Skocz do zawartości
Iwona

Wynajęcie mieszkania - Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwolenniczką wynajęcia mieszkania studenckiego. Najczęściej zbiera się zgrana paczka i po znalezieniu fajnego lokum zaczyna się wspólne życie (prawie jak w rodzinie). Nie polecam takiego układu notorycznym bałaganiarzom, brudasom i regularnym imprezowiczom.

Ceny w poznan.studia.net za takie mieszkanie, oczywiście w zależności od wyposażenia, odległości od uczelni, wahają się od 1500 do 2000 za 2 pokoje. Z tego wynika, że przy 4 osobach koszty to od ok. 400 do 500 zł.

To taka wersja optymistyczna, ale można znaleźć takie atrakcyjne opcje, tylko trzeba dość szybko rozpocząć poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zdania mogą być podzielone chociaż ja też bym był zwolennikiem mieszkania studenckiego. Na pewno idąc na studia do nowego miasta trudno, nie znając nikogo jest trudno, ale tak jak piszę Iwona dość szybko tworzy się paczka znajomych i wtedy zaczynają się "transfery". Ceny w Toruniu za pokój w mieszkaniu studenckim to około 400-600zł plus opłaty. Przeważnie mieszkanie studenckie to 2 pokoje jednoosobowe i dwójka, w dwójce można liczyć na niższą cenę, ale trzeba się też liczyć, że i komfort jest inny. W radiu właśnie mówią, że rozpoczynają się poszukiwania pokojów studenckich i chyba faktycznie teraz to najlepszy okres, bo we wrześniu nie ma już w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się historia poszukiwania mieszkania już we wrześniu, kiedy np. facet chciał wynająć kawalerkę dla 3 osób, gdzie toaleta była oddzielona tylko płytą wiórową od kuchni i cena od osoby to 500zł z opłatami.... .

Są też pozytywne przykłady, kiedy wynajeliśmy mieszkanie od ..... zakonnic. Koszt za całe mieszkanie to 450zł + opłaty, a wynajeliśmy je w trójkę. Co z opłatami wychodziło po 330zł. REWELACJA! Mieszkanie jak za PRL, ale miało to też pozytywne strony, bo pomysł na sylwestra gotowy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można znaleźć coś tańszego- mi osobiście udało sie znaleźć kawalerkę za 500 zł razem z rachunkami- w centrum Poznania. Warunki może nie były ekskluzywne ale nie można było narzekać :lol: Jeśli chce się znaleźć coś korzystnego trzeba na to poświęcić troszkę więcej czasu. Aczkolwiek uważam, że akademik na pierwsze lata studiów to bardzo dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale Ci się trafiło, 500zł za kawalerkę??? Szok.

Myślę, że stancję trzeba szukać już teraz, a nawet jest trochę późno. We wrześniu już oferty są przebrane. Bardzo często stancję o kilka przystanków od uczelni są dużo tańsze i może warto na to postawić, że kryteria odległości nie muszą być priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lilianka

właśnie czegoś szukam taniego. Moeże macie jakichś znajomych, co mają mieszkanie małe lub kawalerkę do wynajęcia? Będę z koleżanką wynajmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, pomieszałam się w wątkach. Jeśli Poznań, to niestety nie mam nic konkretnego. Ale jeśli będziesz miał(a) zajęcia na Morasku, to szukaj raczej na północnych osiedlach, bo Kaponierę (główny punkt komunikacyjny!) wyłączają z ruchu, więc trudno będzie przebić się przez miasto <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poznan.studia.net nie opłaca się szukać mieszkań w czasie, gdy robi to większość studentów - jak to w miastach akademickich. Ceny wtedy nagle nieźle idą w górę, a ludzie łapią byle co. Mieszkanie 2-pokojowe można wynająć i poniżej kwot podanych przez autorkę wypowiedzi, w dodatku dużo poniżej - kwestia tylko tego, że o takie okazje cenowe łatwiej poza sezonem wywieszania list przyjętych. Zatem jeśli ktoś już mieszka w poznan.studia.net i ma ochotę na jakiś tańszy lokal, to niech pomyśli nad wcześniejszym rozwiązaniem umowy na obecny i szukaniem mieszkania zimą lub na wiosnę.

Korzystniej zazwyczaj też wychodzi wynajmowanie mieszkania w całości i dzielenie się kosztami ze współlokatorami. Wynajmowanie mieszkania "na pokoje" z cenami od osoby ustalanymi przez właściciela często przedraża taką zabawę. Wyjątkiem są zazwyczaj jedynie pokoje w mieszkaniach z właścicielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań jak na razie nie znajduje się w czołówce miast z najdroższymi mieszkaniami w Polsce (w przeciwieństwie do Uczelnie we Wrocławiu i Warszawy) więc spokojnie można wynająć sobie pokój jedynkę i nie jest to zabójcza cena. Odkąd wyjechałem na studia zawsze wynajmuję mieszkanie i to ze stałą ekipą. Wychodzę z założenia, że jeśli z kimś mieszkać to tylko z zaufaną osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Będę studiować w poznan.studia.net na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zameldowałem się, żeby otrzymać możliwość wynajęcia pokoju w akademiku uczelni, ale chciałbym mieszkać w mieszkaniu. 
Czy ktoś też ma zamiar wynajmować czy wynajmuje mieszkanie czy zna osobę, która wynajmuje kilkapokojowe mieszkanie? 
Proszę mi napisać, jeśli tak. Nie mam szkodliwych nawyków czy przyzwyczajeń. 
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.