. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Studia rzuciłem po prostu - przestałem na nie chodzić. Czy muszę odebrać stamtąd jakieś papiery czy coś  ? dodam że list, iż skreślony jestem z listy uczniów przyszedł do domu miesiąc temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze dziękuję za wszystkie odpowiedzi !

Jak się okazało - nie muszę jechać odebrać papierów z byłej uczelni bo tam są same kserówki (tak powiedziała pani w dziekanacie, jak dzwoniłem żeby się zapytać czy muszę coś odebrać)

Mam masę obaw przed całym systemem rekrutacji. Nie ma czegoś takiego, że jak rzucę jedne studia nie mogę iść na kolejne ? Wydaje mi się to absurdalne ale serio się stresuję. Pragnę studiować a nie siedzieć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie wybrac kolejne studia. Kiedys drugi kierunek byl platny, ale juz od roku to znieśli wiec spokojnie możesz isc na nowe studia i nic się nie stanie. Potraktuja Cie jak nowego kandydata. Przeciez uczelnie w tej chwili przyjmują ludzi, którzy maja 50 czy 60 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.