Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

nikol

Gdzie w Katowicach studiować transport?

Cześć, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale chciałam się dowiedzieć, gdzie w Katowicach można studiować Transport. Możecie coś doradzić. Mój brat chce studiować ten kierunek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytaj sobie o kierunku Transport http://slask.studia.net/transport   Tu znajdziesz, wszystkie uczelnie z województwa, które prowadzą ten kierunek. 

Jeśli chodzi o Katowice to transport można studiować tylko na Politechnice Śląskiej na Wydziale Transportu.

Maja tam sporo ciekawych specjalności na tym kierunku:

• eksploatacja pojazdów samochodowych,
  • eksploatacja pojazdów szynowych,
  • transport przemysłowy,
  • logistyka transportu,
  • inżynieria ruchu,
  • technika i zarządzanie w transporcie samochodowym,
  • nawigacja powietrzna,
  • systemy informatyczne transportu,
  • transport telematics and logistics.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, a powiedzcie mi na jakich uczelniach jest Logistyka? ale tylko Katowice i to najlepiej zaocznie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A interesuje Cię konkretnie transport czy ogólnie branża TSL? Bo w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach można studiować logistykę w przemyśle i handlu jako specjalność zarządzania i inżynierii produkcji, sprawdź sobie: http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-i-stopnia,2,2,255,54,255 w ramach kierunku możesz uzyskać kilka wartościowych certyfikatów, a w ramach specjalności poznajesz program SAP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez evika70
      Witam, 
      Ukończyłam technikum poligraficzne w Łodzi na profilu technik cyfrowych procesów graficznych, obecnie kończę studia licencjackie w Wyższej szkole informatyki i umiejętności na kierunku artystyczna grafika komputerowa. Po ich ukończeniu chcę przeprowadzić się do Krakowa i kontynuować tam naukę na magisterce. I tu się rodzi moje pytanie, czy w Krakowie są jakieś dobre studia magisterskie, koniecznie niestacjonarne i najlepiej nie zawierające w swoim programie przedmiotów ścisłych (matematyka)? 
      Najbardziej odpowiadały mi studia na kierunku Art&Design na UP jednak nie mają one trybu niestacjonarnego. Czy ktoś z Was zna jakieś uczelnie posiadające podobne  kierunki w Krakowie lub w jego pobliżu? 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez magicpaperbox
      Cześć! Zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie, w zeszłym roku w semestrze letnim byłam ponad miesiąc w szpitalu, w wyniku czego musiałam wziąć warunki z 2 przedmiotów, z których zaległości były zbyt duże do nadrobienia. W tym roku w semestrze zimowym mój stan zdrowia się pogorszył, przez co mam ogromne zaległości w tym roku akademickim. Z powodów zdrowotnych w pełni przysługuje mi urlop zdrowotny, ale niestety wtedy nie będę mogła zaliczyć przedmiotów z tamtego roku, bo z tego co wiem urlop zdrowotny dyskwalifikuje zaliczanie przedmiotów w tym czasie. Z biura osób niepełnosprawnych dowiedziałam się, że mam możliwość ubiegania się o wpis na następny semestr bez wystarczającej liczby punktów ects i zaliczenie zaległych przedmiotów na zasadzie warunków jeżeli mam zaświadczenie, że niezaliczenie nastąpiło ze względów zdrowotnych. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji na ten temat. Nie chcę też iść do dziekana bez żadnych konkretnych informacji, szczególnie, że mój stan zdrowia mi w tym przeszkadza. Czy orientuje się ktoś może w czymś takim? Wie ktoś na czym to polega? Ja dostałam tylko taką informację, żadnych konkretów.
      Pozdrawiam.
    • Przez sylwia990116
      Gdzie w Krakowie studiować ekonomię? Czy trudno się dostać? Orłem nie jestem i z rozszerzenia matmy liczę na 40% i angielskiego tak samo.
    • Przez turbyo
      Witam
      Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.
      Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 
      Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?
      ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 
      Jak uważacie? 
      Dzięki wielkie
    • Przez Kinga.p
      Mam taki problem. Kończę studia na kierunku Biotechnologia z tytułem licencjata. Chcialabym wybrać studia drugiego stopnia, magisterskie ale w dziedzinie kryminalistyki. Czy jest to możliwe ? Czy uzyskamy wtedy tytuł magistra? Interesuje mnie przede wszystkim Wrocław i studia zaoczne. Oraz czym różnią się studia podyplomowe od magisterskich? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• samo dziennikarstwo to za mało - tak, od tego są studia 2 stopniowe i studia podyplomowe - całe studia, nawet stacjonarne, należy pracować żeby mieć duże doświadczenie - nie pracuje bezpośrednio jako dziennikarz, chociaż kiedyś tak pracowałem  
    • Najlepiej jest wybrać to w czym czujemy się mocni i z czym chcemy wiązać przyszłość
    • Dziękuję za odpowiedz. Wierze że Pan dobrze sobie radzi  w tym zawodzie ale  Proszę zwrócić uwagę że, nie wszyscy absolwenci Dziennikarstwa i  Komunikacji Społecznej  znajda prace w branży Dziennikarskiej bo nie ma tyle wolnych wakatów do obsadzenia. Poza tym samo dziennikarstwo to za mało jak na dzisiejszy brutalny rynek pracy w Polsce. Uważam, że młodzi Ludzie powinni  mieć pewny stabilny zawód gwarantujący pracę albo przynajmniej dużą szanse na zatrudnienie. Jak na przykład: Lekarz, Pielęgniarka, Notariusz, Informatyk czy nawet Kierowca zawodowy.         Niestety często młodzi Magistrowie są zmuszeni do pracy np w call Center, a praca tego typu jest bardzo wyniszczającą psychicznie. Nie mówiąc już o kasie w hipermarkecie. Ta smutna sytuacja dotyczy nie tylko Dziennikarstwa ale także innych kierunków humanistycznych jak: Socjologia, Politologia, Kulturoznawstwo, Polonistyka  czy nawet jakże prestiżowego Prawo. Kolejna  moja uwaga jest taka, że zarobki nie są zadowalające w branży dziennikarskiej, i uważam że nawet w korporacjach można zarobić lepsze pieniądze.  No i kolejna  kwestia w temacie czy można np zdecydować się na kredyt hipoteczny ? jeśli nie ma się w pracy umowy o prace na czas nieokreślony. A chyba umowy o prace na stałe w branży dziennikarstwa nie funkcjonują, - a jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Młodzi Ludzie w szkołach średnich są zbyt idealistyczni, wskutek czego dokonują złych wyborów życiowych. Skocze takim stwierdzeniem: " Życie to nie bajka, Życie to jest walka."  P.S. Chociaż. Dziennikarstwo jest  bez wątpienia fascynujące i umożliwia nawiązanie ciekawe  kontakty na poziomie administracji czy biznesu.  Pozdrawiam.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum