Skocz do zawartości
Gość lilianka

Czy na Śląsku to tylko górnictwo itp.?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lilianka

Co po maturze robić na Śląsku? Wybór jest spory. Ja polecam Wydział Transportu Polibudy Śląskiej, bo idą z duchem czasu i postępem technicznym.

Dla tych bardziej humanistycznych może podsunę Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w pięknym Cieszynie. Fajna atmosfera i wcale nie skostniały system nauczania.

Więcej o śląskich uczelniach na www.Katowice.studia.net

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że w górnictwie jest najłatwiej znaleźć pracę. Dlatego większość ze śląska na AGH studiuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz spotykam się z opinią, że ludzie ze Śląska studiują przede wszystkim górnictwo :)) To jakiś stereotyp! Na mojej uczelni większość nas była rodowitymi Ślązakami, a jakoś polonistyka zbyt blisko kilofów nie leży ;-)) Śląsk to taki sam region Polski, jak każdy inny, naprawdę można się tu kształcić w wielu różnych kierunkach, a po studiach pracować w wielu różnych zawodach :P Nie wszyscy mężczyźni są tu górnikami i nie wszystkie kobiety to stereotypowe matki-Polki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz spotykam się z opinią, że ludzie ze Śląska studiują przede wszystkim górnictwo :)) To jakiś stereotyp! Na mojej uczelni większość nas była rodowitymi Ślązakami, a jakoś polonistyka zbyt blisko kilofów nie leży ;-)) Śląsk to taki sam region Polski, jak każdy inny, naprawdę można się tu kształcić w wielu różnych kierunkach, a po studiach pracować w wielu różnych zawodach :P Nie wszyscy mężczyźni są tu górnikami i nie wszystkie kobiety to stereotypowe matki-Polki :D

może i stereotyp ale na prawdę tych górników pełno :) ja mam na Śląsku 3 rodziny i w każdej z nich jest górnik hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śląsk to od dawna już nie tylko górnictwo, ale możliwość rozwoju w bardzo wielu dziedzinach począwszy od przemysłu, a skończywszy na turystyce. Chociaż ja osobiście jestem kaszubem to wg mnie Śląsk daje i tak sporo możliwości i na pewno więcej niż w regionach słabiej zaludnionych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śląsk cały czas zmaga się z różnymi stereotypami, ale te w stylu każdy tutaj studiuje górnictwo, a potem pracuje na kopali to już są trochę śmieszne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może i stereotyp ale na prawdę tych górników pełno :) ja mam na Śląsku 3 rodziny i w każdej z nich jest górnik hehe

Tak to jest stereotyp. Być może w Twojej rodzinie jest wielu górników, ale to nie oznacza, że na Śląsku wszyscy pracują na kopalni. 

Śląsk to 4,62 ml osób :) a wszystkich górników w całej Polsce jest zaledwie 107 tys. i nawet gdyby oni wszyscy pochodzili ze Śląska to nadal zostaje jakieś 4,5 ml ludzi :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co po maturze robić na Śląsku? Wybór jest spory. Ja polecam Wydział Transportu Polibudy Śląskiej, bo idą z duchem czasu i postępem technicznym.

Dla tych bardziej humanistycznych może podsunę Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w pięknym Cieszynie. Fajna atmosfera i wcale nie skostniały system nauczania.

Więcej o śląskich uczelniach na www.Katowice.studia.net

Również polecam Wydział Transportu Politechniki Śląskiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili jest tyle możliwości rozwoju na Śląsku, że każdy znajdzie swoją niszę. Na pewno warto celować w studia związane z IT, biorąc pod uwagę jak wiele korporacji otworzyło swoje oddziały w Katowicach i ciągle przyjmują pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez herbatka
      Cześć, mam pytanie, czy ktoś studiuje bądź ukończył już studia na kierunku chemia medyczna? Jakie są perspektywy pracy po tym kierunku i czy jest problem z jej znalezieniem? Jak same studia wyglądają? Ciężkie czy raczej do przejścia? Pytam, bo mam zamiar wybrać się na ten kierunek i mam więcej pytań niż odpowiedzi 
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Pamx
      Hejka, mam pytanie. 
      Za dwa dni mam sesje poprawkową. Dwa egzaminy jednego dnia, ogólnie to nie ma opcji żeby zaliczyła, bo wiem że idę tam nic nie umiejąc, uczę się ale to teraz już za późno, zresztą nie ważne, do sedna..
      Zaczynam teraz w październiku III rok, a wiem że uwale te dwa egzaminy na poprawkach :( mam jeszcze trzeci siódmego września, ale ten zdam.
      Moje pytanie: co się dzieje jak nie zdaje? Czy dalej kontynuuje w październiku naukę i zaczynam ten trzeci rok czy nie podchodzę do obrony w czerwcu czy całkowicie wywalają mnie czy mam brać warunek na rok? Jak to wygląda?
      Dodam że mam jeszcze warunek z ćwiczeń z I semestru II roku.
      Pomóżcie bo nie wiem na czym stoję :|

• Przez majowychlopak
      Cześć! Mam pytanko odnośnie planu zajęć na kierunku, który umieściłem w temacie. Z tego co widzę w planach to zjazdy są co dwa tygodnie, ale w piątek co tydzień. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda? Bo w sumie jestem trochę zdziwiony tym piątkiem. Z góry dzięki!
    • Przez Michalinka
      Czy ktoś z was się przenosił z Akademi Frycza modrzewskiego do ujota ? 
      Czy to jest mozliwe przenies sie po 1 roku lub chociaz na magisterke po licencjacie?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Trochę mnie zmartwiłeś tym pytaniem  Dopytywałam w dziale rekrutacji czy nie jest to przeszkodą i wytłumaczono mi to na zasadzie zaliczenia dodatkowo różnic programowych. Chyba zadzwonię jeszcze jutro i dopytam dla pewności 
    • Według mnie nie musisz się przemeldowywać (wydaje mi się, że nikt nie da CI meldunku w przypadku, gdy wynajmujesz u niego pokój ). U mnie na uczelni (WSZIB w Krakowie): Stypendium może otrzymać student będący w trudnej sytuacji materialnej, jeżeli przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie studenta nie przekracza 1051 zł. Miesięczną wysokość. dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającą do ubiegania się o stypendium socjalne ustala się na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1952, z późniejszymi zmianami). Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości może otrzymać student studiów stacjonarnych, z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub innym obiekcie niż dom studencki, jeżeli codzienny dojazd z miejsca stałego zamieszkania do uczelni w znacznym stopniu utrudnia lub uniemożliwia studiowanie. Co do reszty nie mam pojęcia ale podbijam wątek aby ktoś udzielił Ci sensownej odpowiedzi
    • Finanse i rachunkowość  Właśnie rozpoczęłam 7 semestr na WSZIB'ie w Krakowie i wpadłam poszukać jakiś informacji dotyczących studiów magisterskich uzupełniających na tej samej uczelni. Może kogoś tu znajdę, kto chciałby się podzielić rzetelnymi informacjami  
    • Dotyczą chyba one pracowników oświaty ale nie jestem pewien. Swoją drogą jak po marketingu chcesz iść na studia z pedagogiki?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.