Skocz do zawartości
the_prezes

Który kierunek, jaka uczelnia(WAT,SGGW,USW,PŁ)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post na forum więc witajcie :)

 

Gorączka matur już za mną więc czas teraz powoli podjąć jakieś decyzje. Ukończyłem technikum na kierunku technik teleinformatyk (świadectwo z paskiem i średnia okolice 5.0 ale to chyba nie zrobi różnicy przy rekrutacji), wszystkie przedmioty na maturze zdawałem na poziomie podstawowym, wyniki po sprawdzeniu odpowiedzi przewiduje mniej więcej takie: matematyka powyżej 90%, język obcy także okolice 90%, język polski przynajmniej 50-60% powinno być, fizyka zdawana jako przedmiot dodatkowy niestety słabo, skupiłem się na innym zakresie materiału i mi nie podeszła myślę w granicach ok 40 w optymistycznym wariancie 50%. Po przeanalizowaniu progów punktowych i szans gdzie mogę się dostać, swój wybór zawęziłem do 4 uczelni. Najbardziej odpowiadałaby mi Warszawa, biorę też pod uwagę Łódź. Uczelnie i kierunki to:
WAT - Elektronika i Telekomunikacja, studia cywilne, przy odrobinie szczęścia powinienem się załapać na listy, kierunek będący naturalną kontynuacją tego z technikum, waham się jednak ponieważ słyszałem że jest to bardzo ciężki kierunek, dużo osób odpada i nie wiem czy byłym w stanie sobie tam poradzić, niby z matematyką i fizyką szczególnie z zagadnieniami związanymi z prądem sobie radzę bez większych problemów no ale wiadomo studia to całkiem inny poziom niż technikum, mógłby ktoś się wypowiedzieć jak tam jest?
SGGW - Informatyka, kierunek w sumie powiązany z moim, wolałbym dalej iść konkretnie w kierunku teleinformatyki ale ten kierunek też mi odpowiada

Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego - Informatyka, powód jak wyżej, nie wiem tylko jak z poziomem nauczania tego kierunku na tej uczelni
Politechnika Łódzka - Elektronika i Telekomunikacja lub Informatyka, w przypadku pierwszego kierunku powód taki sam jak wcześniej i takie same obawy czy dam sobie radę

Który kierunek i gdzie będzie najlepiej i najbezpieczniej wybrać? Wiadomo że studia to nie przelewki i nastawiam się na ciężką pracę bo nie interesuje mnie tylko papierek, no ale trzeba mierzyć siły na własnie możliwości ;) Może istnieją jeszcze na uczelniach w tych miastach jakieś kierunki z przyszłością? Interesują mnie głównie takie powiązane z nowymi technologiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Powiem Ci szczerze, że wszystkie wypisane przez Ciebie kierunki dają podobne możliwości w przyszłości. Nikt Ci nie powie idz na informatykę bo będzie lepsza niż teleinformatyka, bo nikt tego nie wie. Tak naprawdę wybrać solidne uczelnie i solidne kierunki i tylko od Twoich preferencji zależy, który z tych kierunków wybierzesz. Złóż papiery na 3 wybrane kierunki a później zdecydujesz gdzie iść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.